Kültür Sanat

Altın Portakal Film Festivali'nde Sinema Okulu başlıyor

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali bünyesinde gerçekleştirilecek Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular başladı.

Altın Portakal Film Festivalinde Sinema Okulu başlıyor

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Sinema Okulu için başvurular13 Eylül'e kadar devam edecek.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali bu sene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in başkanlığı, Cansel Tuncer idari direktörlüğü ve Ahmet Boyacıoğlu yönetmenliğinde gerçekleşecek. Festivalin sanat yönetmenliğini Başak Emre yağacak..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı yazılı açıklamada, 2-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festival kapsamında, geleceğin sinemacılarına destek olmak amacıyla düzenlenen Altın Portakal Sinema Okulu'nun, 3-8 Ekim tarihlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çevrim içi yapılacağını bildirdi.

Geçen yıl okul ile, 250 öğrencinin sinema profesyonelleriyle buluştuğunu anımsatan Böcek, şunları kaydetti: "Bu yıl da üniversitelerde radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim ve görsel sanatlar eğitimi alan 250 öğrenci seçilecek. Geleceğin sinemacılarına, hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi amaçlayan Altın Portakal Sinema Okulu'nda sinema sektörünün önde gelen isimleri öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak."

Söyleşi ve röportaj videolarının, herkesin erişimine açık olarak yayınlanacağını belirten Böcek, festival ile Türkiye'nin dört bir yanından sinemaseverlere ulaşmayı amaçladıklarını ifade etti.

 

Yorumlar