Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 3 Haziran - 9 Haziran

Sinema solanlarında bu hafta 4'ü yerli 7 film vizyona girecek. İşte vizyondakiler: Yakari, Adamlar, Karanlık Madde, Şimdi Yandık, Arınma Seansı – Tarot, Semur 3: Kıyamet-i Cin ve Yola Devam

Sinemalarda bu hafta: 3 Haziran - 9 Haziran

Adamlar

Alex Garland'ın yönetmenliğini yaptığı, Jessie Buckley, Rory Kinnear, Gayle Rankin ve Paapa Essiedu'nun rol aldığı "Adamlar" izleyici ile buluşacak. Bilim kurgu unsurları taşıyan gerilim türündeki film, yaşadığı travmatik olayın etkisinden kurtulabilmek ve iç huzurunu bulabilmek için İngiltere taşrasında bir ev kiralayan Harper'ın, burada başından geçen korku dolu olayları anlatıyor.

Karanlık Madde
Ahmet Yıldırım, Nihan Aşıcı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar ve Dilek Serbest'in başrollerinde oynadığı "Karanlık Madde", İman Tahsin tarafından sinema perdesine taşındı. Macera ve gerilim türündeki film, Aladağlar'da bir grup maceracının çıktığı yolculuk ile evrende hala gizemini koruyan unsurlardan biri olan karanlık maddenin kesiştiği bir hikayeyi odağına alıyor.

Şimdi Yandık
Ersin Korkut, Murat Akkoyunlu, İrfan Kangı, Orçun Kaptan ve Uğur Serhan'ın başrollerinde oynadığı "Şimdi Yandık", yerli komedi meraklılarına hitap etmeyi hedefliyor. Onur Aldoğan'ın yönetmenliğini üstlendiği film, aynı evde birlikte yaşayan üç adamın başından geçenleri konu ediniyor.

Yola Devam

Panah Panahi'nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği, 2021'de Cannes Film Festivali'nde yarışan "Yola Devam" bir yol hikayesini anlatıyor. İran yapımı filmde Hassan Madjooni, Pantea Panahiha, Rayan Sarlak ve Amin Simi rol alıyor.

Yakari

Toby Genkel ve Xavier Giacometti'nin birlikte yönettiği haftanın animasyonu "Yakari", vahşi bir at ile yola koyulan küçük bir çocuğun başından geçenleri konu ediniyor.  Hem çocukların hem de animasyon tutkunlarına hitap eden Yakari, Siu kabilesinden  küçük Yakari’nin hikayesini anlatıyor. Filmde, Yakari’nin kabilesini geri bulmak üzere bir yolculuğa çıkması anlatılıyor.

Semur 3: Kıyamet-i Cin

BMS Film’in yapımcılığını yaptığı korku filmi Semur 3: Kıyamet-i Cin, eşini kaybettikten sonra psikolojik buhranından biraz olsun kurtulmak için köyüne dönen Murat ile ona destek olmak adına Murat'a sürpriz yaparak peşinden köye gelen arkadaşlarının başından geçenleri konu ediniyor

Arınma Seansı

Bir korku filmi olan Arınma Seansı'nda Tuğba Duygu, Ayce İşözen, Demet Erdem ve Cihangir Şeşen rol alıyor.

Yorumlar