Astroloji

5 Haziran Yay burcunda Ay tutulmasının burçlara etkileri

Astrolog Havvanur İncekara, Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının burçları nasıl etkileyeceğini yorumladı:

5 Haziran Yay burcunda Ay tutulmasının burçlara etkileri

5 Haziran 2020 günü İstanbul saati ile 22:11’de Oğlak burcu yükselenine sahip Yay burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasının bize getirilerine dikkat!

Ay tutulmasının Yay burcunda gerçekleşecek olması bu dönemde inançlar, görüşler, ideolojiler, yüksek öğretim konularında karmaşa yaşanabileceğini, tartışmaların olabileceğini gösterebilir. Dünyada uluslararası alanda, fikirlerde, inançlarda, dini konularda ya da uluslararası görüşme ve ticareti ilgilendiren konularda, hatta denizleri ya da sıvıları ilgilendirebilecek kolektif konularda şiddet, öfke ve kopma getirebilecek olaylar yaşanabilir.

Ay tutulması Dünya’nın  Güneş ile Ay arasına girmesiyle, Ay’ın Dünya’nın gölgesinde kalması durumudur. Bu tutulma kısmi bir ay tutulmasıdır.  Ay tutulmalarının etkileri güçlü Dolunaylara benzerler. 

Bu ay tutulmasının etkisine eşlik edecek güçlü etkenler bulunmakta bunlardan bir tanesi sekiz yıllık döngüsünü tamamlayacak olan Venüs’ün tutulma öncesinde Güneş ile Dünya arasına girerek kaybolması ve 5 Haziran tarihinde ise Güneşten önce doğarak astrolojideki Lucifer konumunda bulunmasıdır. İkizler, Oğlak, Aslan, Koç, Akrep  burçlarında çizmiş olduğu pentagramı tamamlamış olacak. Bir Venüs döngüsü sekiz yıl sürer. Bu sürede Venüs Güneş’in etrafında on üç tur tamamlar. Kısaca Sabah yıldızı olarak görülecek Lucifer Venüs, Venüs’ün karanlık yüzüdür. Aç gözlülük, maddeperest, aşırı ihtiraslı, kibirli yönü temsil eden bu görünümü uğurlu sayabilmemiz pekte mümkün görünmüyor. 

Tutulmanın 15 derecesinde gözümüze çarpan Ay, Güneş ikizler konumda iken tam orta noktada bulunan 15 derece Mars Balık apeksli T-kare gergin bir açıyı gösteriyor. Yine Marsın kavuşum yapmış olduğu Homam sabit yıldızı kötü kararlar alma ihtimali ile birlikte kapris ve hırsın neden olabileceği sislilikle birlikte deniz  ve hava durumundaki değişiklikleri gösteriyor. Mars’ın Güneş’e zarar vermesi liderleri, yönetici olanların da zararına durumları yansıtıyor olabilir. Ayrıca Bu açı bizlere esnek olarak akışta kalmamızın süreçte bizleri olumlu etkileyeceğini görebiliyoruz. Özellikle Venüs İkizler konumu ile ilişkiler, değer duygumuz, üretilen şeyler, sosyal bağlantılarımızı da aktif olarak etkileyeceğini gösteriyor. Zor olmakla birlikte Bu gergin açıda bulunan 15 derece vurgusundaki Güneş’in Hassaleh sabit yıldızı toplumda kırsal kesime, köy yaşamına, tabiat ile birlikte yaşama isteğine sahip olacağını söyleyebiliriz. Fakat Mars ile bulunan açı bu isteğin kararsızlık ve zorlanma ile karşılaşacağını gösteriyor.  Bu zaman diliminde iletişim, yolculuklar konusunda da aktifleşme söz konusu olabilir.

Mars’ın Balık’taki konumu ile Neptün Balık ile kavuşuma doğru ilerlemesi kurban psikolojisinin, kendine acıma, dalgınlıklar, dikkatsizlik, duygusal gel-git, hassasiyetlerinin devam edeceğini gösteriyor.  Yine 25 Haziran’da son bulacak olan Venüs İkizler retrosu  iletişim, bilgi alışverişi, hareketlilik, sosyallik, paylaşım, kişisel bakım, sahip olduklarımız ve becerilerimiz konularında bir süre daha bizi sınamaya devam edecek. Buradaki konum dedikodular ve birden fazla talep sebebi ile ilişkilerde sonlanmalara sebep olabilir.

Merkür’ün Yengeç burcundaki yerleşimi ile iletişim dilinizi artık zihinsel konuşmalar ile içe çekilmiştir. Daha hassas bir ruh hali mümkün bununla birlikte güvenlik arayışı içerisinde aile, ebeveynler, besleyici koruyucu çevrelere çekilme söz konusu olabilir. Daha sezgisel davranabilirsiniz. 29 derece Yay burcunda yaşanacak olan bu tutulmaya eşlik eden Sinistra yıldızı toplumsal açıdan aldatma, dolandırıcılık, sahtekarlık gibi toplumda tasvip edilmeyen konuların ayuka çıkabileceğini işaret ediyor.  Satürn konumu itibari ile elektrik çarpması, gereksiz cesaret sebebi ile yaralanmalar, banyo kazalarına karşı dikkatli olmamızı gösteriyor. Yine Uranüs konumu itibari ile denize gidenler açısından önlem almalarının hayati öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sıkça seyahat söz konusu olabilir, otoriter konumda kişilerle iletişimimizin artabileceğini söyleyebiliriz. Bilimsel konularda çok fazla haberler duyacağımız bir dönemdeyiz.  Bu bilgiler yanıltıcı da olabilir. 

Toplumsal alanda her duyduğuna kapılmadan fikir sahibi insanlar olarak davranmak, birlik beraberlik içerisinde hareket etmek çok doğru olur. 

Koç Burcu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler konuları gündeminizde  olabilir. Örneğin hukuki konular gündeminizdeyse ekstra dikkatli olmalısınız. 

Boğa Burcu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler konuları gündeminize gelebilir. Örneğin sigorta, kredi gibi konular için uygun dönem değil. 

İkizler Burcu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler ile ilgili konularda sizi mutlu etmeyecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Örneğin ilişkiniz bitebilir. 

Yengeç Burcu:  Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler ile ilgili konular gündeminizdedir. Örneğin hedeflerinize daha konsantre olmanız gerekebilir.

Aslan Burcu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa konularında etkilenebilirsiniz.  Örneğin riskli yatırımlardan uzak durmalısınız. 

Başak Burcu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular gündeme gelebilir. Örneğin evde başladığınız tadilatları bitirebilirsiniz.

Terazi Burcu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet konularında çalışmalar yapabilirsiniz. Örneğin iletişimle ilgili aksilikler söz konusu olabilir. 

Akrep Burcu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet ile ilgili konular gündeminize gelebilir.  Örneğin  her zamankinden fazla çalışmanız gerekebilir.

Yay Burcu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Örneğin  sağlık sorunlarınız varsa ertelememelisiniz.

Oğlak Burcu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Örneğin agresif davranmanız ruhsal sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. 

Kova Burcu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular konular gündeminizde olabilir. Örneğin yeni çevrelere girebilirsiniz. 

Balık Burcu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Örneğin otorite figürleri ile sorun yaşayabilirsiniz. 

Havvanur İncekara - kioskla.co

Yorumlar