Sinema-TV

Fox TV'de Fatih Portakal istifa etti yerine Selçuk Tepeli geldi

Fox TV Ana Haber Bülteni’nin sunucusu Fatih Portakal istifa ederek, emekli olmaya karar verdi. Fox TV Ana Haberlerini sunacak yeni isim de belli oldu.

Fox TVde Fatih Portakal istifa etti yerine Selçuk Tepeli geldi

Fox TV, Fatih Portakal'ın kanaldan ayrıldığı iddiasını resmi açıklama ile doğruladı. Açıklamada, "Fatih Portakal'ın kararına saygı duyuyor yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz" denildi.

Emekli olmaya karar veren Fatih Portakal'ın Fox ana haber ile yollarını ayırdığını önce Fox yönetimi yazılı bir açıklama ile duyurdu. Ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Portakal ise 'toprakta yaşayacağım' diyerek veda etti. 

Fox TV Ana Haber Bülteni’nin sunucusu Fatih Portakal’ın istifası kanaldan yapılan açıklama ile doğrulandı. 

Açıklamada, Portakal'ın görevi bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimine bildirdiği belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle: 

"2010 yılından beri kanalımızda Fox Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karar saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.

Doğan Şentürk yönetimindeki FOX haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.

Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz. Saygılarımızla."

FATİH PORTAKAL: KARİYER, TANINMIŞLIK, KAZANÇ VAZGEÇİLEBİLECEK ŞEYLERDİ

Fatih Portakal da Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla kanaldan ayrıldığını doğruladı. Portakal'ın açıklamaları şöyle:

"10 yıldır gurur duyarak calışıp, birlikte keyifle yol aldığım Fox Haber'den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece, "Ne yapmak istiyorum?"sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi"

"Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla."

FATİH PORTAKAL'IN YERİNE SELÇUK TEPELİ GELDİ

Fox'ta Fatih Portakal'dan boşalan ana haber koltuğuna kimin oturacağı merak konusuydu.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak Fox Ana Haberi kimin sunacağını açıkladı.

"Az önce FOX Haber’in başarılı Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’le konuştum, “Fatih Portakal’ın yerine ana haber bültenini artık Selçuk Tepeli sunacak” dedi."

SELÇUK TEPELİ KİMDİR?

1974 İstanbul doğumlu olduğu bilinen Selçuk Tepeli, şu an 46 yaşında. 

 Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Selçuk Tepeli, Fransa’da Avrupa Birliği ve yazılı basın yönetimi üstüne master yaptı. Habertürk’ün eski genel yayın yönetmeni olduğu bilinen Selçuk Tepeli; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor.

Selçuk Tepeli daha önce Aktüel Dergisi, Newsweek Dergisi yayın yönetmenliği ve Habertürk yayın danışmanlığı, Habertürk Gazetesi haftasonu ekleri yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Habertürk TV’de Ceyda Karan ile Eksen isimli programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevini bırakmasının ardından Habertürk TV genel yayın yönetmenliği görevinde de bulundu. Selçuk Tepeli’nin 2020 yılının ocak ayında Habertürk’ten istifa etmişti.

Yorumlar