Sinema-TV

3. Iva Natura Kısa Film Yarışması Ödülleri açıklandı

2022 Iva Natura Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülü Hevsel filmine, ikincilik ödülü Karakılçık filmine, üçüncülük ödülü Can Nene filmine verildi.

 3. Iva Natura Kısa Film Yarışması Ödülleri açıklandı

24 Şubat tarihinde İstanbul Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 3. Iva Natura Kısa Film Yarışması Galası'nın sunuculuğu Cem İşçiler ve Eda Nur Hancı yaptı. 

3. Iva Natura Kısa Film Yarışması'nda birincilik ödülünü Hevsel filmi ile Gül Merve Akıncı, ikincilik ödülünü Karakılçık filmi ile Derya Manaz ve üçüncülük ödülünü de Can Nene filmi ile Gökmen Küçüktaşdemir kazandı…

Prof.Dr.İrem Çankaya, Bahriye Kabadayı Dal, Doç.Dr.Nagihan Çakar Bikiç, Oya Ayman, Özcan Yüksek, Jale Atabey, Uğur İçbak ve  Pınar Öncel’in Jüri üyeleri olarak görev aldığı yarışmayı  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sürdürülebilir Yaşam Derneği, Good4Trust ve Türetim Ekonomisi Derneği ile Aromader destekleyen kuruluşlar oldu.

Sürdürülebilirlik, ekolojik yaşama desteklerinden ve çevre konusundaki hassasiyetlerinden dolayı ödül alanlar; EGET Vakfı adına Rana Turgut, Mersin Üniversitesi adına Rektör Prof.Dr.Ahmet Çamsarı, Aromaterapimarket adına da Yasemin Durmaz oldu.  

Çevreye ve doğaya duyarlı haber çalışmaları için teşekkür ödülü verilenler; Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, Anadolu Ajansı Muhabiri Ayşe Büşra Erkeç, Milliyet Gazetesi’nden Gökhan Karakaş oldu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren projenin mimarı, Iva Natura & Laber Kimya Genel Müdürü Levent Kahrıman: “Düşüncelerin ve fikirlerin izleyicilere etkili ve net şekilde aktarılmasında önemli rolü olan kısa filmler, bitkilerin hikayelerini anlatmaktaki en iyi yol göstericilerden biri. Bu anlamda, gerçekleştirilen yarışma kapsamında çekilen kısa filmler, Anadolu topraklarındaki bitkilerin çeşitliliğini, doğanın bize vermiş olduğu güzelliği en doğru şekilde kullanma imkanı sunuyor. Kısa filmler, hem bitki zenginliğimizin değerinin farkına varılmasına, hem de kozmetikte yoğun olarak kullanılan bitkilerin kullanım alanlarının daha yakından tanınmasına katkı sağlıyor. Bu yıl 3'ünsünü gerçekleştirdiğimiz Kısa Film Yarışmamıza katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Yorumlar