Sinema-TV

TRT'nin Süper Kahramanlı dizisi Altay'ın oyuncuları açıklandı

4 sezon ve 26 bölümden halinde TRT Dijital platformunda yayınlanması planlanan Süper Kahramanlar konulu Altay Dizisi’nin oyuncu kadrosu açıklandı.

TRTnin Süper Kahramanlı dizisi Altayın oyuncuları açıklandı

T World Entertainment, TRT Dijital platformunda izleyiciyle buluşacak süper kahraman dizisi Altay'ın oyuncu kadrosunu açıkladı.

Altay Dizisi Oyuncuları

Abdullah Cersel
Alper Saldıran
Aslı Sümen
Batuhan Bayar
Begüm Birgören
Beste Kökdemir
Cem Özer
Cemil Büyükdöğerli
Çetin Sarıkartal
Elif Doğan
Fırat Doğruloğlu
Hakan Ummak
Hasan Yalnızoğlu
Muhammet Uzuner
Süreyya Güzel
Toprak Sergen
Türker Fırat

Marvel's Agents of SHIELD, Lost, Criminal Minds gibi önemli projeleriyle tanınan Bobby Roth, projenin genel yönetmenliğini üstleniyor.

Altay'ın yapımcılığını Raif İnan, Bülent Turgut ve Erdal Bozkuş üstleniyor. Evren konsepti ve karakterleri Bülent Turgut ve Halid Şimşek tarafından tasarlanırken, süper kahraman karakterlerin 3D dijital dublörleri Onur Can Çaylı tarafından hazırlandı. Bobby Roth’un genel yönetmenliği üstlendiği dizide diğer yönetmenler Kerem Çakıroğlu ve Hamit Coşkun. Canlı aksiyon sahnelerini ise Örümcek Adam ve Titanik gibi dünyaca ünlü filmlerle tanınan Dusan Hyska yönetti.

T World Entertainment'ın yapımcılarından Raif İnan, Altay dizisi ile ilgili; “Antik Doğu kültürü ve bilgeliği sinema endüstrisinde yeterince temsil edilmiyor. Dünyanın en önde gelen medeniyetlerinden birinin bu sektörde daha fazla yer alması ve anlatılması gerektiğine inanıyoruz. Bu, T World Evreni’ni tasarlarken bizim için ilham kaynağı oldu. Derin matematik, cebir, geometri bilgisi; Orta Doğu ve çevresinde fizik ve astronomideki çığır açan gelişmelerle birlikte, Doğu kültürünün temeli oldu. Bir aydınlanma çağını yansıtan bu bilgi birikimi ve mirası gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

T World Entertainment'ın yapımcılarından Bülent Turgut “Bu projeye ‘Yüzyıllardır yaşadığımız coğrafyanın süper kahramanı kim?’ diye sorgulayarak başladık. 1400 yıllık bir zaman dilimini kapsayan bu evreni böyle inşa ettik. Tarihe gönderme yapan kostümlere sahip süper kahramanlarımız, insani özellikleriyle ön plana çıkıyor. Çekimler, ana karakterlerimiz olan süper kahramanların ekolojik sorunlara, savaşlara, çatışmalara, salgın hastalıklara ve gezegenimizi kıyamete sürükleyen diğer felaketlere karşı savaştığı T- World Evreni’nin çeşitli boyutlarını yansıtan setler arasında geçiş yapan çok yoğun bir programla başladı.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar