Yaşam

Bursa'daki çöp evde bulunan çocuk sağlıklı ve neşeli

Bursa'da çöp evde bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun psikolojisinin, kan ve kalp değerlerinin çok iyi olduğu, böbrek sıkıntısı olmadığı ve. 2 kilo 100 gram aldığı açıklandı.

Bursadaki çöp evde bulunan çocuk sağlıklı ve neşeli

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi süren 9 yaşındaki C.M.A'yı ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğu ilk defa bu kadar iyi gördüğünü söyledi.

"Şimdiye kadar gördüğü en iyi C.M.A. ile karşılaştığını" aktaran Özkan, "Özellikle psikolojik olarak çok iyi. Kan değerleri çok iyi. Böbrek sıkıntısı yok. Kalp değerleri muhteşem. Kendi yürüyebiliyor. 2 kilo 100 gram aldı. Neşesi yerinde. Türkiye'nin her yerinden hediyeler, çikolatalar, oyuncaklar geliyor. Onların da tadına bakıyor." dedi.

Özkan, en büyük dileklerinin çocuğun özlediği huzurlu, güvenilir bir aile ortamına kavuşması olduğunu kaydetti.

Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise C.M.A'nın taburcu olması için biraz daha kilo alması gerektiğini belirtti. Her gün biraz daha fazla kalorili yemeklerle çocuğu beslediklerini aktaran Çete, her şeyin olumlu gittiğin vurguladı.

Bursa'da çöp evde kilitli çocuk bulunduBursa'da kirasını ödemediği gerekçesiyle hakkında dava açılan kadının çöple doldurduğu evin tahliyesi sırasında, kapısı kilitli odada 9 yaşında bir çocuk bulundu.

 

Bursa'daki çöp evde kilitli bulunan çocukKirası ödenmediği için boşaltılmak istenen çöp evde 1 yıldır odaya kilitli çocuk baygın bulundu.
Bursa'da Çöp evde bulunan çocuğun annesinin ifadesiBursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun Antalya'da yaşayan annesi Y.A, kız kardeşi hakkında oğlunu kaçırdığı iddiasıyla iki ay önce şikayetçi olduğunu söyledi

 

 

Yorumlar