Parfüm 15 Eylül'e dek 42 Maslak'ta dans edecek

Aeros Beauty’nin yeni konsept mağazası Niche & Co. Artistik Parfümeri, 20 Haziran Çarşamba günü sanat ve cemiyet hayatından seçkin isimlerin katılımıyla 42 Maslak’ta açıldı. Serginin açılışı 20 Haziran Çarşamba günü ünlü simaların katılımıyla gerçekleştirildi. 

Niş parfüm ürünlerinin, Türkiye’de ilk defa esansı ön plana çıkaran bir galeri anlayışıyla sergilendiği Niche & Co, ALEM Dergisi’nin düzenlediği davette, Barış Sarıbaş’ın “Parfümün Dansı” resim sergisi ile hem gözlere hitap etti; hem de büyülü bir koku deneyimi yaşattı.

Parfümü sanat olarak algıladığını dile getiren Niche & Co’nun Yönetici Ortağı Ertürk Türker; “Tenimizle, gözümüzle, kulağımızla algıladıklarımızı kelimelere dökebilmemize rağmen, koku ile parfümle ilgili kelimelere dökülen algılar, standartlaştırılmış normlar mevcut değil.  Bu çerçevede niş parfüm markalarını farklı sanat dallarıyla bir arada sergileyip aralarındaki etkileşimi destekleyerek, parfüm sanatı algısına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz” dedi. 

42 Maslak’taki yeni mağazasında, Niche &Co Yönetici Ortağı Ertürk Türker ve ALEM Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu Ersu’nun ev sahipliği yaptığı davete; Fırat Namlı, Emir Bahadır, Müge Sırmabıyık, Batya Kebudi, Meltem Kazaz, İsmet Alpagut, Beste Yurttaş, Banu Çarmıklı, Aslıhan ve Ömer Abacı, Buket Taşdelen, Begüm Gazioğlu Ballı, Ertürk Türker, Gözde Yörükoğlu Ersu, Barış Sarısaz, Zeynep Germen, Nora, Talia Kalpakçıoğlu, Zeynep Üstünel, Jülide Berkman gibi iş, sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri katıldı.

Ünlü ressam Barış Sarıbaş, Türkiye’de esansı yücelten bir anlayışla ilk kez Niche & Co’da düzenlediği “Parfümün Dansı” resim sergisinde, insanın ölümsüz olma arzusunu koku ile ilişkilendiren canlı renklerdeki kompozisyonları seçkin davetlilerle buluşturdu.

Derin Sarıyer, davette yeni şarkılarını seslendirdi.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/8619" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Altın Elbiseli Adam Sultanahmet'te

Büyük Bozkırın Tarihi ve Kültürel Mirası Sergisi, Türk İslam Eserleri Müzesi'nde açıldı.

Devlet Opera ve Balesi'nden Troya

Bir çok ilke imza atacak görkemli, destansı Troya operasının provalarından görüntüler...

Ayşe Begüm Onbaşı: Saray'dan Kaçış

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı, Topkapı Sarayı’da kamera karşısında geçerek yetenekleri konuşturdu.

Atatürk'ün restore edilen görüntüleri ve Bakan Ersoy'un...

Bakan Mehmet Nuri Ersoy'un Cumhuriyet Bayramını Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni ilanıyla ilgili görüntüleri ile kutladı.

Van Gölü'ndeki kale kalıntıları

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde Van Gölü'nün derinliklerinde kale kalıntısı olduğunu iddia ettiği sur kalıntıları bir kez daha görüntülendi.

Miço türküsü Hattuşa için söylendi

Hititlerin başkenti Hattuşa'ya "Miço"lu tanıtım yapıldı