Ge bura, inemicen yere niye çıkıyon sen!

Denizlili vatandaşın kedi indirme taktiği

Denizli'nin Pamukkale ilçesi'nin Karahayıt Mahallesi'nde işlettiği pansiyonun bahçesindeki dut ağacına çıkan kedisinin mahsur kaldığını gören Orhan Yıldız, 3 aylık yavru kediyi kurtarmak istedi.

Yıldız'ın yöresel şive ile talimatlar vererek kedinin ağaçtan inmesini sağlaması ve kurduğu diyalog dikkat çekti.

Yıldız, Ege şivesiyle konuşup diyalog kurduğu kedisine talimat vermesini ve küçük hayvanın aşağı inmesini cep telefonuyla kaydetti.

Görüntülerde, kedinin ağaçta mahsur kaldığını gören Yıldız'ın, "Pamuk bu yanna gel bu yanna, itfaiye çağıralım mı, ge bura, inemicen yere niye çıkıyon sen. Gırarım bi yerini bak, ge bura. Gel gel bu tarafa sola gel, bu yanna gel. Sağına gel, ule hura gel. Sen niye çıktın ora, bak Pamuk yanlış anlama, ayağı koy ora, şuna gel, önkü dala gel. Ağır ağır geri geri gel. Tamam geri gel, tutarım beni seni, korkma bağırma, orada dal var bak, gel aferin. Tutcam seni gel. Çıkma bir daha öyle yere." diye konuşması yer alıyor.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/15685" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Dört kulaklı kedi görenleri şaşırtıyor

Midas adı verilen dört kulaklı doğan kedi sosyal medyada yoğun ilgi görüyor.

Kediden korkan köpek görenleri güldürdü

Eskişehir'de kedinin korkuttuğu köpek görenleri şaşırttı.

Tokyo'nun ikiz pandaları: Xiao Xiao ve Lei Lei

Japonya'nın başkenti Tokyo'da dünyaya gözlerini açan Xiao Xiao ve Lei Lei adlı ikiz pandalara dünyanın ilgisini üzerine çekti.

Bunalıma giren Balina Kiska başını duvarlara vurdu

Soyu tükenme tehlikesi içinde olan Orka olarak bilinen Katil Balinaların yaşayan son temsilcilerinin en talihsizi olan Kirka, kafasını defalarca cama vurarak intihar etmeyi denedi.

Doğal Yaşam Manzaraları: Yılan Yutan Balıkçıl

Ağrı'da bir gri balıkçılın, yılan avı kameraya yansıdı. Genellikle balık avıyla beslenen gri balıkçıl, bu kez su kenarında gördüğü bir yılanla karnını doyurdu....

Turnaların göç şöleninden kareler

2 bin 984 adet Grus grus (turna) göçü adeta görsel bir şölen oluşturdu.