Astroloji

8 Nisan Terazi burcunda Dolunayın astrolojik etkileri

8 Nisan 2020 Terazi Dolunayı burçları nasıl etkileyecek?

8 Nisan Terazi burcunda Dolunayın astrolojik etkileri

8 Nisan 2020 sabah saat 05:34’te Terazi burcunun 18 derecesinde 20 derece Balık burcu yükselene sahip bir Dolunay yaşayacağız.

Bu Dolunay aynı zamanda Balık burcunda bulunan Neptün ve Merkür ile de yakın orbta bulunuyor. Neptün ve Merkür’ün de yerleşmiş bulunduğu Balık burcu Dolunay haritasında 12. Evde  bulunuyor. 12. Ev genel olarak sağlık, uyku düzenimiz, rüyalar, fedakarlıklar, gizli yetenekler, gizli düşmanlar ve tehlikeler, ailevi ve toplumsal karma, geçmişten bugüne neticelenmemiş, bastırdığımız, inkar ettiğimiz konular, korkular, bağımlılıklar, fanteziler, görüler, sezgiler, imajine edebilme kabiliyeti, kollektif bilinç ve onunla olan bağlantımız, salgınlar, öngörülemeyen hastalıklar anlamını taşır.  Burada tüm dünyayı ve ülkemizi de  etkileyen pandemi corona virüs gündemimizde diyebiliriz. Balık aynı zamanda yayılmayı da gösterir dolayısı ile harita için temkinli olmamız gerektiğini ve sinsi bir şekilde aniden yayılma potansiyelinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.  Yine bu yerleşim dua, dilek, meditasyon ve tefekkür ile içimize dönmemiz gerektiğini, içsel bir sorgulama içinde olmanın gerekliliğini gösteriyor.

Şimdi an içerisinde kendi öz ve içimizle kurduğumuz bağlantının neticesinde kolektif alan ile bağlarımızın en kuvvetli olacağı ve vereceğimiz mesajın adrese en kolay teslim edileceği durumdur. Bir durum oluştuğunda bir artı birde eksi kutbiyeti vardır, doğru adımları atarak süreç içerisinde bireysel katkımızı tedbirlerimizi alarak Terazi burcunda dengeyi bulmamızı ve manevi olarak kendimizi kolektif ile birleştirmemiz gerektiğini işaret ediyor.

Balık burcunun umarsamaz boş vermişlik özelliklerini göz önüne alırsak rehavete kapılarak virüsün yayılmasına katkıda bulunmamamız gerekliliğini de bizlere gösterir.

Sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuz farkında olduğumuzu göstermek zorundayız. Aksi takdirde virüsün yayılımı sandığımızdan daha hızlı olabilir. Dolayısı ile içinde bulunduğumuz geçiş dönemindeki tavrımız bir sonraki durumun olumlu yada olumsuz olduğunu gösterecektir. Ülke haritamızda Kuzey Ay düğümümüzün Başak burcunda bulunması bilinçli olarak yaptıklarımızı ve aldığımız önlemleri gösterir. Hem bireysel olarak hem de toplumsal olarak sorumluluklarımızın farkında olmamız süreci olumlu yönde etkileyecektir.  Daha fazla gerçekçi davranmamız gerekir. Balık rehavetine kapılmamız  gerekir. 

Haritada Güneş’in Koç burcunda bulunması ve yöneticisinin ise sorumluluk sahibi Oğlak burcunda bulunması disipline olabilme konusunda bize şans verecektir. Fakat Ay’ın ise Terazi burcunda bulunması bizlere bir çekişmenin söz konusu olduğunu ve dengeye gelmek için çaba sarf etmemiz gerekliliğini gösteriyor.

Venüs’ün İkizler burcunda bulunması iletişim, bilgi alışverişi, hareketlilik, öğrenme, konuşma, düşünme, okuma ve araştırmalar ile ilgilidir. Kova burcundaki Mars ve Satürn’le uyumlu açısı , yöneticisi Uranüs olan Kova burcunun alışılmadık iletişim diline işaret ediyor. Bulunduğumuz durumu düşünecek olursak digital ortamlarda sosyalleşmenin söz konusu olacağını söyleyebiliriz. Satürn’ün kısıtlaması bizleri virüs sebebi ile eve hapsederken öte yandan sosyal medya ve internet üzerinden daha fazla iletişim kuracağımızı gösteriyor.  Venüs ve Mars ikizler arasındaki açıları eğitim almak yada araştırmalar yapmak için uygun bir zaman dilimi olabilir.

Zorunlu dönüşüm her birimizin kader kodlarında işlemeye başladı akışta kalalım. Süreç içerisinde yapacağımız davranışların bir sonraki döngü üzerinde etkisi olduğunu unutmayalım.

Koç burçlarının yedinci evleri etkilenecek; evlilik, ortaklık, açık düşmanlar ve denge kurma ilgili konularda dikkatli olmanız gerekir.
Boğa burçlarının altıncı evleri etkilenecek; rutin günlük yaşam, sağlık, emri altı çalışan kişiler, evinde hizmet eden kişilerle ilgili konulara dikkat etmeniz gerekir.
İkizler burçlarının beşinci evleri etkilenecek; flört ilişkilerinde, çocuklar konusunda, şans ile ilgili oyunlarda ve deneyimlerle ilgili konularda dikkali olmanız gerekir.
Yengeç burçlarının dördüncü evleri etkilenecek;  anne, baba, aile büyükleri ve eviniz ile ilgili konularda dikkatli olmanız gerekir.
Aslan burçlarının üçüncü evleri etkilenecek; kısa seyahatler,  yakın akrabalar, komşular, sözleşmeler ve iletişim ile ilgili konularda dikkatli davranın.
Başak burçlarının ikinci evleri etkilenecek; kendi kazandığınız para ve değerleriniz ile ilgili konular etkilenecek, bu konularda hata yapmamaya gayret edin.
Terazi burçlarının birinci evleri etkilenecek; yaşam enerjimiz, davranış tarzımız, alışkanlıklarımız gibi konularımız gündeminizde olabilir.
Akrep burçlarının on ikinci evleri etkilenecek; gizli kalmış konular ve sır gibi saklanan olaylar, gizli düşmanlıklar, fedakarlıklar, empati ve ince sezgi yeteneğinizle ilgili konulara dikkat etmeniz gerekir.
Yay burçlarının on birinci evleri etkilenecek, dostluk, umutlar , sosyal ortamlar, arkadaşlıklar, dernekler gibi konularda dikkatli olun.
Oğlak burçlarının onuncu evleri etkilenecek; sosyal statü, toplum önündeki imaj, meslek, kariyer konularına dikkat etmeniz gerekir.
Kova burçlarının dokuzuncu evlerinde eğitim, kurslar, hobiler, uzak yerlere seyahatler, mahkemeler ile ilgili konularda etkileyecektir.   
Balık burçlarının  sekizinci evleri etkilenecek; vergi, sigorta, şirketler, nafaka, miras, cinsellik, başkalarının paralarıyla ilgili konulara dikkat etmeniz gerekir.

Astrolog Havvanur İncekara - Kioskla.co

Yorumlar