Parfüm 15 Eylül'e dek 42 Maslak'ta dans edecek

Aeros Beauty’nin yeni konsept mağazası Niche & Co. Artistik Parfümeri, 20 Haziran Çarşamba günü sanat ve cemiyet hayatından seçkin isimlerin katılımıyla 42 Maslak’ta açıldı. Serginin açılışı 20 Haziran Çarşamba günü ünlü simaların katılımıyla gerçekleştirildi. 

Niş parfüm ürünlerinin, Türkiye’de ilk defa esansı ön plana çıkaran bir galeri anlayışıyla sergilendiği Niche & Co, ALEM Dergisi’nin düzenlediği davette, Barış Sarıbaş’ın “Parfümün Dansı” resim sergisi ile hem gözlere hitap etti; hem de büyülü bir koku deneyimi yaşattı.

Parfümü sanat olarak algıladığını dile getiren Niche & Co’nun Yönetici Ortağı Ertürk Türker; “Tenimizle, gözümüzle, kulağımızla algıladıklarımızı kelimelere dökebilmemize rağmen, koku ile parfümle ilgili kelimelere dökülen algılar, standartlaştırılmış normlar mevcut değil.  Bu çerçevede niş parfüm markalarını farklı sanat dallarıyla bir arada sergileyip aralarındaki etkileşimi destekleyerek, parfüm sanatı algısına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz” dedi. 

42 Maslak’taki yeni mağazasında, Niche &Co Yönetici Ortağı Ertürk Türker ve ALEM Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu Ersu’nun ev sahipliği yaptığı davete; Fırat Namlı, Emir Bahadır, Müge Sırmabıyık, Batya Kebudi, Meltem Kazaz, İsmet Alpagut, Beste Yurttaş, Banu Çarmıklı, Aslıhan ve Ömer Abacı, Buket Taşdelen, Begüm Gazioğlu Ballı, Ertürk Türker, Gözde Yörükoğlu Ersu, Barış Sarısaz, Zeynep Germen, Nora, Talia Kalpakçıoğlu, Zeynep Üstünel, Jülide Berkman gibi iş, sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri katıldı.

Ünlü ressam Barış Sarıbaş, Türkiye’de esansı yücelten bir anlayışla ilk kez Niche & Co’da düzenlediği “Parfümün Dansı” resim sergisinde, insanın ölümsüz olma arzusunu koku ile ilişkilendiren canlı renklerdeki kompozisyonları seçkin davetlilerle buluşturdu.

Derin Sarıyer, davette yeni şarkılarını seslendirdi.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/8619" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Van Gölü'ndeki kale kalıntıları

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde Van Gölü'nün derinliklerinde kale kalıntısı olduğunu iddia ettiği sur kalıntıları bir kez daha görüntülendi.

Miço türküsü Hattuşa için söylendi

Hititlerin başkenti Hattuşa'ya "Miço"lu tanıtım yapıldı

Muradiye Külliyesi ve Mezar Taşları Müzesi

Osmanlı Devleti'nin 6'ncı padişahı Sultan II. Murad tarafından 1425-1426 yılları arasında yaptırılan külliye, cami, medrese, hamam, darüşşifa ve türbeden oluşuyor.

Rumeli Hisarı'nın akustiği ile şaşırtan burcu

Rumeli Hisarı'nın 3 büyük burcundan Saruca Paşa Kulesi'nin, kubbe içine matematiksel bir nizam içinde yerleştirilen küçük ve büyük ağızlı testilerle sağlanan akustik ses düzeni ...

Bursa'nın Yeşil Türbesi adını nereden alıyor?

Bursa'nın manevi direkleri arasında gösterilen cami ve türbeyi bünyesinde bulunduran Yeşil Türbe, mimari özellikleriyle yurt içi ve dışından gelen turistleri kendine hayran bırakıyor

Kış ortasında İki bin yıllık hamamda yüzme keyfi

Yüzme antrenörü Mehmet Eren, öğrencileriyle beraber iki bin yıllık Roma hamamında kış mevsimi ortasında yüzmekten mutlu.