Sinema-TV

Altın Kelebek 2021 Ödülleri için finalistler belli oldu

Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nin ilk aşamasında halkın oyları ile en yüksek oy sayısına ulaşan her kategorideki finalistler belli oldu.

Altın Kelebek 2021 Ödülleri için finalistler belli oldu

En İyi Dizi Kategorisi

  • Camdaki Kız – KANAL D
  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – ATV
  • Gönül Dağı – TRT1
  • Kardeşlerim – ATV
  • Kırmızı Oda – TV8
  • Masumlar Apartmanı – TRT1
  • Sadakatsiz – KANAL D
  • Son Yaz – FOX TV
  • Teşkilat - TRT1
  • Yasak Elma – FOX TV 

En İyi İnternet Dizisi Kategorisi

  • 50M2 – NETFLIX
  • AŞK 101 – NETFLİX
  • Atiye – NETFLIX
  • Aynen Aynen – BLU TV
  • Bir Başkadır – NETFLIX
  • Fatma – NETFLIX
  • Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi – BLU TV
  • Sokağın Çocukları – BLU TV
  • The Protector / Hakan Muhafız – NETFLIX
  • Yeşilçam – BLU TV 

En İyi Dijital İçerik Kategorisi

  • @ENİSARIKAN – EXXEN
  • Alper Rende ile Kaçış – EXXEN
  • Bize Kaldı (Fezi Altun & Seçkin Süngüç) – YOUTUBE
  • Duraktan Durağa (Berk Keklik) – GAİN
  • Gör Beni – Dur Bi Dinle (Armağan Çağlayan) – YOUTUBE
  • İbrahim Selim ile Bu Gece – YOUTUBE
  • Katarsis (Gökhan Çınar) – YOUTUBE – EXXEN
  • Kirli Çamaşırlar (Orkun Işıtmak) – EXXEN
  • Konuşanlar (Hasan Can Kaya) – EXXEN
  • Zeynep Bastik ve Konukları – EXXEN

En İyi Kadın Oyuncu Kategorisi

  • Alina Boz (AŞK 101) – NETFLIX
  • Ayça Ayçin Turan (Arıza) – SHOW TV
  • Beren Saat (Atiye) – NETFLIX
  • Binnur Kaya (Kırmızı Oda) – TV8
  • Burcu Biricik (Camdaki Kız) – KANAL D
  • Cansu Dere (Sadakatsiz) – KANAL D
  • Ezgi Mola (Masumlar Apartmanı) – TRT1
  • Hafsanur Sancaktutan (Son Yaz) – FOX TV
  • Merve Dizdar (Masumlar Apartmanı) – TRT1
  • Su Burcu Yazgı Coşkun (Kardeşlerim) ATV 

En İyi Erkek Oyuncu Kategorisi

  • Ahmet Kural (Bir Zamanlar Kıbrıs) – TRT1
  • Akın Akınözü (Hercai) – ATV
  • Alperen Duymaz (Son Yaz) – FOX TV
  • Birkan Sokullu (Masumlar Apartmanı) – TRT1
  • Burak Özçivit (Kuruluş Osman) – ATV
  • Çağatay Ulusoy (Yeşilcam – Hakan Muhafız) – BLU TV – NETFLIX
  • Çağlar Ertuğrul (Teşkilat) – TRT1
  • Caner Cindoruk   (Sadakatsiz) – KANAL D
  • Engin Akyürek (Sefirin Kızı) – STAR TV
  • Timuçin Esen (Hekimoğlu) – KANAL D

En İyi Komedi Dizisi

  • Çok Güzel Hareketler 2 – KANAL D
  • Dünya Hali – TRT1
  • Gençliğim Eyvah – ATV
  • Güldür Güldür – SHOW TV
  • Jet Sosyete – STAR TV
  • Kalk Gidelim – TRT1
  • Kazara Aşk – STAR TV
  • Kuzey Yıldızı İlk Aşk – SHOW TV
  • Seksenler – TRT1

