Parfüm 15 Eylül'e dek 42 Maslak'ta dans edecek

Aeros Beauty’nin yeni konsept mağazası Niche & Co. Artistik Parfümeri, 20 Haziran Çarşamba günü sanat ve cemiyet hayatından seçkin isimlerin katılımıyla 42 Maslak’ta açıldı. Serginin açılışı 20 Haziran Çarşamba günü ünlü simaların katılımıyla gerçekleştirildi. 

Niş parfüm ürünlerinin, Türkiye’de ilk defa esansı ön plana çıkaran bir galeri anlayışıyla sergilendiği Niche & Co, ALEM Dergisi’nin düzenlediği davette, Barış Sarıbaş’ın “Parfümün Dansı” resim sergisi ile hem gözlere hitap etti; hem de büyülü bir koku deneyimi yaşattı.

Parfümü sanat olarak algıladığını dile getiren Niche & Co’nun Yönetici Ortağı Ertürk Türker; “Tenimizle, gözümüzle, kulağımızla algıladıklarımızı kelimelere dökebilmemize rağmen, koku ile parfümle ilgili kelimelere dökülen algılar, standartlaştırılmış normlar mevcut değil.  Bu çerçevede niş parfüm markalarını farklı sanat dallarıyla bir arada sergileyip aralarındaki etkileşimi destekleyerek, parfüm sanatı algısına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz” dedi. 

42 Maslak’taki yeni mağazasında, Niche &Co Yönetici Ortağı Ertürk Türker ve ALEM Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu Ersu’nun ev sahipliği yaptığı davete; Fırat Namlı, Emir Bahadır, Müge Sırmabıyık, Batya Kebudi, Meltem Kazaz, İsmet Alpagut, Beste Yurttaş, Banu Çarmıklı, Aslıhan ve Ömer Abacı, Buket Taşdelen, Begüm Gazioğlu Ballı, Ertürk Türker, Gözde Yörükoğlu Ersu, Barış Sarısaz, Zeynep Germen, Nora, Talia Kalpakçıoğlu, Zeynep Üstünel, Jülide Berkman gibi iş, sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri katıldı.

Ünlü ressam Barış Sarıbaş, Türkiye’de esansı yücelten bir anlayışla ilk kez Niche & Co’da düzenlediği “Parfümün Dansı” resim sergisinde, insanın ölümsüz olma arzusunu koku ile ilişkilendiren canlı renklerdeki kompozisyonları seçkin davetlilerle buluşturdu.

Derin Sarıyer, davette yeni şarkılarını seslendirdi.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/8619" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Bu eserler seni bekliyor, görmelisin!

İstanbul'un hangi müzesinde hangi tarihi eserleri mutlaka görmeli?

Fikrim Yok: Erkan Oğur ve Hüsnü Arkan

Türk Müziğinin dev sesleri Hüsnü Arkan ve Erkan Oğur; saf müzikten bir zaman makinesi yapıp, sizi kadim zamanların ruhuna doğru kısa bir yolculuğa davet ediyor.

Allah’tan Kork: Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem düeti

Allah’tan Kork'un sözü ve müziği; Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem’in kişisel müzik kariyerlerinde çok özel bir yeri olan Sezen Aksu’ya ait.

Avrupalıların ataları Çatalhöyük'ten mi gitti?

Fatih Altaylı ile Teke Tek Bilim’de bu hafta, insanoğlunun ilk yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Çatalhöyük konuşuldu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Göbeklitepe ezber bozdu

Tarih Yeniden Yazılıyor: Göbeklitepe Gerçeği Sempozyumu’nda arkeolojik alanın geçmişi, önemi ve yapılan çalışmalar konunun uzmanları tarafından anlatıldı.

Altın Elbiseli Adam Sultanahmet'te

Büyük Bozkırın Tarihi ve Kültürel Mirası Sergisi, Türk İslam Eserleri Müzesi'nde açıldı.