Gayatri Mantra Meditasyonu

Yogi Çetin Çetintaş, insanın koyduğu ve ulaşmaya çalıştığı hedeflerin çok ötesinde olduğunu belirtiyor ve ulaşılmaya çalışan yerin asıl ulaşılması gereken yer olmadığına dikkat çekiyor.

İnsanın bunun çok daha ötesinde bir yerde olduğunu ifade ederken, belirlenen hedeflerin her zaman kişinin kendi değerinin çok altında olduğuna değinen Çetintaş, “Hiçbir zaman kendi değerimize ulaşabileceğimiz bir hedef koyamayız çünkü değerimiz ölçülebilir bir şey değil” diyor. Gayatri mantra meditasyonu ile kişinin kendi sonsuz halini yeniden hatırlamak için bedende titreşimin hissedilip yaratılacağını söyleyen başarılı yogi, meditasyonu söylerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın ise çıkarılan titreşimdir.  Mantra, her söze, kelimeye ve harfe dikkat ederek vücutta titreşimin neler yarattığına ve neler açığa çıkardığına dikkat edilerek söylenmesi gerekir. Bu sayede daha yüksek bilince ulaşılabilir" diyor.

Gayatri Mantra: 

Om Bhur Bhuvaḥ Swaḥ

Tat-savitur Vareñyaṃ

Bhargo Devasya Dhimahi

Dhiyo Yonaḥ Praçodayāt

Gayatri Mantra'nın Türkçesi:

Her şeyin üzerinde meditasyon yapıyoruz; Bhur, Bhuvah ve Swaha alemlerinin her birinin üzerinde, ulaşmaya çalıştıklarımızın ötesinde olan öze... Yaradılışın kutsal ışığı aklımızı öyle bir aydınlatsın ki her şeyin özünü görelim.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/15088" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Taşların gizemi, enerjisi ve şifası

Şifalı Taşlar Uzmanı Havvanur İncekara ile karma astrolog Sevtap Dallaway; taşların gizemi, taşların enerji ve mineral bağlantıları ile kullanım şekilleri ile üzerine konuştu.

İbni Arabi'nin sudur ve Vahdet-i Vücud anlayışı

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta düzenlenen İslâm Düşüncesi seminerinin 8 Mart’ta gerçekleşen oturumunda Prof. Dr. Ömer Türker “İbnü’l-Arabî Geleneği”ni ele aldı.

21 Aralık Satürn - Jüpiter Birleşimi: Yeni Kutsal Kase...

Psikolog ve astrolog Özge Genlik, 2021 yılı öncesinde gerçekleşen büyük buluşmayı yorumluyor ve "Muhteşem Güne hazır mıyız?" diye soruyor?

Kristal Su Şişeleri Tehlike Saçıyor

Şifalı Taşlar uzmanı yazarımız Havvanur İncekara'nın açıklamasına göre kristal su şişelerinde bekleyen suyun Ph değeri düşüyor. Pembe kuvars ile tonik yaparak cildinizi...

Terapi Müziği

Müzikle Terapi -Osmanlı Sufi Song

Refleksterapi ile evde bağışıklık sistemini...

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, koronavirüse karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için binlerce yıllık refleksterapiyi öneriyor.