Sinema-TV

Karayip Korsanları 6 filmi için Johnny Depp'le görüşülüyor

Disney, Johnny Depp'in Karayip Korsanları serisine geri dönmesi ve altıncı kez Kaptan Jack Sparrow rolünü oynamasını istiyor.

Karayip Korsanları 6 filmi için Johnny Depple görüşülüyor

Disney şirketi iddialara göre   Johnny Depp'in Karayip Korsanları serisine geri dönmesi için 301 milyon dolarlık rekor fiyatı gözden çıkarmış durumda.

2018 yılında Amber Heard’ün Washington Post’ta kaleme aldığı bir yazı ile Johnny Depp’e karşı başlatılan karalama kampanyası oyuncunun birçok ünlü yapımdan el çekmesine ve itibarının zedelenmesine neden olmuştu. Ancak yakın zamanda, aktörün Heard’e karşı açtığı tazminat davasını kazanması ile işler tersine döndü. Kendini aklayan Depp, sektör içerisinde yeniden “aranan oyuncular” arasına geri döndü.

Disney’e yakın bir kaynağın, Avustralyalı yayın kuruluşu Poptopic’e verdiği söyeşide Johnny Depp’in Karayip Korsanları serisine geri dönmesi için şirketin 300 milyon dolardan fazla para ödediği iddia ediliyor. Hatta anlaşmanın çoktan gerçekleştiği ve Johnny Depp’in Jack Sparrow olarak geri döneceği belirtiliyor.

59 yaşındaki oyuncu, serinin şimdiye kadar vizyona giren tüm filmlerinde yer aldı. Ancak serinin yeni filmlerinde yer almayacağı ve geliştirilmekte olan iki film ile Disney’in farklı bir yöne adım atacağı söylenmişti. Depp de kısa süre önce sonuçlanan dava sırasında role bir daha dönmeyeceğini açıkça belirtmişti. Yine de oyuncunun haklı olduğunu belirten birçok hayran, Karayip Korsanları serisine dönmesi için imza kampanyası başlatmıştı. 1 milyon hedefle yola çıkılan imza kampanyası şimdilerde 875 bin küsura ulaşmış durumda.

Johnny Depp’li Karayip Korsanları 6 Filminin Taslağı Şimdiden Hazır: Bir Disney+ Dizisi de Yolda
Poptopic’e konuşan kaynak, Disney’in Johnny Depp ile ilişkilerini düzeltmekle oldukça ilgilendiğini ve Amber Heard’a karşı açılan karalama davasından önce aktöre ulaştıklarını ve başka bir Karayip Korsanları filmi için geri dönmek isteyip istemediğini sorduğunu iddia etti.

301 milyon dolar değerinde olduğu iddia edilen geri dönüş anlaşmasının, Depp’in Karayip Korsanları 6’da Jack Sparrow rolünü üstlenmesini ve Siyah İnci’nin kaptanının ilk film öncesindeki yaşamını konu alan bir Disney+ dizisinde yer almasını içeriyor. 

İsimsiz kaynak son olarak şunları söyledi:

“Size söyleyebileceğim şey, stüdyonun Jack Sparrow hakkındaki yeni film için şimdiden bir taslak hazırladığı, bu yüzden Johnny’nin onları affedeceği ve ikonik karakteriyle geri döneceği konusunda çok umutlular.”

kayiprihtim.com

Yorumlar