bursa

Güncel

Kocaeli'den define aramaya giden 3 kişi Bursa'daki mağarada öldü

Bursa'nın İznik ilçesinde define aramak için girdikleri mağarada gazdan zehirlendikleri değerlendirilen 3 kişi hayatını kaybetti.

Spor

Süper Lig Şampiyonu olan Bursaspor, 3. Lige düştü

Bursaspor, TFF 2. Lig'e veda etti

Yurt

Çanakkale'deki deprem Bursa'da 1 kişiyi öldürdü

Çanakkale Yenice ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin sarsıntısından etkilenen Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir vatandaş ikinci kattan atlayarak ağır yaralandı ve hastanede tüm müdahalelere rağmen...

Kültür Sanat

Bursa 21. Kitap Fuarı Başladı

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde düzenlenen Bursa 21. Kitap Fuarı'nın açılışı yapıldı.

Yaşam

Yaren Leylek bu sene de dostunu sevindirdi

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, Uluabat Gölü'nün kıyısında Adem Yılmaz'la kurduğu "dostluk hikayesi" ile tanınan Yaren, göç mevsiminde Avrupa Leylek Köyleri Birliği üyesi Eskikaraağaç'a ulaştı.

Yaşam

Bursa'da denizde görenleri hayrete düşüren manzara

Marmara Denizi sularda yaşayan ve ancak mikroskopla görülebilen canlıların (plankton) çoğalması sonucu oluian mavi renkli parlamaları Bursa kıyılarında ortaya çıktı ve görenleri şaşkına çevirdi

Turizm

Bursa'da yerli turistler cami ve türbelere, yabancı turistler Karagöz Müzesine ilgi gösteriyor

Bursa geçen yıl 2,5 milyonu aşkın turisti ağırladı. Yerli ve yabancı turistlerin igli odakları faklı mekanlara yönelikti.

Kültür Sanat

Bursalı memurun hobisi usturlap yapmak

Bursalı Kamu görevlisi 37 yaşındaki Çukurkaya, mesaisinden arta kalan zamanının büyük bölümünü tarihi bir handa bulunan 10 metrekarelik atölyesinde usturlap üretimiyle geçiriyor.

Yurt

Kars'ta trafik kazası: En az 7 ölü ve 20'den fazla yaralı var

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yolcu otobüsü şarampole devrildi, ilk belirlemelere göre kazada 7 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

Yurt

Bursa'da avlanması yasak olan 700 kilo kum şırlanı yakalandı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde yapılan denetimlerde, yasak olmasına rağmen avlanan 700 kilograma yakın kum şırlanı ele geçirildi.

Kültür Sanat

Aşık Yunus Türbesi rahat gezilebilir hale getirildi

Bursa'da, Niyazi Mısri tarafından bulunan, Aşık Yunus Türbesi'ndeki çevre düzenlemesi çalışması sona erdi.

Yurt

Nilüfer Baraj gölü kurudu

Küresel ısınmanın etkisi ile yaşanan kuraklıktan dolayı Bursa'nın içme suyu ihtiyacının karşılandığı iki barajdan Nilüfer Baraj gölü bölgenin bir süredir yağış almaması nedeniyle kurudu.