En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu Kategorisi

  • Algı Eke / Acans – BLU TV
  • Ayça Varlıer / Kalk Gidelim – TRT1
  • Begüm Öner / Seksenler – TRT1
  • Cemre Ebüzziya / İlginç Bazı Olaylar – EXXEN
  • Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – KANAL D
  • Ege Kökenli / Doğu – BLU TV
  • Güldür Güldür Ekibi – SHOW TV
  • Günay Karacaoğlu / Gençliğim Eyvah – ATV
  • Nilperi Şahinkaya / Aynen Aynen – BLU TV
  • Suzan Kardesş / Seksenler – TRT1

En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu Kategorisi

  • Çağlar Çorumlu/Ayak İşleri – GAİN
  • Cengiz Bozkurt/Gençliğim Eyvah -ATV
  • Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – KANAL D
  • Doğu Demirkol/Doğu – BLU TV
  • Engin Günaydın/10 Bin Adım – GAİN
  • Feyyaz Yiğit/Gibi -EXXEN
  • Güldür Güldür Ekibi – SHOW TV
  • İbrahim Büyükak/İlginç Bazı Olaylar – EXXEN
  • İlker Ayrık/Seksenler – TRT 1
  • Kerem Bürsin/Aynen Aynen – BLU TV

En İyi Romantik Komedi Dizisi Kategorisi

  • Ada Masalı – STAR
  • Aşk Mantık İntikam – FOX TV
  • Aşkın Tarifi – KANAL D
  • Baht Oyunu – KANAL D
  • Bay Yanlış – FOX TV
  • Cam Tavanlar –SHOW TV
  • Çatı Katı Aşk – KANAL D
  • İyi Günde Kötü Günde – STAR
  • Sen Çal Kapımı -FOX TV

En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncusu

  • Aslı Sümen (Baht Oyunu) – KANAL D
  • Ayça Ayşin Turan (Ada Masalı) – STAR TV
  • Bensu Soral (Cam Tavanlar) –SHOW TV
  • Burcu Özberk (Aşk Mantık İntikam) – FOX TV
  • Cemre Baysel (Baht Oyunu) – KANAL D
  • Elçin Sangu (İyi Günde Kötü Günde) – STAR TV
  • Hande Erçel (Sen Çal Kapımı) -FOX TV
  • Özge Gürel (Bay Yanlış) – FOX TV

En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncusu

  • Alp Navruz (Ada Masalı) – STAR TV
  • Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) – KANAL D
  • Burak Yörük (Aşk Mantık İntikam) – FOX
  • Can Yaman (Bay Yanlış) – FOX TV
  • Furkan Andıç (Çatı Katı Aşk) – KANAL D
  • İlhan Şen (Aşk Mantık İntikam) – FOX TV
  • Kadir Doğulu (Aşkın Tarifi) – KANAL D
  • Kerem Bürsin (Sen Çal Kapımı) -FOX TV
  • Kubilay Aka (Cam Tavanlar) –SHOW TV

En İyi Dizi Çifti Kategorisi

  • Afra Saraçoğlu - Çağatay Ulusoy (Yeşilçam) - BLU TV
  • Alina Boz- Kubilay Aka (AŞK 101) – NETFLIX
  • Ayça Ayşin Turan- Alp Navruz (Ada Masalı) – STAR
  • Bensu Soral – Kubilay Aka (Cam Tavanlar) – SHOW TV
  • Burcu Biricik- Feyyaz Şerifoğlu (Camdaki Kız) – KANAL D
  • Burcu Özberk – İlhan Şen (Aşk Mantık İntikam) – FOX TV
  • Cemre Baysel- Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) – KANAL D
  • Hafsanur Sancaktutan – Alperen Duymaz (Son Yaz) – FOX TV
  • Hande Erçel – Kerem Bürsin (Sen Çal Kapımı) – FOX TV
  • Su Burcu Yazgı Coşkun – Onur Seyit Yaran (Kardeşlerim) – ATV

