kitap

Sinema-TV

İzmir TÜYAP Kitap Fuarı yarın başlıyor

İzmir Kitap Fuarı, Gaziemir Fuar İzmir’de 11-19 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kültür Sanat

Saskia De Coster, bir ay kendini müzeye hapsederek bir kitap yazdı

Belçikalı yazar Saskia De Coster, şubat ayının tamamını Anvers kentindeki Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi'ndeki sergi salonlarından birinde kurulan kübik bir cam odada gönüllü esaret altında geçirdi.

Kültür Sanat

beş şiirlik kitap'ın mistik öyküsü

Türk Edebiyatı'nın 5 şairinin imza attığı, mistik atmosfere sahip kitap; tasarımındaki, sunumundaki ve çizimlerindeki estetiğin yanı sıra içeriği şiirlerin ses gücü ile dikkat çekiyor. Ama öyküsü daha...

Astroloji

Astrolog Zeynep Turan: Şampiyon Fenerbahçe olur

Astrolog Zeynep Turan, Süper Lig'de 2022-2023 Sezonunda astrolojik verilere göre Fenerbahçe'nin rakiplerinden daha şanslı olduğuna dikkat çekti.

Mutfak

Şef Ömür Akkor ve Şef Zennup Pınar Çakmakcı, Boğaziçi’nin Lezzetleri'ni kitaplaştırdı

Gastronomi dünyasının ünlü şeflerinden Ömür Akkor ve Zennup Pınar Çakmakcı'nın derlediği Boğaziçi’nin Lezzetleri kitabı, İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği'nce neşredildi.

Kültür Sanat

Sadık Yalsızuçanlar: Yazının bir iyileştirici bir de yaralayıcı yanı var

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta Aykut Ertuğrul’un moderatörlüğünde her ay gerçekleşen 100 Yüze İmza Söyleşi programının Aralık ayı konuğu ünlü yazar Yazar Sadık Yalsızuçanlar oldu.

Kültür Sanat

Sadun Boro 94’üncü doğum günü'nde özel etkinlikle anıldı

Dünyayı dolaşan ilk Türk amatör denizcisi Sadun Boro’nun, 94’üncü doğum günü, Kısmet yelkenlisine ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki etkinlikle kutlandı.

Kültür Sanat

Arsen Yarman Osmanlı dönemi Ermeni Kuyumculuğunu kitaplaştırdı

Osmanlı Döneminde Mücevher ve Ermeni Kuyumcular kitabı, 2.500 fotoğraf, belge vb. görsel malzemeyi (mücevher fotoğrafları, mücevher çizimleri, kuyumcu mühür ve imzaları) içeriyor.

Mitoloji

Eski Mezopotamya'da rüyalardan koruyan heykeller vardı

Mezopotamya ritüellerinde heykeller, sadece kötülüğün yerini alan nesneler değillerdi. Onlar aynı zamanda muska nitelikleriyle koruyucu objelerdi. Rüyalardan da korurlardı.

Kültür Sanat

Asker Ressam Mehmet Ali Laga sergisi Kazlıçeşme Sanat'ta

Kazlıçeşme Sanat; 21 Ekim Cuma günü, saat 19.00’da “Vefatının 75. Yılında Mehmet Ali Laga - Asker ve Ressam” sergisinin açılışında tüm sanatseverleri ağırlayacak.

Kültür Sanat

Türkiye’de doğal taşa odaklanan ilk yayınevi kuruldu

Doğal taş sektörü markalarından Stoneline, doğal taşı konu alan referans kitaplar üretmek üzere Stoneline Yayınevi'ni kurdu.

Yurt

Bakırköy'deki kundaklama vakasında yüzlerce kitap yandı

Bakırköy'deki Kitapçılar Köprüsü'nde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.