odul

Kültür Sanat

Haldun Dormen'e Ustaların Ustası Ödülü verildi

MARKA 2022'de Türk Tiyatrosu’nun ünlü ismi duayen sanatçı Haldun Dormen’e ‘Ustaların Ustası’ Ödülü verildi.

Sinema-TV

Magazin Gazetecileri Derneği 2022 Altın Objektif Ödülleri açıklandı

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenlenen 26. Altın Objektif Ödüllerinde sahneye çağrılacak isimler belli oldu.

Sinema-TV

Altın Koza Film Festivali 2022 ödülleri verildi

29. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü Ela ile Hilmi ve Ali filmi aldı. Ela ile Hilmi ve Ali filmi 7 ödül alarak ödül gecesinin yıldızı oldu.

Sinema-TV

Altın Portakal Onur Ödülleri Perihan Savaş ve Erkan Can'a verilecek

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde sanatçılar Perihan Savaş ve Erkan Can'a Onur Ödülü, Zerrin Tekindor'a Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilecek.

Sinema-TV

74. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Ted Lasso ve Succession dizilerinin en çok ödülle ayrıldığı gecede Euphoria dizisiyle yıldızı parlayan Zendaya, drama dalında ikinci kez En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alarak tarihe geçti..

Sinema-TV

Türkiye'yi 2023 Oscar ödüllerinde Kerr temsil edecek

Türkiye’nin Oscar Ödülü adayı filmi Tayfun Pirselimoğlu İmzalı Kerr olarak açıklandı.

Kültür Sanat

2022 Georg Büchner Ödülü Emine Sevgi Özdamar'ın

Yazar, tiyatro sanatçısı ve yönetmen Emine Sevgi Özdamar, 2022 Georg Büchner Edebiyat Ödülü'nün sahibi oldu.

Moda

FTA 2022 Ödülleri finalistleri açıklandı

Fashion Trust Arabia (FTA), İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği iş birliği ile aralarında yetenekli Türk tasarımcıların da bulunduğu FTA 2022 Ödülleri finalistlerini açıkladı.

Sinema-TV

Gemlik Film Festivali 2022 Ödül Gecesinden Görüntüler

Usta oyuncular Tamer Yiğit, Perihan Savaş, Şemsi İnkaya ve Güven Kıraç’a ‘’Sinemaya Emek Ödülleri’’ takdim edilirken, Erkan Can’a ‘’Eşref Kolçak Onur Ödülü’’ verildi. Festival kapsamında düzenlenen Kısa Film...

Kültür Sanat

AYDA 2022 yılı ödülleri verildi

AYDA Ödüllerinde, Mimarlık kategorisinde eu-topos projesiyle Şevval Simruy Baygül ve iç mimarlık kategorisinde Streethouse projesiyle Berk Kesimoğlu Nippon Paint Colour Award’a layık görüldü.

Kültür Sanat

2022 Prometheus Ödülü Will McCarthy'ye verildi

Liberter bilimkurgu alanında verilen 2022 Prometheus Ödülü'nün sahibi belli oldu. ABD’nin köklü edebiyat ödüllerinden Prometheus’ta bu sene ödüle layık görülen isim Wil McCarthy olarak açıklandı.

Kültür Sanat

Yeşilay Karikatür Yarışması 2022'nin ödüllü karikatürleri

6. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. 2022 Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın kazananları ile öne çıkan eserler www.yesilay.org.tr/tr/online-sergi adresinden sanal sergi...