En İyi Yönetmen Kategorisi

  • Ahmet Katıksız, Deniz Yorulmazer (AŞK 101) – NETFLIX
  • Berkun Oya (Bir Başkadır) – NETFLIX
  • Çağrı Vila Lostuvalı, Çiğdem Bozali (Masumlar Apartmanı) -TRT1
  • Cem Karcı (Kırmızı Oda) -TV8
  • Kethce (Hakan Kırvavaç) (Teşkilat) -TRT1
  • Nadim Güç (Camdaki Kız) – KANALD
  • Neslihan Yeşilyurt (Sadakatsiz) – KANALD
  • Semih Bağcı (Son Yaz) – FOX
  • Serdar Gözelekli (Baht Oyunu) – KANALD
  • Yusuf Pirhasan, Altan Dönmez (Sen Çal Kapımı) – FOX TV 

En İyi Senaryo Kategorisi

  • Ali Asaf Elmas (Gönül Dağı) – TRT1
  • Ayşe Öner Kutlu (Sen Çal Kapımı) -FOX
  • Bahadır Özdener (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) -ATV
  • Banu Kiremitçi Bozkurt - (Kırmızı Oda) – TV8
  • Berkun Oya (Bir Başkadır) – NETFLIX
  • Deniz Dargı – Cem Görgeç – Cenk Boğatur (Son Yaz) - FOX
  • Deniz Madanoğlu, Rana Mamatlıoğlu (Masumlar Apartmanı) -TRT1
  • Gül Abus Semerci (Kardeşlerim) -ATV
  • Kemal Hamamcıoğlu-Dilara Pamuk (Sadakatsiz) – KANAL D
  • Seda Altaylı Turgutlu (Camdaki Kız) – KANAL D 

En iyi Dizi Müziği Kategorisi

  • Alp Yenier (Kardeşlerim) -ATV
  • Alp Yenier (Masumlar Apartmanı) -TRT1
  • Aslı Demirer – Safa Hendem (Baht Oyunu) – KANAL D
  • Aytekin Ataş (Sen Çal Kapımı) – FOX TV
  • Batuhan Fırat (Kalp Yarası) – ATV
  • Cem Öget (Ada Masalı) – STAR
  • Cem Öget (Sadakatsiz) – KANAL D
  • Hey! Douglas (AŞK 101) – NETFLIX
  • Toygar Işıklı (Çukur) – SHOW TV
  • Tuna Hizmetli (Son Yaz) – FOX TV

En İyi Çocuk Oyuncu Kategorisi

  • Alp Akar – Sadakatsiz
  • Aylin Akpınar – Kardeşlerim
  • Azra Aksu – Baht Oyunu
  • Beren Gençalp – Sefirin Kızı
  • Berkay Celal Çetin – Masumlar Apartmanı
  • Eylül Şenocak – Masumlar Apartmanı
  • Kayra Orta – Alev Alev
  • Kuzey Gezer – Yasak Elma
  • Maya Başol – Sen Çal Kapımı
  • Yasemin Nil Yüksel – Masumlar Apartmanı

En İyi Gündüz Kuşağı Kategorisi

  • Açelya Akkoyun ile Akla Takılanlar – (360)
  • Çağla ile Yeni Bir Gün (Çağla Şikel) – FOX TV
  • Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme – SHOW TV
  • Ece Üner ile Susma – KANAL D
  • Esra Erol’da – ATV
  • Fulya ile Umudun Olsun (Fulya Öztürk) – FOX
  • Gelinim Mutfakta (Demet Akalın) – KANAL D
  • Müge Anlı ile Tatlı Sert (ATV)
  • Neler Oluyor Hayatta (Nur Tuğba Namlı – Hakan Ural) – KANAL D
  • Sabahın Sultanı Seda Sayan – STAR TV

En İyi Kadın Sunucu Kategorisi

  • Açelya Akkoyun (Açelya Akkoyun ile Akla Takılanlar) -360
  • Aslı Şafak (Aslı Şafak’la İşin Aslı) – HABERTÜRK TV
  • Çağla Şıkel (Çağla ile Yeni Bir Gün) – FOX TV
  • Demet Akalın (Demet ve Alişan ile Sabah Sabah) -STAR TV
  • Doğa Rutkay (Çocuktan Al Haberi) – SHOW TV
  • Ece Üner ile Susma – KANAL D
  • Esra Erol’da – ATV
  • Fulya Öztürk (Fulya ile Umudun Olsun) –  FOX TV
  • Müge Anlı ile Tatlı Sert – ATV
  • Pelin Çift ile Gündem Ötesi - TRT 1 

