Astroloji

11 Ağustos Güneş Tutulmasının burçlara etkileri

Astrolog Gizem Şeho'ya göre 11 Ağustos’taki Güneş Tutulması burçları nasıl etkileyecek?

11 Ağustos Güneş Tutulmasının burçlara etkileri

Bu yıl gökyüzü pek hareketliydi. Retro ve çeşitli gökyüzü olayları derken geldik senenin son güneş tutulmasına..

15 Şubat tarihinde bu yılın ilk güneş tutulması gerçekleşmişti. 11 Ağustos’ta ise Aslan burcunda kısmi bir güneş tutulması gerçekleşecek. Ve bu tutulma yılın son gökyüzü olayı olacak. Tutulma 12:57 gibi Türkiye’de etkisini hissettirecek. Ancak bu tutulmayı gözlemleyen ülkeler arasında maalesef değiliz. Avrupa, Asya ve Afrika ise bu olaya tanıklık eden sayılı yerlerden olacak.

YANLIŞ ANLAŞILMALARA DİKKAT

Parçalı tutulma, Ay’ın Güneş’i kısmi olarak örtmesi ile gerçekleşiyor. Geçtiğimiz ay savaşçı gezegen Mars sayesinde Marsiyen bir ay tutulması yaşamıştık. Güneş tutulmasını ise iletişim gezegeni olan Merkür’ün ön planda olması ile Merküryen bir şekilde yaşayacağız. Bu sebeple insanlarla olan iletişimimizin altını çizmemiz gerekiyor. Yanlış anlaşılmalara fazlasıyla müsaitiz. Aslan-Kova aksında gerçekleşecek bu tutulma insanlarla olan ilişkilerimizde bu burçların özelliklerini öne çıkararak egosal ve bağımsız yönlerimizi ortaya çıkarabilir. Bu dönemde karşımızdaki kişiyi anlamaya çalışmak mümkün mertebe empati yeteneğimizi kullanmak bize fayda sağlayacaktır.

Daha evvelden tutulmaların hayatınızın eskisi gibi olmayacağının bir ön izlemesi olduğunu belirtmiştik. Aslan sabit bir burç olduğu ve tutulmada bu burçta gerçekleşeceği için etkilerini bir süre daha kuvvetli şekilde hissedeceğiz.

BİZE SUNULAN FIRSATLARI DEĞERLENDİRMELİYİZ

Güneş Tutulmalarının pozitif anlamdaki en önemli konusu bize sunduğu fırsatları yakalamaktır. Doğum anı haritalarımızın Aslan burcu alanında önemli gelişmeler olacaktır. Bu gelişmeleri yönetebilmek için stratejimizi iyi belirlemeliyiz. Tutulma haritasında önemli işaretler var ve farkında bireylerin dikkatini çekmek niyetindeyim.

ASLAN BAZEN ISIRARAK SEVER

Aslan kalbi yönetir. Orada hüküm sürer. Orada rahat eder. Bu alana aldığı herkese çok cömert davranır. Çok da sevilmek ister. Kral sofraları sunmakta üstüne yoktur. Babacan ve sıcak tavırları sayesinde ortamların neşesi ve dikkat çekici unsuru olabilir. Yukarısı Aslan burcu kümelenmesinde bir göksel olay yaşayacaksa, biz de aşağıda bu göksel olay hangi alanımıza düşerse, o konularda bu tavırları takınmaya meyledeceğiz demektir. Elimizde bir güneş tutulmamız var ve konumuz Aslan olduğuna göre, belli ki özgüvenimizi parlatacağımız, alkış toplamak isteyeceğimiz, kendimizi daha da sevmek için, karşı tarafın da sevgisini kazanmak için bir takım girişimlerde bulunacağımızı anlıyoruz. Lakin, gökyüzü der ki; insiyatif almaya kesinlikle hazır ol AMA, sakın acele etme, çok iyi değerlendir. Dereyi görmeden paçayı sıvama, aldığın hızlı aksiyon yüzünden saray kralı olacağına, saray soytarısı olma. Göz önünde olmak, parlamak, yöneterek başarmak, rekabet ederek yükselmek üzere içimizde müthiş bir ateş enerjisi hissediyor olabiliriz, hatta torpilimiz de Güneş’in sıcak ışığında mevcut, mis. Amaaaa, Aslan bazen ısırarak sever, unutma !

PEKİ ÜLKEMİZ NE DURUMDA?

