Karayolunda giden vagon görenleri şaşırttı

Karayolunda giden vagon görenleri şaşırttı

Kepez Belediyesince tadilatı yaptırılan 23 metre uzunluğundaki tren vagonu, bir tıra yüklenerek Afyonkarahisar'dan Antalya'ya getirildi.

Kent girişinde belediye görevlilerince karşılanan tır üstündeki tren vagonu, vatandaşlarda şaşkınlık yarattı. Vagonun Kepez ilçesindeki Dokuma Parkı'na getirilişi çevredekilerin büyük ilgisini çekti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklara trenin nasıl bir ulaşım aracı olduğunu anlatmak ve bunun derin tarihini hissettirmek amacıyla vagonu getirmeye karar verdiklerini söyledi.

Bunun sadece bakılacak bir tren olmasını istemediklerini aktaran Tütüncü, onun ötesinde çocukların hoşlandığı bir fonksiyonu da yüklemek istediklerini bildirdi.

Tütüncü, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmaya çalışacaklarını vurgulayarak "Trenin içine kütüphane ve atölye yapmayı planlıyoruz. Çocuklar hem el becerilerini geliştirsin, hem de keyifli bir ortamda kitap okusunlar istedik. Tren rayın üzerinde sergilenecek. Projenin ikinci etabında ise çok güzel Anadolu istasyonu yapacağız." diye konuştu.

Vagonun, istasyon hazırlandıktan sonra raylara indirilerek hizmete sunulacağı belirtildi.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/4891" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Sırtında keçi otlatan adam

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki İdris Gümüş'ün üç keçisine karşı gösterdiği şefkat, görenleri şaşırtıyor. O Keçilerini minibüsle gezdirip, sırtında...

Atatürk'ün TBBM'ye hitabı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Büyük Meclisi'ne hitabı

Meryem Teyze'nin evcil kirpileri

Kayseri'de 3 yıl önce yolda bulduğu kirpiyi orada bırakmaya gönlü razı olmayarak İstanbul'a getiren 51 yaşındaki Meryem Kızılkaya, kirpinin yavrularını da sahiplenerek evinde hayvanlara anne...

Tarihi eserleri komşuya bırakıp kaçtı

Ankara Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ekiplerinin operasyon sırasında bir kişi karşı komşusunun ziline basarak içeri bir çanta bırakıp kaçtı. Komşusu bomba olabileceği şüphesi ile korkarak çantayı...

Bir elmadan kaç metre kabuk çıkar?

Türkiye'nin önemli elma üretim merkezlerinden Niğde'de üretici Zeki Şener, eliyle bir elmanın kabuğunu hiç koparmadan 5 metre 10 santimetre uzunluğunda soydu. 6 metreye kadar kabuk soyabilen Zeki...

5 kuzu birden doğuran koyun

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde ilk yıl 2, ikinci yıl 3, dördüncü yıl ise 4 kuzu doğuran koyun bu kez bir batında 5 kuzu doğurdu.