Dünya

Dünya

İkinci Dünya Savaşı'nın ünlü öpüşen askeri öldü

Times Meydanı'nda bir hemşireyi öptüğü fotoğrafla, savaşın en ünlü askerleri arasına giren Amerikan bahriyesi George Mendonsa 95 yaşında öldü.

Dünya

Böcek türlerinin tükenişi eko sistemleri çökertebilir

Böcek türlerinin yüzde 40'ının yakın gelecekte yok olabileceği, bunun eko sistemler üzerinde yıkıcı etki bırakabileceği bildirildi.

Dünya

Kuzey kutbundaki manyetik alanın merkezi değişti

Kuzey kutbundaki manyetik alanın hızla yer değiştiren merkezi, akıllı telefon ve navigasyon sistemlerinde problemlere neden olmaması için güncellendi.

Dünya

Ülkelerin ortalama yaşam süreleri belirlendi

En uzun yaşam süresi İsveç’te, en kısa yaşam süresi ise Letonya'da.

Dünya

Himalaya buzulları küresel ısınma etkisiyle eriyecek

Küresel ısınmanın dünyanın "üçüncü kutbu" olarak bilinen Hindu Kuş Himalaya bölgesindeki buzulları 2100 yılına kadar eriteceği belirtildi.

Dünya

Kudüs'teki Kralların Mezarını açma hazırlıkları sürüyor

Kudüs'te eski şehre 700 metre mesafedeki alanda bir mezarlık ve iki ritüel banyosu bulunuyor. Mezarınkral Davud ve Süleymana ait olduğuna inananlar da var.

Dünya

2018 dünyanın en sıcak dördüncü yılı oldu

Berkley Earth iklim bilimcileri, 2018 yılının dünya yüzey sıcaklığının kaydının tutulmaya başlanmasından bu yana en sıcak dördüncü yıl olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı.

Dünya

Sicilya adasında bir euroya satılık ev kampanyası

İtalya'nın Sicilya Adası'nda Sambuca Belediyesi, boş ve eski evleri 3 yıl içinde en az 15 bin euro yatırımla restore etmek koşuluyla bir euroya satışa çıkardı.

Dünya

Aşk Çeşmesi'ne atılan paralar davasını Kilise kazandı

Yılda 1,5 milyon Euro'ya ulaşan bozuk para atılan Türkçe'de Aşk Çeşmesi olarak da anılan Trevi Çeşmesi,, Roma'nın en turistik mekanları arasında yer alıyor.

Dünya

Okyanuslar sanılandan daha hızlı ısınıyor

Okyanusların daha önceki tahminlerin aksine çok daha hızlı ısınıyor ve deniz seviyelerinin bu yüzyılın sonuna kadar yüzde 30 yükselmesinin bekleniyor.