bursa

Kültür Sanat

Bursa'da Manas destanı okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Kırgız Manasçı Rısbai İsakov, Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa'da 124 saat Manas okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Yurt

BURSKOOP burslarına başvurular başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin geçen dönem üniversite öğrencilerine Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi (BURSKOOP) aracılığıyla verdiği burslar için yeni dönem başvuruları kabul edilmeye başlandı.

Kültür Sanat

Bursa'da Manas Haftası etkinlikleri başladı

Türk dünyası Kültür Başkenti Bursa'da 4. Dünya Göçebe Oyunları kapsamında Kırgızistan Cumhuriyeti'nin desteğiyle düzenlenen "Manas Haftası" etkinlikleri başladı.

Yaşam

Bursa'daki çöp evde bulunan çocuk sağlıklı ve neşeli

Bursa'da çöp evde bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun psikolojisinin, kan ve kalp değerlerinin çok iyi olduğu, böbrek sıkıntısı olmadığı ve. 2 kilo 100 gram aldığı açıklandı.

Yaşam

Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun sağlık durumu iyiye gidiyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'da çöp evde bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun kan değerlerinin düzeldiğini ancak kalp hızıyla ilgili sorun bulunduğunu söyledi.

Yaşam

Bursa'da Çöp evde bulunan çocuğun annesinin ifadesi

Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun Antalya'da yaşayan annesi Y.A, kız kardeşi hakkında oğlunu kaçırdığı iddiasıyla iki ay önce şikayetçi olduğunu söyledi

Yurt

Bursa'daki çöp evde kilitli bulunan çocuk

Kirası ödenmediği için boşaltılmak istenen çöp evde 1 yıldır odaya kilitli çocuk baygın bulundu.

Yaşam

Bursa'da çöp evde kilitli çocuk bulundu

Bursa'da kirasını ödemediği gerekçesiyle hakkında dava açılan kadının çöple doldurduğu evin tahliyesi sırasında, kapısı kilitli odada 9 yaşında bir çocuk bulundu.

Kültür Sanat

19 ülkenin halk dansları Bursa'da yarışıyor

Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması başladı

Kültür Sanat

Lazgi Ruhun ve Aşkın Dansı Bursa'da sergilendi

Özbekistan'ın UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası Listesinde halk oyunundan uyarlanan ulusal balesi Lazgi çeşitli müzik, ışık ve dans figürleri ile Bursa'da izleyicilere görsel şölen yaşattı.

Kültür Sanat

Erguvan Zamanı Bursa'da kutlanıyor

Bursa'da Yıldırım Belediyesi tarafından organize edilen, Erguvan Zamanı Halk Oyunları Topluluğu'nun sahnelediği "Erguvan Zamanı" halk oyunları gösterisi sanatseverlerle buluştu.

Kültür Sanat

Fanta Fest konserlerine Edis ve Gazapizm imza atacak

18 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında 10 ilde gerçekleşecek gezici müzik festivali Fanta Fest'in bu yılki sanatçıları Edis ve Gazapizm olarak açıkladı. Fanta Fest 2022'nin nerelerde yapılacağı da belli...