Kültür Sanat

Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi sergisi sürüyor

Kazlıçeşme Sanat Galerisi’nde devam eden Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi sergisi 27 Aralık 2020 tarihine kadar ziyaret açık.

Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi sergisi sürüyor

İbrahim Müteferrika’dan sonra ülkemizdeki matbaacılık tarihinin 150 yıllık gelişimine önemli katkılar sağlayan Ebüzziya Tevfik Bey’in kurucusu olduğu Matbaa-i Ebüzziya çalışmalarının yer aldığı “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisi Kazlıçeşme Sanat Galerisi’nde devam ediyor.

‘Matbaa-i Ebüzziya’nın kurucusu olan Ebüzziya Tevfik Bey’in kişisel çalışmalarının ve 1881’den 1949 yılına kadar devam eden Ebüzziya Ailesi’nin matbaacılık serüveninin tüm detaylarıyla anlatıldığı “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisi Zeytinburnu Kazlıçeşme Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Türkiye'nin 150 yılına tanıklık eden Ebüzziya Ailesi’nin İSAM Kütüphanesi tarafından araştırmacılara açılan zengin arşivi ve aile üyelerinden derlenen kişisel koleksiyonları bu sergiyle ilk kez gün yüzüne çıkıyor. Zeytinburnu Belediyesi tarafından Kazlıçeşme Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisi, 27 Aralık 2020 tarihine kadar, pazartesi günleri haricinde haftanın altı günü 10.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret açık olacak.

Ebüzziya Ailesi'nin dört kuşaklık efsanesi sergileniyorKültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi" sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

 Cemre Ebüzziy, İki Filmle Frankurt Türk Film Festivali’nde

20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmleri belirlendi. Başarılı oyuncu Cemre Ebüzziya, Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması'nda başrol oynadığı ‘Kız Kardeşler’ ve ‘Kronoloji’ filmleriyle ‘En İyi Kadın’ dalında iki filmi ile yarışıyor. Frankfurt Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen film festivalinin sonuçları 6 Kasım’da açıklanacak. Güzel oyuncu, başrol oynadığı Emin Alper ve Ali Aydın’ın yönettiği iki farklı filmle aday gösterilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Cemre Ebüzziya, geçtiğimiz sene Berlin Film Festivali'ndeki Kız Kardeşler filmindeki performansıyla İstanbul Film Festivali, Slemani Film Festivali ve Uçan Süpürge Film Festivali'nde ödüller kazanmıştı.

Yorumlar