zeytinburnu

Kültür Sanat

Zeytinburnu 2024 Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı

Zeytinburnu Belediyesi'nin tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı.

Kültür Sanat

Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması ödül töreni yapıldı

13. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Zeytinburnu Kültür Sanat’ta düzenlendi.

Xfiles

Kazlıçeşme mozaiklerinde gizem içinde gizem

Kapağı yaklaşık 1500 yıllık Kazlıçeşme mozaiklerinin harcı ile kapatılmış lahitte bulunan Bizans soylusu iskeletleri, mozaiklerden daha eski çıktı! Kim oldukları şimdi daha büyük kazandı!

Kültür Sanat

Zeytinburnu Belediyesi 2. Kent Çalıştayı Ödülleri törenle verildi

Zeytinburnu Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenen “Kent Çalışmaları Ödülleri” yarışmasının ödül töreni 23 Aralık Cuma akşamı Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Kültür Sanat

Zeytinburnu'da 2 gün boyunca Sezai Karakoç rüzgarı esti

Zeytinburnu Belediyesi'nin organize ettiği Sezai Karakoç Sempozyumu'nun altı ayrı oturumunda ünlü filozof ve şairin farklı yönlerine ışık tutuldu.

Kültür Sanat

Zeytinburnu'nda Kültür Sanat Kursları kayıtları başladı

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nin, Zeytinburnu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle, 24 farklı dalda eğitim vereceği sanat kursları için kayıtlar başladı.

Kültür Sanat

1600 yıllık 'Zeytinburnu aşıkları' Bizans asilzadesi çıktı

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinin Kazlıçeşme semtinde mozaik alanında bulunan ve içinden bir kadın, bir erkek iskeleti çıkan lahitteki dokuma parçasının mor olması onların soylu olduğunu gösteriyor.

Kültür Sanat

Zeytinburnu Öykü Yarışması Ödülleri verildi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ve Zeytinburnu Gençlik Merkezi’nin düzenlediği, toplam 2.331 eserin gönderildiği ‘Öykü Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Kültür Sanat

Kazlıçeşme Mozaik Müzesi tamamlanmak üzere

Zeytinburnu'nda bulunan İstanbul'un en eski moziklerinin sergilenmesi için inşa edilen Kazlıçşme Mozaik Müzesi’nin çelik taşıyıcı sistemleri ve taş duvar imalatları tamamlandı.

Kültür Sanat

Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması'nın ödülleri verildi

Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğiyle düzenlenen 11. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışmasının kazananları ödülendirildi.

Kültür Sanat

Zeytinburnu'da bir çift 1600 önce aynı mezara gömülmüş

Kazlıçeşme'de 1600 önce bir lahite yanyana gömülmüş çift bulundu. Zeytinburnu Mozaik Müzesi çalışmaları esnasında bulunan Roma dönemine ait bir lahitten çıkan iskeletler şaşırttı.

Kültür Sanat

Kazlıçeşme'de sandık tipi ve lahit mezar bulundu

Zeytinburnu'nda geçtiğimiz yıllarda mozaik bulunan alanda yapılan arkeoloji kazılarında bu yıl bir yapının temellerine ulaşılırken, ‘sandık tipi mezar, lahit mezar ve değerli eşyalar bulunduğu...