sariyer

Yaşam

Acun Ilıcalı ile kızı Sarıyer'de trafik kazasında yaralandı

Sarıyer'de, motosiklet ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada yapımcı Acun Ilıcalı ile kızı hafif yaralandı. Acun Ilıcalı'nın kolunun kırık olduğu belirtildi.

Kültür Sanat

2022 Sarıyer Festivali 6 Ağustosta başlıyor

Moda, alışveriş, sanat, eğlence, yeme içme ve çocuk oyunlarının yer alacağı 2. Sarıyer Festivali’nde Betül Demir ve Gripin konser verecek.

Kültür Sanat

9. Sarıyer Edebiyat Günleri ödül töreni ile sona erdi

400 yazar ve 40 yayınevinin katıldığı Sarıyer Edebiyat Günleri etkinliğinde, Beyaz Martı Edebiyat Ödülü bu yıl Latife Tekin’in olurken Fakir Baykurt Öykü Yarışması’nda derece girenlere ödülerini Türkan Şoray...

Kültür Sanat

Sarıyer TiyatrOda Festivali 11. Kez başarıyla tamamlandı

Sarıyer Belediyesi'nin bu yıl obbirincisini düzenlediği Sarıyer TiyatrOda Şenliği sona erdi. Büyük ilgi gören şenlik 33 günde 9 bin 130 tiyatro severe ulaştı.

Kültür Sanat

Tarihi Görünümleri ile Balkan Harbinde Geride Bıraktığımız Rumeli konferansı

Ünlü editör arkeolog Nezih Başgelen, 13 Şubat 2022 Pazar günü saat 14.00'te Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu'nun Maslak'taki tesislerinde Rumeli ile ilgili farklı bir konferansa imza atacak.

Yaşam

Karadeniz ve İstanbul'un yeni kabusu: Kahverengi kokarca böceği

Kahverengi kokarca böcekleri İstanbul ve Karadeniz sakinlerinin yeni korkulu rüyası oldu: Yaydığı koku ile rahatsızlık veren böcekler eşek arıları gibi sesler çıkartarak da insanları korkutuyor.

Yurt

Giysi üzerinden bile ısıran sivrisinek türü çok tehlikeli

İstanbul'un 25 noktasında varlığı tespit edilen Asya Kaplan Sivrisineği, sarıhumma, dang humması, zika, chikungunya, batı nil virüsü gibi tehlikeli hastalıkların virüsünü de taşıyabiliyor.

Yurt

İstanbul'un en pahalı mahallelerinde kira ve ev fiyatları

İstanbul’da konut satışlarının en pahalı olduğu mahalleler belirlendi. İl genelinde ortalama konut metrekare satışlarının en yüksek olduğu mahalleler Sarıyer ilçesinde.

Yurt

Sarıyer ormanlarında kaybolan iki kadın kurtarıldı

Sarıyer'de ormanda dolaşırken kaybolduktan sonra kendilerini Kilyos kayalıklarında bulan ve mahsur kalan iki kişi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.

Yurt

Sarıyer Sahilerinde Yunus balıkları tur attı

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Sarıyer sahillerinde gezinen yunuslar görenleri sevindirdi.

Kültür Sanat

Sarıyer Edebiyatçılar Platformu yazarları buluşturdu

Sarıyer’deki edebiyatçıları bir araya getirmek ve ortak etkinliklere imza atmak amacıyla Sarıyer Edebiyatçılar Platformu (SEP) oluşturuldu.

Yurt

Kireçburnu'nda denize düşen at kurtarıldı

Sarıyer'de denize düşen at itfaiye ekiplerince kurtarıldı.