En İyi Erkek Sunucu Kategorisi

  • Acun Ilıcalı (Survivor Türkiye) – TV8
  • Ali İhsan Varol (Kelime Oyunu) – TV8
  • Alp Kırşan (Ortak) – NTV
  • Arda Türkmen (Arda’nın Mutfağı) – KANAL D
  • Danilo Zanna (Masterchef) -TV81
  • Ender Saraç’la Sağlıklı Günler – SHOW TV
  • Hakan Ural (Neler Oluyor Hayatta) – KANAL D
  • Kenan İmirzalıoğlu (Kim Milyoner Olmak İster) – ATV
  • Kerem Alışık (Seneye Bu Zamanlar) – TRT
  • Vahe Kılıçarslan (Vahe ile Evdeki Mutluluk) – STAR TV 

En İyi Haber Programı Kadın Sunucu Kategorisi

  • Afşin Yurdakul – HABERTÜRK
  • Başak Şengül – CNNTÜRK
  • Gülbin Tosun – FOX
  • Hande Fırat – CNNTÜRK
  • Hilal Özdemir – ATV
  • Işıl Açıkkar – TRT
  • Merve Dinçkol – KANAL D
  • Nazlı Çelik – STAR TV
  • Pınar Erbaş – SHOW TV
  • Seda Öğretir – NTV

En İyi Haber Programı Erkek Sunucu Kategorisi

  • Açıl Sezen – BLOOMBERG
  • Ahmet Arpad – NTV
  • Cem Öğretir – ATV
  • Cüneyt Özdemir – CNN TÜRK
  • Deniz Bayramoğlu – KANAL D
  • Ersoy Dede – TRT1
  • İsmail Küçükkaya – FOX
  • Mesut Yar – STAR TV
  • Selçuk Tepeli – FOX
  • Uğur Önver – CNN TÜRK

En İyi Haber Programı Kategorisi

  • 5N1K (Cüneyt Özdemir) – CNNTÜRK
  • A’dan Z’ye (Uğur Önver) – CNNTÜRK
  • Açık ve Net (Kübra Par) – HABERTÜRK TV
  • Başkent Kulisi (Mehmet Acet) – KANAL 7
  • Cnn Türk Masası (Semiha Şahin) – CNNTÜRK
  • Enine Boyuna (Hülya Hökenek) – HABERTÜRK TV
  • Gece Görüşü (Hande Fırat) – CNNTÜRK
  • İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat – FOX TV
  • Kahvaltı Haberleri (Hilal Özdemir) – ATV
  • Mesut Yar ile Bugün (Mesut Yar) – STAR TV

En İyi Spor Programı Kategorisi

  • Aktüel Futbol: Sunucu: İbrahim Kırkayak, Yorumcular: Alp Pehlivan, Ogün Temizkanoğlu – (TRT SPOR)
  • Artı Futbol: Mustafa Göksu
  • Bein Manşet: Murat Caner – Uğur Meleke (BEIN SPORTS)
  • Bein Teknik: İsmail Şenol – Tamer Tuna (BEIN SPORTS)
  • Beyaz Futbol Pazar: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcular: Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz (BEYAZ TV)
  • Derin Futbol: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcular: Sinan Engin, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı – (BEYAZ TV)
  • Spor Manşet: Cem Dizdar – Serkan Yetkin (TRT SPOR)
  • Süper Lig: Sunucu: Güntekin Onay, Yorumcular: Tugay Kerimoğlu, Feyyaz Uçar, Volkan Demirel – (BEIN SPORTS)
  • Takım Oyunu: Sunucu: Ender Bilgin, Yorumcular: Erman Toroğlu, Mehmet Yılmaz, Reha Kapsal, Serdar Sarıdağ – (A SPOR)
  • Yüzde Yüz Futbol: Sunucu: Erbatur Ergenekon, Yorumcu: Rıdvan Dilmen (TRT SPOR) 

