ekmek

Mutfak

Çavdar ekmeği tarifi

Klasik tam tane çavdar ekmeği, güzel kokulu ve çok sıkı dokulu olur.

Mutfak

Türkiye’den 10, dünyadan 28 ekmek yarıştı

Dünyanın Ekmeği: Sunum ve Tadım etkinliğinde bu sene, dünyanın farklı kültürlerinden 38 ekmek İstinye Üniversitesi'nde tadıldı.

Sağlık

Çok sık yapılan diyet hataları

Zayıflamak isterken yapılan 11 hata

Ekonomi

Fırıncılar Federasyonu ekmeğe zam yok dedi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Fırıncılar Odası'nda, ekmek fiyatlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Ekonomi

Ekmek fiyatları yeniden düzenlendi

Türkiye genelinde ekmeğin kilogram fiyatı en fazla 5 lira 75 kuruş olacak. Ekmekte meydana gelen fiyat değişikliği yüzde 15'i geçemeyecek

Sağlık

Ekmeklerdeki tuz oranı hayli yüksek çıktı

Bazı ekmeklerde tuz oranı deniz suyuna yakın. Araştırmalar, ekmeğin içindeki tuz oranının 6 haftada kademeli olarak yüzde 25 azaltılması durumunda yiyenlerin farkı anlamadığını gösteriyor.

Sağlık

Profesör Saraçoğlu: Kansere karşı tam buğday ekmeği yemeli

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bazı uzmanların "ekmek yemeğin" uyarısını eleştirerek, tam buğday ekmeğinin kanser ve diyabete karşı özellikle tüketilmesi gerektiğini bildirdi.

Ekonomi

Ekmek gramajı tartışması

Fırıncı esnafının tarifesinde eğer 250 gram yazıyorsa o işletmenin 200 gram ekmek çıkarma durumu söz konusu olamaz. Eğer çıkartırsa eksik gramajlı ekmek ürettiğinden cezai işlem uygulanır.

Yurt

Bilecik'in Söğüt ilçesinde ilginç 'ekmek' vakası

Bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrenciler, daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istediler. Bakkal, öğrencilerin çekinmeden ekmek almaya devam edebilmeleri için, bulduğu notun altına "Hiç sorun...

Şirket

Evde ekmek nasıl yapılır?

Sağlıklı ekmek kaç saatte üretilir?

Ekonomi

Ekmekte ve çiğ sütte yeni uygulama başlıyor

Çiğ süt satmak isteyenler yeni yılla birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından izin alacak, fırıncılar da ekmeği 200 gramdan başlayarak, 10'ar gramlık artışlarla üretebilecek.

Ekonomi

Ekmek 5 lira olsun önerisi çok tartışıldı

Ekmekte gramaj tartışmalarının yaşandığı Türkiye’de, günlük 12 milyon ekmeğin israf edildiği belirlenirken, ekmek israfının ekonomiye yansıması 1,5 milyar dolar oldu.