Hollanda dev rüzgar çiftliği kuracak

Hollanda elektrik şebekesi Tennet, dünyanın en büyük rüzgâr çiftliğini hayata geçirmeyi planlıyor.

İngiltere’nin Yorkshire sahiline yaklaşık 100 km msafedeki Dogger Bank’te kurulacak santral, yapay ada tarafından desteklenecek

Çiftlikten Hollanda ve Birleşik Krallık’a ve daha sonra da Belçika, Almanya ve Danimarka’ya enerji sağlanması planlanıyor.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/5952" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

290 Milyon Yıllık Fosil Robot Olarak Dirildi

Tarih öncesi dönemlerde canlıların nasıl y nasıl hareket ettiklerini merak eden bilim insanları, 290 milyon yıllık bir sürüngen fosilinden faydalanarak robot üretti.

Yapay zeka geleceği nasıl etkileyecek?

Yapay zeka, son yıllarda baş döndürücü bir hızla gelişirken, kamuoyu ‘endişeliler’ ve ‘umutlular’ olarak ikiye ayrılıyor. Peki, yapay zeka bize nasıl bir gelecek sunacak?

Phantomgate İskandinav mitolojisinden doğdu

Netmarble’ın yeni oyunu Phantomgate İskandinav mitolojisinden doğdu

Hubble uzay Teleskobunun yeni yıl sürprizi

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) Hubble Uzay Teleskobu, Dünya'dan 41 bin ışık yılı ötede, Tavşan (Lepus) Takımyıldızı'ndaki küresel yıldız öbeğini kayda aldı.

Yamaha'dan üç tekerli motosiklet

Geleceğin motosikleti olmaya aday Yamaha Niken, sıvı soğutmalı 3 silindirli motor ve 15 inç lastiklerle geliyor. Tokyo Motor Fuarı etkinliğinde tanıtılan üç tekerlekli motosiklet modeli büyük ilgi...

Çılgın Proje: Asteroitten sarkan gökdelen

‘Clouds Architecture Office’ tasarım firmasının fantastik projesine göre, asteroitten yeryüzüne doğru sarkacak kule, kuzey yarım küre ile güney yarım küre arasında seyahat edecek.