bingol

Yurt

Bingöl'de deprem paniği yaşandı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 17.24'te 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ardından 4,6 ve 4,7 büyüklüğünde 2 deprem daha yaşandı.

Turizm

Kalp şeklindeki Gerendal Gölüne ilgi yoğun

Bingöl'ün önemli doğa turizm alanları arasında yer alan kalp şeklindeki Gerendal Gölü ilgi görüyor.

Yurt

27 Mayıs akşamı düşen göktaşı bulunabilir mi?

Elazığ'daki güvenlik kameraları kayıtlarında, gökyüzünden ışık hüzmesi şeklinde yeryüzüne doğru inen cismin saniyeler içinde ışık saçtığı görülüyor.

Yurt

Türkiye'nin doğusunda görülen ışık hüzmesi neydi?

Dün saat 20.30 sıralarında yurdun Doğu, Güneydoğu ve Doğu Karadeniz bölgelerinde gökyüzünü aydınlatan ve bir kaç saniye süren ışık hüzmesi heyecan yarattı.

Bilim

Bingöl'e düşen Sarıçiçek gök taşının gizemi çözüldü

Bingöl'deki Sarıçiçek Köyü'ne 2015'te düşen ve "Sarıçiçek" adı verilen gök taşının, Mars ve Jüpiter arasındaki asteroidden 22 milyon yıl önce koptuğu belirlendi.

Ekonomi

Sahte Bingöl balına karşı bilimsel denetim başlatıldı

Bingöl balının kaliteli olmasının şehrin çok sayıda bitkiye sahip olmasından kaynaklanıyor.

Yaşam

Goalball görme engellilerin umut ışığı oldu

Bingöl’de, görme engelli oyunu olan Goalball’a ilk kez hazırlanan görme engelli sporcular, bu oyunun kendileri için umut ışığı olduğunu söyledi

Yurt

Bingöl'e düşen Göktaşı umut kapısı oldu

2015 yılında Bingöl'ün Sarıçiçek köyüne düşen meteoritleri NASA ile incelediklerini, oradaki meteorit parçalarının hem kamera kaydı hem de görgü tanıkları sayesinde bulunabilmişti.

Turizm

Adıyaman'ın Yüzen Adaları ziyaretçileri bekliyor

Kamelyalar, oyun parkları, konuk evi, piknik alanları ve halı saha yaptırılan bölgeye, yerli ve yabancı turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor.

bilimsel

Kaşar peynirini beyazlatan sorunu yumurta ile çözdü

Kaşar peynir artık arı ve sert olacak. Üreticilerin yumuşamayı önlemek için yağ oranını düşürüyor, bu da peynirin yapısını olumsuz etkiliyordu. Yağ yerine yumurta kullanan bilimadamları sorunu...

Yaşam

Abdullah Kiğılı'nın hayatı kitaplaştı

Abdullah Kiğılı’nın yöneticilikten, sporseverliği, babalıktan dedeliğe tüm iş ve özel hayatı Nuri M. Çolakoğlu tarafından kaleme alındı. İşte Bingöl’ün Kiğı ilçesinden Beyoğlu’na ardından dünyaya açılan 75 yıllık bir...