odul

Kültür Sanat

2023 Grammy Ödüllerini kazananlar belli oldu, Beyonce ödülleri topladı

Müzik dünyasının Oscar"ı olarak bilinen Grammy'de Adele, Beyonce, Harry Styles ve Kendrick Lamar ödül alan isimler arasında yer aldı. En çok ödülü Beyonce aldı

Kültür Sanat

2023 Haldun Taner Öykü Ödülü Burçe Bahadır'ın

Edebiyat dünyasının prestijli ödüllerinden Bu yıl 33’cüsü düzenlenen Haldun Taner Öykü Ödülü'nü Deliliğe Zarif Bir Giriş adlı eseri ile Burçe Bahadır kazandı.

Yurt

İlk Çağdaş Yaşam Onur Ödülü verildi

Bu yıl, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından ilk defa basın alanında verilen Çağdaş Yaşam Onur Ödülü, gazeteci Timur Soykan ve gazeteci Murat Ağırel layık görüldü.

Kültür Sanat

Zeytinburnu Belediyesi 2. Kent Çalıştayı Ödülleri törenle verildi

Zeytinburnu Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenen “Kent Çalışmaları Ödülleri” yarışmasının ödül töreni 23 Aralık Cuma akşamı Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Sinema-TV

Altın Küre Ödülü 2023 adayları belli oldu

Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association - HFPA), 80. Altın Küre (Golden Globes) Ödüllerine aday filmler, diziler, yönetmen ve oyuncuları açıkladı.

Moda

Koza Genç Moda Tasarımcıları ödülleri verildi

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması ödülleri, finalistlerin koleksiyonlarını sergilediği özel gala gecesinde sahiplerini buldu.

Kültür Sanat

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri verildi

Kale Grubu’nun, sosyal girişimcilere destek olmak ve onların yarattığı pozitif etkiyi çoğaltmak amacıyla hayata geçirdiği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı’nın altıncı yılında ödül kazananlar ...

Kültür Sanat

2022 Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri verildi

Sabancı Vakfı’nın organize ettiği 29. Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri sahiplerini buldu.

Moda

EİB Moda Tasarım Yarışması 2023 yılı başvuruları başladı

EİB Moda Tasarım Yarışmasının bu seneki toplam ödülü 225 bin TL’ye yükseltildi. Yarışmaya katılım için başvurular 30 Aralık 2022 tarihine kadar sürecek

Sinema-TV

İkinci Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali ödülleri verildi

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde sinema dünyasını buluşturan törende, Vefa Ödülleri ünlü oyuncu Türkan Şoray ve yönetmen Osman Sınav’a verildi.

Güncel

2022 Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri ve Yeşil Nokta Basın Ödülleri verildi

Ödüller ÇEVKO'nun Döngüsel Ekonomiye Geçişte Avrupa Birliği'nde Son Durum, Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu ve Atık Yönetiminde Dijital Çözüm Önerileri konferasında verildi.

Kültür Sanat

Alev Ebüzziya'ya 2022 Aydın Doğan Ödülü aldı

Ünlü seramik sanatçısı Alev Ebüzziya'ya 2022 Aydın Doğan Ödülü'nü Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı verdi.