Astroloji

12 Nisan Koç Burcu Yeni Ayının astrolojik etkileri

Astrolog Havvanur İncekara İstanbul saati ile 12 Nisan pazar günü saat 05:31’de Koç burcunun 22 derecesinde gerçekleşen Yeni Ayı yorumladı

12 Nisan Koç Burcu Yeni Ayının astrolojik etkileri

Genel olarak kendimizi düşündüğümüz, maceralara atılmaya hazır oluş, bol bol heves dürtüsüne eşlik eden sabırsızlık, laf söz dinlememek, gereksiz ya da düşüncesiz bir cesaret, her şeyin üstesinden geleceğimiz iddamız ki haritanın detaylarında bununda nasıl bir risk olduğunu göreceğiz, saldırganlık, aşırı hırs ve risk ile harekete itileceğimiz görünüyor. Herkes tek başına liderlik iddası ile ortalıkta dolanacak desek hiçte boş olmaz.  Bu aşırı ve düşüncesizce kontrolsüz enerjiye kapılmak neticesinde de sürpriz sonuçlar doğurabilir.  Yine haritamızın yükseleninde gördüğümüz Balık burcu “ Amaan ne oluyor? Dağıldım, zihnim şu an nerelerde? Etrafımda olan şeyler oluyor fakat ben nerdeyim? Bu işin benimle olan bağlantısı nedir? “  ile ilgili soruların cevabını verecek konsantrasyonu kurmamızda zorluklar yaşamamıza neden olabilir. Su elementinin anın haritasındaki durumu  bize empati yoksunu, duygusuz ve sezişten bir haber günler yaşayacağımıza işaret ediyor.

Bir yandan gezelim eğlenelim sosyalleşelim diye didinirken bir yandan ise iletişim dilimiz yaralayıcı olayları büyütücü ve hatta tutamadığımız dilimizin kurbanı olabilmemiz an meselesi haline gelebilir. Kimi neden eleştirdiğimizi, neyi neden eleştirdiğimizi dahi bilmeden hareket edebilir sonucunda ise kayıplar yaşayabiliriz. Bazılarımız ise kendi kabuk tutan yaralarının kabuklarını kaldıracak durumlar yaşayarak kendi yaralarını anlama ve ruhsal bir ameliyat gerçekleştirme fırsatı bulabilirler.  Kimileri ani kararla ev almaya kalkışırken bazıları ise evlerini yeniden yapılandırmak isteyebilirler.  Geçmişte yapmadığınız ertelediğiniz ödemelerle ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Şayet bu tarz ödemelerle ilgili konularınız yok ise borçlanmamaya dikkat etmenizde fayda var.

Dogmatik inançların sorgulanması kalıp gibi kabul ettiğimiz her türlü bilginin ya da süregelen geleneğin gündeme gelerek değişim için ilahi sistem tarafından zorlanmamış olası görünüyor. Düşüncesizce atacağımız adımlar kendimizi ve olayları sorgulamamıza neden olarak her konuda değişim için farkındalık yaratabilir.

İlişkilerde bu ay acemilikler ve çatışmalar söz konusu olayları büyütmek istemiyorsanız alttan almak yada empati kurmak yolunu deneyebilir birazda karşı tarafa sen dediğiniz konularda kendinize ben demeyi denemelisiniz. Zira bu ay ilişkilerdeki dışa vurumlar karşımızdakinden çok içimizde bastırdığımız konuların aynalaması olacaktır.

Kadın ve kadına şiddetin ön planda olduğu bugünlerde sistemsel değişikliklerin yapılamaması farkındalık noktasında bir uyanışın hala gerçekleşmemiş olması sebebi ile artışlar yaşanmaya devam edecektir. Dişil enerjiyi ötekileştiren ve görmekte zorlanan eril enerjinin yaratıcı gücünün ortaya çıkarabilme yolunun dişil enerjinin şefkatinden geçtiğini anlayabilmesi dışında olayların önünün kesilmesi yakın vadede imkansıza yakın. Özellikle kadınlar, çocuklar, gençler ve yardıma ihtiyacı olanlar tarafından yaşanan acının ortaya çıkaracağı bir başkaldırı söz konusu olabilir.

Maddi konularda aldanma, adatılma konuları sıkça gündemimize gelebilir. Piyasalarda hareketlilik devam edecek elimizde var sandığımız aslında yok olabilir. Piyasalar hakkında manipülatif haberler ekonomide istikrarsızlık maddi kayıplar maalesef devam edecek. Daha önceki yazılarımdan hatırlayacağınız üzere yine sağlık ve tarım konularında eğilimin  gereklililğini hatırlatmak isterim. Ayrıca dış borçlar konusunda ufak çaplı krizler yaşanmasıda olasılıklar dahilindedidr.  Ya da farkındalığımız bulunmayan konularda bir ortaya çıkış söz konusu olabilir.

