Kültür Sanat

Heykelde Yeni Keşifler yarışmasına başvurular başladı

Milliyet Sanat’ın, II. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasına başvurular 9 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Heykelde Yeni Keşifler yarışmasına başvurular başladı

Milliyet Sanat Dergisi, kendine yeni kapılar açmak ve sanatını daha geniş kitleler ile paylaşmak isteyen genç heykel sanatçılarını “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına davet ediyor. Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için http://www.milliyetsanat.com/ yarismalar/ heykeldeyenikesifler adresindeki formu doldurup, eser fotoğrafı ve videosunu yüklemek yeterli.

Seçici kurul tarafından belirlenecek 10 eser arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 10 bin TL üretim desteği kazanırken, 1. Seçilen yarışmacı yurtdışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak.

9 Haziran tarihine kadar devam edecek yarışma başvurularının ilk elemesi Haziran ayının sonunda gerçekleştirilecek ve dereceye giren 10 eser belirlenecek. Daha sonra Ağustos ayında bu 10 eser arasından birinci olan eser seçilecek. 

İlki 2019 yılında gerçekleşen yarışmanın bu seneki seçici kurulunda Artsümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, Küratör & Sanat Yazarı Derya Yücel, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı & Koleksiyoner Ebru Özdemir, Heykeltraş Fabio Lattanzi Antinori, Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Filiz Aygündüz, Küratör & Sanat Danışmanı Melike Bayık, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Koleksiyoner Meltem Demirören Oktay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Neslihan Pala,  Merkur Galeri Kurucusu & Sanat Danışmanı Sabiha Kurtulmuş, Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Tasarım Müdürü Sinem Konu Keskinok ve Sanatçı Seçkin Pirim yer alıyor.

Yarışma sonunda dereceye giren 10 eser, İstanbul Bienali ile eş zamanlı olarak 11 Eylül tarihinde açık hava heykel sergileri için en güzel mekanlardan biri olan Kemer Country Club’da açılacak sergide sanatseverlerle buluşacak. Eserler daha sonra Boğaz’ın eşsiz manzarasında yer alan tarihi Cemil Molla köşkü bahçesinde “Heykelde Yeni Keşifler” sergisi kapsamında sergilenecek.

Yorumlar