bursa

Yurt

Bursa'da avlanması yasak olan 700 kilo kum şırlanı yakalandı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde yapılan denetimlerde, yasak olmasına rağmen avlanan 700 kilograma yakın kum şırlanı ele geçirildi.

Kültür Sanat

Aşık Yunus Türbesi rahat gezilebilir hale getirildi

Bursa'da, Niyazi Mısri tarafından bulunan, Aşık Yunus Türbesi'ndeki çevre düzenlemesi çalışması sona erdi.

Yurt

Nilüfer Baraj gölü kurudu

Küresel ısınmanın etkisi ile yaşanan kuraklıktan dolayı Bursa'nın içme suyu ihtiyacının karşılandığı iki barajdan Nilüfer Baraj gölü bölgenin bir süredir yağış almaması nedeniyle kurudu.

Kültür Sanat

TÜYAP 2023 Bursa Kitap Fuarı 11 Şubatta başlıyor

Bursa 20. Kitap Fuarı, 11 – 19 Şubat 2023 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Yurt

Mercek bulutunu Bursalılar hayranlıkla seyrettiği

Bursa semalarında sabah saatlerinde mercek bulutu görüldü.

Kültür Sanat

Bursa saat kulesinin bozuk tarihi saati restore edildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 31 Ağustos 1905'te törenle açılan Tophane'deki saat kulesinin tarihi saatinin restorasyon sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Hristiyanlık

Bursa'daki Batık Kilise'de Noel Babalı kolye bulundu

İznik Gölü Bazilikal Kilisesi Su altı Kazılarında ağustos ayının başından itibaren devam eden dalışlarda çok sayıda tarihi buluntu yüzeye çıkartılırken, aralarında üzerinde Aziz Nikolas'ın ismi ve figürünün bulunduğu...

Kültür Sanat

Bursa'da Manas destanı okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Kırgız Manasçı Rısbai İsakov, Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa'da 124 saat Manas okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Yurt

BURSKOOP burslarına başvurular başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin geçen dönem üniversite öğrencilerine Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi (BURSKOOP) aracılığıyla verdiği burslar için yeni dönem başvuruları kabul edilmeye başlandı.

Kültür Sanat

Bursa'da Manas Haftası etkinlikleri başladı

Türk dünyası Kültür Başkenti Bursa'da 4. Dünya Göçebe Oyunları kapsamında Kırgızistan Cumhuriyeti'nin desteğiyle düzenlenen "Manas Haftası" etkinlikleri başladı.

Yaşam

Bursa'daki çöp evde bulunan çocuk sağlıklı ve neşeli

Bursa'da çöp evde bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun psikolojisinin, kan ve kalp değerlerinin çok iyi olduğu, böbrek sıkıntısı olmadığı ve. 2 kilo 100 gram aldığı açıklandı.

Yaşam

Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun sağlık durumu iyiye gidiyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'da çöp evde bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun kan değerlerinin düzeldiğini ancak kalp hızıyla ilgili sorun bulunduğunu söyledi.