Öncelikle belirtelim ki, her tutulma bir seriye ait olduğundan, geçmişte yaşanan aynı dönem ve derecelerindeki tutulmalara göz atmamız gerekecek. 11 Ağustos 1999 yılında yine 18 derecede gerçekleşen tutulma ülkemizden izlenebilmiş ve oldukça sert etkili bir tutulma idi. Bundan birkaç gün sonra 17 Ağustos’ta yaşadığımız acı depremle sarsılmıştık. Bu sene de aynı derecede gerçekleşecek olan tutulmanın 99 yılından farkı, Türkiye’den izlenemeyecek olmasıdır. Daha çok Asya ve Kuzey Avrupa’dan görülebilecek. Bu bölgelerin sert doğal afetler yaşaması çok daha muhtemel gözüküyor. Kişisel olarak o yıllara dönüp hangi konularda neler yaşamıştık, bir hafıza yoklaması yapmanızı öneririm. Benzer temalar hakim olacaktır.

Tutulma ülkemizi, eğitim, iletişim, ulaştırma (demiryolu-karayolu-metro hatları), taşımacılık, kamuoyu, fikir özgürlüğü, basın ve yayın gazete-televizyon konularında yeni gelişmeler olabileceğine işaret etmekte. Aynı zamanda komşu ülkeler, uluslararası anlaşmalarla da ilgili yeni ve öne çıkacağımız konular gündemimizde olabilir. Bu konularda herhangi bir eylem planına geçmeden önce çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Gökyüzündeki retro gezegen yoğunluğundan sebep hızlı alınan kanun ve kararlarda ilerleyen dönemlerde hata ve eksiklikler olabileceğini fark edebiliriz çünkü.
Diğer yandan tutulmanın, kadınları, çocukları ve gençleri ilgilendiren konularda alınacak yeni kararları gündemimize taşıyabileceğini öngörüyoruz. Kamuya açık tüm eğlence yerleri ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Cinsel konularla ilgili görüşler, doğum-nüfus oranı konuşulabilir. Sanat ve sanatçılarla ilgili haberler de gündemimizi oluşturabilir. Borsa ve spekülasyonlar dikkat çekecektir. Ekonomik konularda pek adım atılası bir ortam bulunmadığının altını çizelim. Bunun yanı sıra parlementodan çıkacak yeni meclis kararlarına da hazır olabiliriz. Hazine ile ilgili yeni planlar için halkın beklentisi doğrultusunda yeni görüşler açıklanabilir fakat sert açılar altında olduğumuz için, beklentilerimizin karşılanmama riski bulunuyor maalesef. Verilen sözlerin tutulamaması söz konusu olabilir.

Tutulmalar herkesin haritasında nereye denk düşüyorsa orayı daha fazla didikleyecek demektir. Tutulmanın hangi burç için hangi temalarda etki edeceğini merak ediyorsanız aşağıdaki listede ayrıntıları görebilirsiniz;

Koç ve Yükselen Koç: İş hayatında fevri davranışları dikkat. Mümkünse iş değişikliği, imza gibi konular için bekleyin! Aşk, cinsellik, ilişkiler, çocuklar, hobiler, sanatsal her konu, sportif aktiviteler ile ilgili her konuda yeni gelişmelere açıksınız. Bu konular ile ilgili yeni ve hızlı kararlar almaya meyliniz olabilir ancak gökyüzündeki Retrolar işi biraz yavaşlatabilir ve geciktirebilir. Yeniye adım atmadan önce değerlendirmelerin devam etmesini tavsiye ederim. Mars & Merkür retrosu bitiminde hayatını değiştirecek yeni yön değişikliklerine hazır olmalısınız. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla aranızda bazı gerginliklere açık bir ortamdasınız, yapıcı olmayı deneyin.

Boğa ve Yükselen Boğa: Uranüs’ün Boğa’ya geçişi ile Boğa için verimli dönem başlamıştı. Bu tutulma ise evlilik, ortaklıklar, yer değişimi konularında şansının yüksek olduğuna işaret ediyor. Ev, yerleşim, yuva ve aile ilgili her konuda yeni gelişmelere çok açıksınız. Tadilat, yeni eşya değişimi gibi konular gündeminizde olabilir. Bunun yanı sıra, ailevi ilişkilerinizde önünüze düşen her konuyu dikkatle ve sağduyulu değerlendirmenizi tavsiye ederim. Eviniz için alacağınız yeni eşyalar, elektronik aletlerde problem yaşanabilir, bu gibi alışverişleri Merkür retrosu bitimine ertelemeniz daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda kariyer ve hedefleriniz alanında tatsız gelişmeler olabilir. Yeni kararlar almadan önce konuları enine boyuna değerlendirmenizi tavsiye ederim.

