Ve karşınızda Disney'in ilk robotu: Groot

Walt Disney Imagineering Research & Development, Kiwi Projesi adını verdiği uygulama ile 2018 yılından bu yana robot geliştirmeye çalışıyor. Proje çerçevesinde Disney'in hayalgücü yüksek mühendisleri, son teknolojik imkanlaerla serbest dolaşan Robotik Aktörler geliştirmeye çalışıyor.

Projenin asıl hedefi; Disney filmlerinde, karakterlerin 3-D olarak daha kolay ve ucuz şekilde animasyonu zenginleştirmesi.

Aynı zamanda Disney'in tema parklarında ziyaretçiler ile buluşarak da ticari getiri sağlayacak  robotlardan ilki Galaksinin Koruyucuları serisinin sevilen karakteri Groot oldu.

Walt Disney Imagineering YouTube kanalında 1 dakika 15 saniyelik bir video paylaşan Disney, söz konusu robotik projesinin 2018'den bu yana gelişimini adım adım gösterirken; videonun sonunda da bebek Groot, düşe kalka da olsa hayranlarını selamlıyor.

Beyazıt Kartal - webtekno

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/15590" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Uçan Gökdelen Analemma Tower nasıl inşa edilecek?

Analemma Tower inşa edilirse, dünyanın en uzun binası olmasının yanı sıra bilimkurgu filmlerindeki tasarımları aratmayacak mimari özellikler taşıyacak.

Derin Öğrenme yapabilen mükemmel insansı robot Ameca

Ameca’nın üç ana bölümü: mekanik, elektronik ve yazılım

Saatte bin kilometreden hızlı 'tren': Hyperloop One

Şehirlerarası yolcuları mıknatıslarla havalandırarak vakumlu tüplerde saatte 1000 kilometreden daha hızlı taşıyacak yeni kapsül konsepti bir video ile tanıtıldı

Kedilerin ruh halini saptayan uygulama iddiası

Kedilerin yüzlerindeki ipuçlarını kullanarak sağlık durumlarını hızlı şekilde değerlendirebildiğini iddia eden yeni telefon uygulaması geliştirildi.

290 Milyon Yıllık Fosil Robot Olarak Dirildi

Tarih öncesi dönemlerde canlıların nasıl y nasıl hareket ettiklerini merak eden bilim insanları, 290 milyon yıllık bir sürüngen fosilinden faydalanarak robot üretti.

Yapay zeka geleceği nasıl etkileyecek?

Yapay zeka, son yıllarda baş döndürücü bir hızla gelişirken, kamuoyu ‘endişeliler’ ve ‘umutlular’ olarak ikiye ayrılıyor. Peki, yapay zeka bize nasıl bir gelecek sunacak?