satranc

Sinema-TV

Ünlü satranç ustası Queen’s Gambit dizisine dava açtı

Netflix’in Queen’s Gambit dizisinin gerçek kahramanı olan Gürcistan kökenli satranç ustası Nona Gaprindaşvili, diziye 5 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Kültür Sanat

İş Bankası 23'a özel online satranç turnuvası düzenliyor

İş Bankası'nın çocuklara özel online turnuvası, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlanacağı hafta başlayacak.

Kültür Sanat

ATİD, Gökyay Vakfı Satranç Müzesini en iyi müze seçti

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde, Akın Gökyay’ın 1975 yılından bu yana 6 kıtada 110 ülkeden toplanan, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren toplam 672 satranç takımın sergileniyor.

Spor

Türkiye Satranç Şampiyonası sona erdi

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Kupası müsabakaları sona erdi.

Spor

Türkiye İş Bankası-TSF iş birliği 12 yıldır sürüyor

İSTANBUL (AA) - Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) iş birliğine ilişkin, “Bu iş birliği sayesinde sporcularımız ülkemizi...

Spor

Satrançta Türkiye şampiyonu belli oldu

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Süleymanpaşa Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası, Tekirdağ'da sona erdi.

Spor

Satranç sporunun yükselişi sürüyor

Türkiye'de 5 binin üzerinde satranç turnuvası yapılıyor...

Kültür Sanat

Türkiye Satranç Şampiyonası başlıyor

2017 Türkiye Satranç Şampiyonası yarın Tekirdağ'da başlayacak.

Teknoloji

1 milyon dolar ödüllü satranç problemi

St Andrews Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, efsanevi satranç sorununu hızla çözebilecek bir algoritmayı tasarlayabilecek programcılar için 1 milyon dolarlık bir ödül sunuyor.