İkizler ve Yükselen İkizler: Bu aralar parasal olarak fazla mı açıldınız? Biraz geri çekilme zamanı! Kendinize yeni bir finansal plan çıkarın. Her türlü fikir/iletişim/ulaşım konularında yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğrendiğiniz yeni bilgileri iyice düşünüp değerlendirmeden paylaşmamanızı tavsiye ederim. Kardeşler, kuzenler, yakın akraba ve yakın çevreden edindiğiniz özgüveninizi yükseltecek güzel fikirler ve duyumlar alabilirsiniz ancak bunları itici güç almadan önce ayağınızı yere sağlam basmanızda fayda var. Merkür retrosu bitmeden aksiyona geçmemelisiniz. Uluslararası her iş, uzak yerlere seyahat planı, yurtdışı bağlantılı her olayda gecikme ve aksaklıklar yaşanabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Yeni hobiler edinebilir. Yeni yerler keşfetme arzusu içerisinde olabilirsiniz. Maddi ve manevi değerler, finansal konularla ilgili her konuda yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Önemli yatırım fırsatları yakalanabilir, finansal çözümlerde değişik yeni yollar bulabilirsiniz. Fakat önünüze düşen ve sizi heyecanlandıran her konunun çok dikkatle değerlendirilmesi gerekir. Dereyi görmeden paçalar sıvanmamalı. Daha garantici bir yaklaşım içinde olmanızı tavsiye ederim. Krediler, ödemeler, borç ve alacaklar, sigorta, vergi ve miras ve hukuki konularda bir takım aksilikler yaşanabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan: Kariyerinde ve özel hayatında zirve yaşayabilir. Radikal değişimler olabilir. Bu yılın sonundan itibaren şans yüzlerine gülmeye başlıyor. Kendinizle ilgili her konuda önemli bir dönemden geçiyorsunuz. Özellikle ilişkilerinizde yeni kararlar almak üzere olabilirsiniz. İşinizle ilgili kendi içinizde devrim gibi adımlar atmak güdüsü olabilir. Kendinizi öne çıkarmayı arzuladığınız bir süreçtesiniz. Sizin için dikkat çekici bir dönem olacaktır. Hayatınız değişebilir. İnsiyatif alabilirsiniz fakat gökyüzündeki Retrolar uyarıcı etkiler taşıyor, mümkün olduğunca Merkür ve mars retrosunu bitişi sonrasında adımlar atmanız sizin için daha iyi olacaktır. İlişki alanınız biraz savaş alanına dönebilir, sağduyunuzu kaybetmemeye çalışın.

Başak ve Yükselen Başak: Arkadaşlıklarınızda kılı kırk yarayım derken tadını kaçırmayın. Her şeyi çok fazla düşünmekten çok yorgunsunuz. Taze ve yeni ortamlar sizi bekliyor. İhtiyacınız olan motivasyonu bulamadığınız bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Biraz izole, geri çekilme, asosyal bir tavrınız olabilir bu süreçte. Bilinçaltı konularına ışık tutacak gökyüzü ve bu konularda çözüm ararken kendinizi yorabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz şeyler sizi endişelendirebilir. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Günlük rutin işleriniz biraz karışabilir, özellikle iş hayatınızdaki insanlarla aranızda gerginlikler oluşabilir. Bunu yönetebilmenin tek yolu sağduyulu olmak olacaktır. Ego ve kibirden uzak durulmalı.

Terazi ve Yükselen Terazi: Genelde dengeli olmaya çalışan Teraziler bu kez aşırılıklara gidip duygusal tepkiler verebilir. Ayrıca işle ilgili sürpriz değişimler yaşanabilir. Sosyal çevreniz, beklentileriniz, arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Belki de hayatınızdan birilerinin çıkması gerekebilir, yeni bir çevrede kendinizi göstereceğiniz bir zamanda da olabilirsiniz. Arkadaşlarla bir araya gelinip sosyal konularda bir takım adımlar atma girişiminde bulunabilirsiniz. Bu adımların Merkür ve Mars retrosu bitiminden önce atılmamasına dikkat edilmelidir. Aşk ve ilişkilerde gerginlikler söz konusu olabilir. Kibir tatsızlıklara sebep olabilir. Ebeveyn Terazi’lerin çocuklarıyla ilgili önemli kararlar alacağı bir zaman dilimi olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep: Kıskançlığınızın hayatınızın tüm alanlarını etkileyebilir. Bir şeyin doğruluğunu teyit etmeden harekete geçmeyin. Yeni çevre ve eğitim fırsatları kapıda! Kariyer, hedefler ve statü alanınızda yeni gelişmelere çok açık bir süreçten geçiyorsunuz. Göz önünde olmaya çalıştığınız bir dönemdesiniz. Üstlerinizle ilişkilerde ilerleyemediğinizi hissedebilirsiniz. Mümkün mertebe kendi iç değerlendirmenizi devam ettirin. Bazı kararlar almak için Eylül’ü beklemeniz, Merkür ve Mars retrosunun bitmesini takip etmeniz yerinde olacaktır. Eviniz ve aileniz ile ilgili bazı konularda ortalık biraz karışabilir, mümkün olduğunca durumu hızlı ve öfkeli davranmadan yönetmelisiniz.

