sergi

Kültür Sanat

Ara Güler'in Muhtelif İstanbul fotoğrafları sergileniyor

Ara Güler Müzesi’nde ziyaretçilere kapılarını açan 2022 yılının ilk sergisi Muhtelif İstanbul, fotoğraflarla İstanbul yolculuğuna davet ediyor.

Kültür Sanat

Abdülmecid Efendi'nin Sıra Dışı ve Görünenin Ötesindeki Dünyası

Sanat Dünyasında ses getiren sergilere imza atan Sakıp Sabancı Müzesi, Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi sergisi ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Kültür Sanat

Kapadokya’nın Perileri illüstrasyon sergisi

Kapadokya’ya özgü sembollerle eserler üreten sanatçı Hatice Abalı’nın Kapadokya’nın Perileri 2021 başlıklı illüstrasyon sergisi Argos in Cappadocia’daki Müze Salonu’nda 13 Aralık tarihinden itibaren ziyarete...

Kültür Sanat

Juliopolis'in antik yüzleri Ankara'da sergileniyor

Anadolu’nun arkeolojik araştırmalar yapılan en büyük nekropollerinden Juliopolis Antik Kentine dair bilgileri dijital arkeoloji, antropoloji yöntemleri ve dijital altyapı ile sergileniyor.

Turizm

İzmir Turizm Fuar ve Kongresi 2 Aralıkta başlayacak

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi; 2-4 Aralık tarihlerinde arasında ziyaret edilebilecek.

Kültür Sanat

İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları sergisi

23 Kasım 2021 – 6 Mart 2022 tarihleri arasında Pera Müzesi'nde görülebilecek İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları, 1800–1955 sergisi tarih, arkeoloji ve kültürel miras konulu bir sanat...

Kültür Sanat

Popüler Kültür'den Bizans manzaraları

İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm?: Popüler Kültürde Bizans sergisi 6 Mart tarihine kadar Pera Müze’sinde ziyaret edilebilir.

Kültür Sanat

‘Unutulan Mimarlık’ sergisi Goba Art&Design’da

İç mimar, akademisyen, yazar ve aynı zamanda Heritage Projeleri Kurucusu Osman Murat Akan’ın ‘Unutulan Mimarlık’ sergisi, Goba Art & Design Galeri’de 20 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

Kültür Sanat

Türk ve Dünya Basınında Atatürk sergisi

Ulu Önder Atatürk’ün 1912-1938 tarihleri arasında Türk ve dünya basınında yer alan haberlerini kronolojik dizilişle veren Türk ve Dünya Basınında Atatürk sergisi 27 Ekim'den itibaren Swissotel Büyük Efes İzmir'de...

Kültür Sanat

Kıraçta Heykel sergisi İstanbul’a geliyor

Baksı Müzesi’nin bulunduğu tepede kısa süre önce ziyarete açılan Kıraçta Heykel sergisi, Contemporary İstanbul kapsamında Tersane İstanbul’a geliyor.

Yeniçağ

Çağdaş Sanatın Rusya çıkartması: Cosmoscow 2021

Cosmoscow 9’ncu Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi'nin basın gösterimi yapıldı.

Kültür Sanat

OPET'ten Paylaştıkça Çoğalan Zenginlik sergisi

4 Eylül'de Troya Müzesi’nde açılan Paylaştıkça Çoğalan Zenginlik! sergisi OPET’in 2006 yılından bu yana sürdürdüğü Tarihe Saygı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ziyaretçilerle buluşuyor.