Yaşam

Ünlü astrolog ve yazar Ata Nirun vefat etti

Mitoloji, parapsikoloji, astroloji, inanç turizmi konularında araştırmalarda bulunan ünlü yazar Ata Nirun 70 yaşında hayata veda etti.

Ünlü astrolog ve yazar Ata Nirun vefat etti

Türkiye'de özellikle astroloji ve xfiles alanındaki  araştırmaları ilgiyle takip edilen usta yazarın ölüm haberi sosyal medya adresinden duyuruldu.

Egehaber.com sitesinin haberne göre; Ata Nirun, 70 yaşında 16 Ekim 2019'da vefat etti.

Ata Nirun'un  cenazesi 18 Ekim Cuma Günü öğle namazına müteakip Karacaahmet Şakirin Camiiden kaldırılacak.

Ata Nirun kimdir?

1948 doğumlu yazar, medya danışmanı, Divana Yeni Çağ Bilgi Merkezi Yönetmeni ve Astrolog Ata Nirun İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kabataş Erkek Lisesi, Güneş Koleji, Berlitz Language School ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İstatistik ve Demografi bölümü mezunudur.

7 yıl kadar müzik ile ilgilenmiş gitar, bas gitar ve Kontrbas çalarak bazı gruplarda yer almıştır. Ardından 1973 yılında Eczacıbaşı Seramik Şirketinde çalışmaya başlamış 1982 yılında işten ayrılmış bu dönemde IBM Computer Management Lisansı almıştır. 

Daha sonra yayın hayatına adım atan Ata Nirun Görsel Yayınlarda ansiklopedi yazarlığı, Karaca Yayınlarında ise Bilinmeyen dergisinin yayın müdürlüğünü yapmış, TRT için belgesel filmler hazırlayarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bilgi Üniversitesinin temeli Alo Bilgi Telekom A.Ş.’nin kurucu isimlerindendir. 2004-2005 yılları arasında İzmir'de Ege Life Dergisi'nde danışmanlık ve köşe yazarlığı yapmıştır.

1980 senesinden bugüne arkeolojik, fotografik ve mitolojik araştırmalar yapan Ata Nirun bugüne kadar Almanak, Mars Gezegeni, Geçmişten Geleceğe Nostradamus, Nuhun Seyir Defteri, Kıyamet Almanağı, Jesus’s Life in Russian Art, Panaya Kapulu, Türkiyede Ruhçuluk, Kozmik Şakacı, Günümüzdeki "Atlantis ve Mulular", "Bilinmeyen Meryem Ana" ve "20. Yüzyıl Kronolojisi", Yaşlanmadan Açacağınız 78 Kapı ve 7 mühür Anadolu’nun Gizemli Kapıları kitaplarını yazmıştır.

Ata Nirun  Hürriyet Gazetesi ve e-kolay web gruplarında editörlük yaptı.

Yorumlar