Yay ve Yükselen Yay: Yatırımlarınıza dikkat! Ani harcamalardan kaçının. Seyahet planlarınızı biraz askıya almak mantıklı olabilir. Her türlü yurtdışı iş, global ve uluslararası konularda yeni girişimlere çok açık bir dönemdesiniz. Buralarla ilişkilerinizi değerlendirmeniz gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. Eğitim, danışmanlık, sosyal medya-iletişim-ulaşım konuları da önünüze düşebilir. Hukuki bazı adımlar atmanız gerekebilir ancak dikkatlice düşünün ve Ağustos’un sonuna doğru aksiyon alın. Zihninizin içi bir savaş alanı gibi olabilir. Bazı engeller sizi sıkabilir, yorabilir. Yakın çevrenizle çok didişmemeye gayret edin. Fikirlerinizi sonra değerlendirmek üzere not almanızı tavsiye ederim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: aile, kardeş ve akrabalık ilişkilerinizde ufak gerilimler olabilir. Kabuklarını kırmalılar ve değişime açık olmalılar. Krediler, ödeme ve borçlar, sigorta ve vergi, miras gibi konularda yeni gelişmelere açıksınız. Finansal ve hukuki konularda yeni çözümler bulmak için bazı adımlar atmanız gerekebilir ancak retro tarihlerin bitimine kadar durumu değerlendirmeye devam edin. Kendi yeteneklerinizden elde edebileceğiniz gelir fırsatları olabilir ve harekete geçmek için doğru zaman Ağustos sonu, Eylül’ün ilk haftası olacaktır. Harcamalarınızı kontrol altına almanızı tavsiye ederim. Beklenmedik bütçe açıkları olabilir. Garantici davranmakta fayda olacaktır, paçayı dereyi görmeden sıvamayın.

Kova ve Yükselen Kova: İkili ilişkilerde yeni bir dönem başlıyor. Yeni bir düzen yeni bir yuva kapıda.. Sağlık konularında da dikkatli olmaları gerekiyor. Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda yeni yön değişimleri planlıyor olabilirsiniz. Süregiden ilişkilerin bir form değişikliği ihtiyacı duyduğunu söyleyebiliriz. Evlilik kararı da alınabilir, ayrılık kararı da. Bunun için kendi iç değerlendirmelerinizi yapmaya biraz daha devam etmeniz gerekebilir. Hızlı kararlardan kaçınmak yerinde olacaktır. Kendi içinizde verdiğiniz özgürlük mücadeleniz sizi yoruyor olabilir. Kendinizi insiyatif almakta zorlanıyor gibi hissedebilirsiniz. Kendinizle ilgili atacağınız her yeni adımda kararlarınızdan emin olmanızı tavsiye ederim.

Balık ve Yükselen Balık: Tutulmadan daha az etkilenecek olsanız da yine aldanmaya çok müsaitsiniz balıklar. Hakkınızı savunun ama incitmeden! Günlük rutininizde yepyeni gelişmelere çok açık bir süreçten geçiyorsunuz. Bu minvalde yeni iş değişikliği kararları gündeminize gelebilir. Teklifler ve kendi şu anki durumunuz arasında çok iyi düşünmeniz ve dengeli bir karar almaya çalışmalısınız. Daha öne çıkacağınız yerlere ihtiyaç duyabilirsiniz, karar vermeden önce Mars ve Merkür Retrolarının bitimini beklemenizi tavsiye ederim. Kontrol edemediğiniz bazı durumlar sizde bir iç sıkışıklığına sebep olabilir. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınızı önemsemeniz gereken bir dönemdir, dikkatli olun.

Gizem Şeho - Kioskla.co

Yorumlar