Eğitim ile ilgili aceleci tutarsız kararlar alınabilir.  Yeni modeller denenmeye çalışılabilir. Fakat okulların eğitime devamı noktasında Merkür ve şiron kavuşumunun eşlik ettiği sabit yıldızlar sebebi ile özellikle çocukları etkileyecek sorunlara sebep olabilir. Ve bu sorunlar en iyi ihtimalle izolasyonu beraberinde getirebilir.

Genel sağlıkta hastalığın yayılması  ile birlikte, depresyon, intihar eğilimi, görme ilgili sorunlar veya kusurlar, zehirlenme konuları gündemimize gelebilir.

Bu ay genel olarak

Vaka sayılarının daha fazla artışı ve bu artışın özellikle genç nüfusu etkilemesi

Deprem, deniz kazaları, göç konuları, intiharlar

Deniz sınırlarımızda strateji planlamaları, savaş ihtimalleri

Halkın genel sağlığı için izolasyon, tecrit gibi konuların genellenmesi

Özgürlük, hürriyet ve sınırları aşma dürtüsünün sebep olacağı direnişler ya da eylemler

Siyasette geleneğin değişmesi, farklı arayışlara girilmesi


Mali konular, holdingler, yasama, yürütme, devlet yasakları, kıtlık, ulusal sorunlar, borçlar, bankalar vs. konuların halk tarafından eleştirilmesi yada eylemler söz konusu olabilr.

Sağlık alanında yapılacak icat ile ( aşı) ekonomiye katkı sağlanırken üretim sürecinde yaşanabilecek bazı pürüzler söz konusu olabilir.

12 Nisan Yeni Ayının Burçlara Olası Etkileri

Yükselen Koç ve Koç  Burcu        : Yeni işlere başlamak yeni projelere imza atmak isteyebilirsiniz. Çokça temkinli olmanızı öneririm özellikle maddi konularda.

Yükselen Boğa ve Boğa Burcu        : Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Fiziksel olarak ertelediğiniz konular yok ise ruhsal olarak kendinizi beslemeniz gerekebilir. İçe kapanmak yerine yeşil bahçelerde tefekkür etmeniz daha iyi olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler  Burcu   : Arkadaş ilişkilerinizde yenilikler olabilir. Genel temizlik zamanı geldi diyebilir miyiz?

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burcu : Evlilik için gün saymaya hazır mısınız? Ya da beklediğiniz terfi gerçekleşebilir. Düşünün ve harekete geçin.

Yükselen Aslan ve Aslan Burcu       : Belki bir yurt dışı seyahat ya da yeni bir eğitim planı kim bilir belki de uzaklar ile iş yapmaya karar verirsiniz.  Hukuksal konularda temkinli olmanızda fayda var.

Yükselen Başak ve Başak Burcu     : Krediler, borçlar, miraslar gündeminizi meşgul edebilir. Ani kararlar ve eylemler için hiç zamanı değil.

Yükselen Terazi ve Terazi Burcu     : Aşk arayanlara aşk vaad eden bir ay sağınıza, solunuza daha dikkatli bakın. Mevcut ilişkiler ise değerlendirmeye gidebilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burcu     : Çok çalışıyorsunuz, rutinler sıkıcı, bir iş değişikliği geliyor. Yalnız sağlığınıza çok dikkat edin.

Yükselen Yay ve Yay Burcu            : Keyif ve zevk aldığınız her konuda gelişmeler söz konusu olabilir. Bazılarının gündemi çocuklarının mutluluğu iken bazılarının ise bebek haberi ile tamamlanması mümkün görünüyor.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burcu     : Tadilat, tamirat beklenmeyen masraflar canınızı sıksa da yenilik ve değişim iyidir.

Yükselen Kova ve Kova Burcu       : Eş, dost, konu komşu, akraba, kuzen, kardeş ayı diyebiliriz. İletişim dilinize dikkat. Ayrıca imzalayacağınız her şeyi iki kere okuyun.

Yükselen Balık ve Balık Burcu       : Yeni gelir kaynakları bulabilirsiniz.  Yeni kariyer hedefleri planlayarak adım atabilirsiniz.

Astrolog Havvanur İncekara - Kioskla.co

Yorumlar