Galeriler

Step kertenkelesi Türkiye'nin 6 ilinde yaşıyor

Bilimsel adı Eremias strauchi olan step kertenkelesi Türkiye'de sadece Iğdır, Ağrı, Kars, Van ve Bitlis ile Erzurum'un bir bölümünde yaşayabiliyor.

Ünlü milyarder Bill Gates Kuşadası'nı yatla gezdi, Efes'i...

Dünya devi teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu olan dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates, Kuşadası'nda yat seyahati yaparken, Efes Antik Kenti'ni gezdi.

Sağlıklı Yaşamın 5 Altın Anahtarı

Hastalıklarla mücadelenin en etkili yolu, hastalığın önlenmesi! Bunun için de yaşam tarzımızda öne çıkan bazı faktörleri gözden geçirmek ve bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir.

Ölüdeniz Hava Oyunları Festivalinden manzaralar

2021 Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali renkli görüntülerle başladı. Gün boyu mavilik ve yeşillikler üstünde süren görsel şölende, gün batımı kızıllığıyla yamaç paraşütleri gökyüzünde...

Demet Özdemir, Pembe Topu EuroLeague'de havalandırdı

Anadolu Efes Spor Kulübü ile UNICS Kazan arasında oynanan Turkish Airlines EuroLeague maçı Demet Özdemir’in Pembe Top ile yaptığı hava atışı ile başladı.

Mor patates Sivas'ın gözde ürünü oldu

Sivas'ın Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde yetiştirilen mor patates; karbonhidrat, potasyum, C vitamini, folik asit ve demir içeriyor.

Bilekleri güçlendirecek 4 egzersiz hareketi

Bileklerin hemen hemen her spor hareketinin önemli parçası olduğu vurgulayan MACFit Eğitmeni Doğu Berkan Gündüz, bilekleri güçlendirmek için dört egzersiz önerdi.

Türk ve Dünya Basınında Atatürk sergisi

Ulu Önder Atatürk’ün 1912-1938 tarihleri arasında Türk ve dünya basınında yer alan haberlerini kronolojik dizilişle veren Türk ve Dünya Basınında Atatürk sergisi 27 Ekim'den itibaren Swissotel Büyük...

Sivas'ın havadan görünen ayakkabısı: Ulaş Gölü

Sivas'ın tescilli Ulusal Öneme Haiz Sulak Alanı Ulaş Gölü, uydu fotoğraflarında ayakkabıya benziyor ve bu benzerlik turizm açısından avantaja çevrilmek isteniyor.

Bir su samuru Keban Barajında balık yerken görüldü

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin nesli tehdide yakın kategorisinde listelediği su samurlarından biri Elazığ'da Keban Baraj Gölü'nde görüntülendi