Parfüm 15 Eylül'e dek 42 Maslak'ta dans edecek

Aeros Beauty’nin yeni konsept mağazası Niche & Co. Artistik Parfümeri, 20 Haziran Çarşamba günü sanat ve cemiyet hayatından seçkin isimlerin katılımıyla 42 Maslak’ta açıldı. Serginin açılışı 20 Haziran Çarşamba günü ünlü simaların katılımıyla gerçekleştirildi. 

Niş parfüm ürünlerinin, Türkiye’de ilk defa esansı ön plana çıkaran bir galeri anlayışıyla sergilendiği Niche & Co, ALEM Dergisi’nin düzenlediği davette, Barış Sarıbaş’ın “Parfümün Dansı” resim sergisi ile hem gözlere hitap etti; hem de büyülü bir koku deneyimi yaşattı.

Parfümü sanat olarak algıladığını dile getiren Niche & Co’nun Yönetici Ortağı Ertürk Türker; “Tenimizle, gözümüzle, kulağımızla algıladıklarımızı kelimelere dökebilmemize rağmen, koku ile parfümle ilgili kelimelere dökülen algılar, standartlaştırılmış normlar mevcut değil.  Bu çerçevede niş parfüm markalarını farklı sanat dallarıyla bir arada sergileyip aralarındaki etkileşimi destekleyerek, parfüm sanatı algısına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz” dedi. 

42 Maslak’taki yeni mağazasında, Niche &Co Yönetici Ortağı Ertürk Türker ve ALEM Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu Ersu’nun ev sahipliği yaptığı davete; Fırat Namlı, Emir Bahadır, Müge Sırmabıyık, Batya Kebudi, Meltem Kazaz, İsmet Alpagut, Beste Yurttaş, Banu Çarmıklı, Aslıhan ve Ömer Abacı, Buket Taşdelen, Begüm Gazioğlu Ballı, Ertürk Türker, Gözde Yörükoğlu Ersu, Barış Sarısaz, Zeynep Germen, Nora, Talia Kalpakçıoğlu, Zeynep Üstünel, Jülide Berkman gibi iş, sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri katıldı.

Ünlü ressam Barış Sarıbaş, Türkiye’de esansı yücelten bir anlayışla ilk kez Niche & Co’da düzenlediği “Parfümün Dansı” resim sergisinde, insanın ölümsüz olma arzusunu koku ile ilişkilendiren canlı renklerdeki kompozisyonları seçkin davetlilerle buluşturdu.

Derin Sarıyer, davette yeni şarkılarını seslendirdi.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/8619" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Restore edilen Kız Kulesi yıkıldı iddiası

Kız Kulesi yıkıldı polemiği başlatan ve kız kulesi nerede diye sorduran video paylaşımı ve Kültür Bakanlığından yapılan açıklama:

Pera Müzesi çocukları Kaplumbağalı Adam ile tanışmaya...

Zamanda yolculuk yapan bir elçi ve Türk hareminden bir maymunun maceraları eşliğinde Pera Müzesi koleksiyonlarını tanıtananimasyon serisi “Kayboldum Ben Galiba!"tın ikinci filmi...

Bezmiâlem Valide Sultan'ın mirası

Gureba-yı Müslimin Hastanesi’nin kurucusu, Bezmiâlem Valide Sultan’ın anısına, Bezmiâlem Valide Sultan Kültürel Mirası Projesi kapsamında sergilenen “Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Koleksiyonu...

360 Derece Görüntüleme ile Çinili Köşk

İstanbul Arkeoloji Müzeleri kompleksi içerisinde en eski yapı Çinili Köşk, Fatih Sultan Mehmet tarafından Topkapı Sarayı surları içerisinde 1472'de yaptırıldı.

360 derece görüntüleme ile İstanbul Eski Şark Eserleri...

İstanbul Arkeoloji Müzeleri bünyesindeki Eski Şark Eserleri Müzesi koleksiyonları, Anadolu ve Mezopotamya'nın Yunan öncesi, Mısır ve Arap Yarımadası'nın İslam öncesi çağlarına ait eserlerinden...

390 derece görüntüleme ile Türk ve İslam Eserleri...

Osmanlı Devleti'nde açılan son müze olma özelliğini taşıyan Türk ve İslam Eserleri Müzesi, erken İslam, Osmanlı ve Selçuklu dönemi koleksiyonlarıyla ziyaretçileri bekliyor.