marka

Moda

Dice Kayek 2022 İlkbahar / Yaz koleksiyonu

Ayşe Ege ve Ece Ege’nin kurduğu Dice Kayek markası,Paris Moda Haftası resmi takviminde İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunu sergiledi. Dice Kayek İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyon filmini de yayınladı.

bilimsel

Kadınlar, büyük logolu marka ürünler giyen erkeklere nasıl bakıyor?

Moda markalarının büyük logolu kıyafetleri son yılların en popüler trendleri arasında. Ama yapılan araştırmalara göre bu modaya ayak uyduranlara kadınlar pek iyi gözle bakmıyor.

Moda

Ultra hızlı markalar büyüdükçe çevre kan ağlıyor

Dünya Kaynakları Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre; moda sektörü dünya su kaynaklarının yüzde 10’unu tüketiyor ve karbon emisyonunun yüzde 10’una sebep oluyor.

Yurt

Zeki Triko markası da havlu attı

Zeki Triko kepenk kapattı

Yurt

Ünlü züccaciye markası Bernardo iflasını açıkladı

Türkiye'de züccaciye sektörünün önemli markalarından Bernardo iflas etti. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bernardo’nun iflasını onayladı.

Güncel

Sarelle, Tadelle ve Gol markaları OYAK'a satıldı

OYAK'ın Sagra'yı ve bünyesindeki markaları satın alma anlaşması Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Yurt

Kadın Dostu Markalar 2021 ödüllerini kazanan projeler

Kadın Dostu Markalar Özel Ödülleri töreninde kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında değer yaratan uygulamalarını hayata geçirmiş 50 markaya ödül verildi.

Kültür Sanat

Betûl Mardin Seminerleri’nde marka ve itibar konuşuldu

Betûl Mardin Seminerleri başlıklı halkla ilişkiler zirvesinde toplumsal uzlaşma, sürdürülebilirlik, liderlik, itibar yönetimi, geleceğin yetkinlikleri konuları ele alındı

Teknoloji

2020'nin En İyi Küresel Markaları teknoloji şirketleri

2020’nin en iyi markaları belli olurken listeyi teknoloji şirketlerinin domine etmesi dikkat çekti.

Yurt

Koronavirüsünden etkilenen markalar!

Pandemi sürecinde Koronalım, Korona günlerinde aşk, Korona elbisesi ve koronasavar benzeri onlarca marka başvurusu yapıldı. İşte Koronavirüsü kazanca dönüştürmek isteyen markalar!

Yurt

Koronavirüs kolonya satışlarını 3'e katladı

Eyüp Sabri Tuncer’in Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer, koronavirüs ile mücadele ettiğimiz süreçte üstlendikleri rol ve 97 yıllık marka tecrübesini MAG okurları için anlattı.

Dünya

Hollanda'da yatırım yapmak isteyenler ne yapmalı?

Hollanda Türkiye Ticaret Odası Başkanı Ethem Emre, iki ülke arasındaki ticari ve hukuki iletişimin etkin biçimde yapılandırılmasını istiyor.