Kültür Sanat

Ünlü şarkıcı Maria Mendiola öldü

İspanyol müzik grubu Baccara'nın üyesi olan Maria Mendiola, 69 yaşında yaşamını yitirdi. Sanatçı 1970'li yıllarda Yes Sir, I Can Boogie adlı şarkıyla şöhretin zirvesine çıkmıştı.

Ünlü şarkıcı Maria Mendiola öldü

1977 yılında çıkan ve bir disko klasiği haline gelen Yes Sir, I Can Boogie adlı şarkısıyla tanınan İspanyol müzik grubu Baccara'nın üyesi Maria Mendiola 69 yaşında hayatını kaybetti. 

Sanatçının bağlı olduğu menajerlik şirketi, Mendiola'nın İspanya'nın Madrit kentinde, ailesiyle birlikteyken hayata veda ettiğini açıkladı. 

Maria Mendiola ve Cristina Sevilla ikilisi, en son 2017'de I Belong To Your Heart adlı albümlerini çıkarmıştı. 

Cristina Sevilla, grup arkadaşı Maria Mendiola'nın ölümünün ardından Baccara'nın resmi Instagram hesabından bir açıklama yaptı. Sevilla, "Bunu yayınlamak benim için ne kadar zor. Benim sevgili Mariam, harika sanatçı, ama benim için hepsinden ötesi arkadaşım bugün aramızdan ayrıldı. Kelimeler kifayetsiz. Senden aldığım büyük sevgiye teşekkür edebilirim" ifadesini kullandı.   

Maria Mendiola, 1977 yılında bir flamenko dansçısıyken Mayte Mateos isimli sanatçıyla Baccara grubunu kurmuştu. Grup, ilk single parçaları Yes Sir, I Can Boogie'yi çıkarmıştı. Ünlü disko klasiği 16 milyondan fazla satmıştı.

Mendiola, 2008 yılında artrit nedeniyle emekli olduktan sonra Baccara'da Mendiola'nın yerine Cristina Sevilla geçmişti.

Yorumlar