Astroloji

Buçların 2018’de seyahat edebileceği yerler

Astrolog Janelle Belgrave'ye göre burçların 2018 seyahat rotaları...

Buçların 2018’de seyahat  edebileceği yerler

Seyahat etmek bazıları için özgürlük, bazıları için macera, bazıları içinse  tutku.  Her ne olursa olsun birçok insanın bir yerlere gitme, seyahat etme ve tatil planları var.

Bu noktada yine burçlar giriyor devreye.

Ünlü Amerikalı astrolog Janelle Belgrave, burcunuzun özelliklerine göre nerelere seyahat edebileceğinizi söylüyor, aynı zamanda bütçenize göre de lüks ve düşük bütçeli olmak üzere bir ayrım yapıyor. Listelist sitesi rotaları Türkiye'ye uyarladı.

Şimdiden iyi tatiller.

1. Koç Burcunun seyahat tercihleri
 Yedi yılın ardından Uranüs Koç burcunu terk ederken muhteşem fırsatlar Koç burçlarını bekliyor olacak. Aynı zamanda zamanlarını daha dikkatli kullanarak eğitimlerine önem verecekler. 2018'de adeta yeniden doğmuş gibi hisseden Koç burçları bu yenilenme sürecini bir seyahatle taçlandırmak isteyecek. Eğer planınızda lüks bir seyahat varsa rotanız kesinlikle Vietnam olmalı. Oldukça tropik bir maceranın sizi beklediği Vietnam'a özellikle Ekim-Aralık ayları arasında Jüpiter'in hareketi sırasında gidilirse Koç burçlarının kendilerini tamamen dinleyebileceği muhteşem bir zaman olacaktır. Beyaz kumlu plajlar, taze deniz mahsülleri, yemyeşil yağmur ormanları ve ünlenen lüks mekanlarıyla muhteşem bir kaçış rotası. 2018'de sportif faaliyetlere önem verecek olan Koç burçları için düşük bütçeli seyahat önerisi ise ülkenizdeki bir dağa tırmanış olabilir. Örneğin Kayseri'de bulunan Kaçkar Dağları'nda bir tırmanış gerçekleştirebilir ardından Doğu Karadeniz'de huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

2. Boğa Burcunun seyahat tercihleri
 Normalde alışkanlıkların insanı olan Boğa burçları için komfor alanlarını terk etme vakti 2018. Bu yıl bahar aylarında Boğa burçlarını ani değişimler bekliyor olacak. Bu güne kadar planladıkları çılgın ve farklı ne kadar plan varsa hepsini gerçekleştirebilecekleri bir yıl olacak 2018. Biraz gevşemek ve özgürce dolaşmak için Yunanistan iyi bir seçenek olabilir. Tarihi mekanlarda büyüleyici atmosferler keşfedebilirsiniz. Eğer daha düşük bütçeli bir seyahat planlıyorsanız Bozcaada ya da Şirince'ye giderek şarap tadımlarına katılabilir Ege'nin lezzetli yemeklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

3. İkizler Burcunun seyahat tercihleri
 Satürn'ün Yay burcunu terk etmesiyle İkizler üzerindeki olumsuz etkileri de 2.5 yılın ardından son bulacak. 2018 İkizler burçlarının harekete geçme yılı olacak. Bu yıl ikizler burcunun tanımadığı insanlarla etkileşim kuracağı, keşfedeceği ve yerel lokasyonları ziyaret etmek isteyeceği bir yıl olacak. Bunun için tek ihtiyaçları olan ise keşfedecekleri yeni kültürler için bir sözlük almak ve kalacakları yerin rezervasyonunu yapmak olacak. Bu anlamda İkizler burçları için ilk seçenek Fas. Yepyeni bir kültür keşfederek gelenekleri tanıyabilecekleri, eski labirent sokaklarda dolaşabilecekleri, muhteşem mimarileri görebilecekleri ve baharat kokularıyla mest olabilecekleri büyülü bir ülke. İkinci ve daha düşük bütçeli seyahat için ise tercihiniz antik çağlardan kalma izlerle dolu Saros Körfezi olabilir. Burada da yerel yemeklerin tadına bakarak denizin ve körfezin keyfini çıkarabilirsiniz.

4. Yengeç Burcunun seyahat tercihleri
 2018'de gerçekleşecek bir dizi tutulma Yengeç burçlarının bakış açısı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. Yengeç burçları yolda olsalar bile her zaman evlerinde gibi hissetmek isterler ve gittikleri yerde yuva sıcaklığını ararlar. Bu anlamda bembeyaz evleri ve berrak deniziyle Bodrum onları sarıp sarmalayabilir. Hem geleneksel hem de modern bir havaya sahip Bodrum'da lezzetli yemekler yiyebilir eğer yeterli bütçeleri varsa 5 yıldızlı otellerde konforlu bir tatil geçirebilir, koylarında masmavi bir rüyaya dalabilirler Yengeç burçları. İkinci seçenek ise Dominik Cumhuriyeti. Adeta bir plaj şehri olan Santo Domingo'da plaj voleybolu oynayabilir, sığ ve temiz sularda denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

5. Aslan Burcunun seyahat tercihleri
 Aslan burçlarının gösterişe olan ilgileri nedeniyle 2018'de karnaval, festival tarzı etkinlikler için yapacakları seyahatler en isabetli karar olacak. Eğer yeterli bütçe varsa karnaval denince akla ilk gelen Rio Karnavalı'na yani Brezilya'ya bir seyahat düzenleyebilirler. 5 gün süren bu karnavalda birçok macera ve gösterişli kostümlerle eğlenmemeleri imkansız Aslan burçlarının. İkinci seçenek ise Alaçatı. Taş evleri, dar sokakları, minik butik dükkanları ve eşsiz deniz mahsülleriyle Aslan burçları için güzel bir seçenek olacaktır.

6. Başak Burcunun seyahat tercihleri
 Düzenli ve planlı Başak burçları müzeleri, ayrıntıları, sanatı ve zanaatkarları sever. Ve yolculuğa çıkmadan önce mutlaka bir yapılacaklar listesi hazırlar. Bu nedenle Hindistan'ın Jaipur kenti Başak burçları için iyi bir seçenek olabilir. Pembe Şehir de denen bu şehirde birçok mücevher ve el yapımı işçilik ürünü bulabilecekler. Johari Pazarı ve Kishanpol Pazarı'nı mutlaka gezmeliler. Ayrıca Amber Kalesi, Hawa Mahal ve City Palace mutlaka seyahat listenizde olmalı. Düşük bütçeli seyahat planı için ise Eskişehir'i tercih edebilirler. Sanatla iç içe bu şehirde birçok müze, opera ve tiyatro seçeneği mevcut. Ayrıca sadece Eskişehir'de çıakrılan Lüle Taşı atölyelerini ziyaret edebilirsiniz.

7. Terazi Burcunun seyahat tercihleri
 2018, Terazi burçları için seyahat edecekleri insanlarla denge kurmak zorunda olacakları bir yıl olacak. Gitmek istenilen yerler ve diğer tüm kararlar için uzlaşma sağlamaları gerekecek. Onlar için hiçbir seçenek güzelliklerle çevrili Japonya'nın en kuzeyindeki şehir Hokkaido'dan daha iyi olamaz. Lavanta tarlalarından kar kaplı dağlara Japonya'nın tüm güzelliklerini görebilirler. İkinci bir kaçış seçeneği ise Çek Cumhuriyeti. Görkemli yapılar ve kiliseleriyle hem turistik bir gezi yapabilir hem de şehirde gerçekleşen konserlere katılabilirsiniz.

8. Akrep Burcunun seyahat tercihleri
 Akrep burçları 2018'de ufuklarını genişletmenin yollarını arıyor olacak. Bu planlarını desteklemek için planladıkları seyahatlerde ise listenin başında kesinlikle İzlanda olmalı. Turistik yerleri es geçerek direkt olarak ülkenin güneyindeki kaplıcaları ziyaret edebilirler. The Secret Lagoon olarak bilinen ve daha çok yerel halkın ziyaret ettiği göle gidebilirler. Termal havuzlarda keyif yaparken Kuzey Işıkları'nı izlemek ise onlar için bambaşka bir deneyim olacak. Diğer bir seçenek ise Peri Bacaları olabilir. Bu masal şehrinde kendilerini keşfedip dinlenebilir, balona binerek hiç unutamayacakları anlar yaşayabilirler.

9. Yay Burcunun seyahat tercihleri
 İki yıl boyunca sınırlamalar ve zorluklarla sınayan Satürn'ün geçişiyle rahat bir nefes alacak olan Yay burçları bu olumlu değişimi bir seyahatle taçlandırmak isteyecekler. Bu anlamda en belirgin özelliklerinden öğrenme tutkularıyla birlikte kültürel anlamda kendilerini geliştirmek isteyecekler. Bu doğrultuda Hırvatistan'ın başkenti Zagrep iyi bir seçenek olabilir. En eğlenceli tarafı ise Kırık Kalpler Müzesi'ni ziyaret edebilmek olacaktır. İzmir ise sokaklarında içkinizi yudumlayabileceğiniz, sokaklarında dolaşabileceğiniz ve sokak lezzetlerini tadabileceğiniz uygun fiyatlı ikinci seçeneğiniz.

10. Oğlak Burcunun seyahat tercihleri
 Sorumluluk ve otorite bu yıl Oğlak burçları için kilit kelimeler. 2018 iş yaşamınızdaki yüklerini hafifletip bir tatille kendilerini ödüllendirmek istedikleri bir yıl olacak Oğlak burçları için. Şehir, yiyecekler ve turistik mekanlar anlamında Almanya Oğlak burçları için oldukça tatmin edici bir seçenek. Eğer şanslılarsa dünyanın girilmesi en zor gece kulübü Berghain'e girebilir, giremezlerse de deneyerek biraz eğlenebilirler. İkinci seçenek ise Bursa olabilir. Türkiye'nin en kalabalık 4. şehri Bursa'da Uludağ'a gidebilir, şehrin sokaklarında tarihi mekanları gezebilir ya da muhteşem yemeklerinin tadına bakabilirler.

11. Kova Burcunun seyahat tercihleri
 2018'de kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olan Güney Kore ilk seçenek olabilir Kova burçları için. Bunun dışında kayak yapabilir, tapınakları ziyaret edebilirler. İkinci seçenek ise Batum olabilir. Uzun bir yolculuğun ardından Batum'u keşfe çıkabilir ve Batum yolunda Doğu Karadeniz'in keyfini çıkarabilirler.

12. Balık Burcunun seyahat tercihleri
 2018, 2025'e kadar Balık burcunda olacak Neptün ile Balık burçlarının kendi meraklı ve vazgeçilmez doğalarıyla başa çıkma vakti. Çevrelerinde enerjilerini emen birileri olduğunda ise onlarla anında iletişimi kesecekler. Onlar için seyahat edebilecekleri ilk seçenek Avustralya olacak. Büyüleyici çağdaş sanat galerileriyle ruhunuzu dinlendirebilir, gece ise The Carlton Club'da dans ederek enerjinizi atabilirsiniz. İkinci seçenek ise büyüleyici şehir mimarisiyle Mardin olabilir. Müzeleri ziyaret edip kültürel bir yolculuğa çıkabilir ya da şehrin dar sokaklarında kaybolabilirsiniz.

Yorumlar