En İyi Yarışma Kategorisi

  • 3’te 3 (Prof. Dr. Tufan Gündüz – Pelin Çift – TRT1
  • Aileler Yarışıyor – (Asuman Krause) – 360
  • Çocuktan Al Haberi (Doğa Rutkay) – SHOW TV
  • En Hamarat Benim (Kadir Ezildi) – FOX
  • Ezgi Sertel ile Fazlası Zarar – TRT1
  • Kelime Oyunu (Ali İhsan Varol) – TEVE2
  • Kim Milyoner Olmak İster (Kenan İmirzalıoğlu) – ATV
  • Masterchef Türkiye (Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu) -TV8
  • Survivor Türkiye (Acun Ilıcalı) – TV8
  • Yaparsın Aşkım (İlker Ayrık) – FOX TV 

En İyi Erkek Şarkıcı Kategorisi

  • Bilal Sonses
  • Buray
  • Can Bonomo
  • Edis
  • Emir Can İğrek
  • Haluk Levent
  • Kenan Doğulu
  • Murat Boz
  • Oğuzhan Koç
  • Yalın

En İyi Kadın Şarkıcı Kategorisi

  • Aleyna Tilki
  • Demet Akalın
  • Derya Uluğ
  • Ece Seçkin
  • Hadise
  • İrem Derici
  • Melek Mosso
  • Sezen Aksu
  • Tuğçe Kandemir
  • Zeynep Bastık

En İyi Müzik Grubu Kategorisi

  • Adamlar
  • Dolu Kadehi Ters Tut
  • Gripin
  • İkilem
  • Madrigal
  • Manga
  • Pinhani
  • Sakiler
  • Yüzyüzeyken Konuşuruz
  • Zakkum

En İyi Dj Kategorisi

  • Arem & Arman
  • Birol Giray (Beegee)
  • BÖ (Bahadır Öneş)
  • Burak Yeter
  • Deeperise
  • Doğukan Manço
  • Doğuş Cabakçor
  • Mahmut Orhan
  • Ozan Doğulu
  • Veyasin (Hey Douglas)

En İyi Rap Kategorisi

  • Ados
  • Anıl Piyancı
  • Batuflex
  • Ceza
  • Eypio
  • Gazapizm
  • Mero
  • Sagopa Kajmer
  • Sefo
  • Uzi 

En İyi Türk Halk Müziği Kadın Kategorisi

  • Aynur Haşhaş
  • Deniz Toprak
  • Elif Buse Doğan
  • Güler Duman
  • Hilal Özdemir
  • Öykü Gürman
  • Sevcan Orhan
  • Şevval Sam
  • Zara
  • Zeynep Bakşi Karatağ

En İyi Türk Halk Müziği Erkek Kategorisi

  • Ahmet Şafak
  • Cem Yıldız
  • Cimilli İbo
  • Ekin Uzunlar
  • Ender Balkır
  • Hüseyin Turan
  • Mahmut Tuncer
  • Musa Eroğlu
  • Resul Dindar
  • Selçuk Balcı

En İyi Klip Kategorisi

  • Aleyna Tilki – Bu Benim Masalım
  • Bilal Hancı & Mustafa Ceceli – Rüzgar
  • Buray – Deli Kız
  • Can Bonomo & Demet Evgar – Rüyamda Buluttum
  • Cemal Can – Kahraman
  • Edis – Martılar
  • Enes Batur – Ayaz
  • Hadise – Hay Hay
  • Kerimcan Durmaz – Peşimde
  • Mabel Matiz – Toy

En İyi Fantezi Müzik Kadın Kategorisi

  • Aslı Hünel
  • Cansever
  • Ceylan
  • Derya Bedavacı
  • Ebru Yaşar
  • İnci Mercan
  • Seda Sayan
  • Sibel Can
  • Zara

En İyi Fantezi Müzik Erkek Kategorisi

  • Ahmet Parlak
  • Ali Dündar
  • Arif Susam
  • Bayhan
  • Hakan Altun
  • İbrahim Tatlıses
  • Metin Şentürk
  • Rubato
  • Şahin Kendirci
  • Serkan Kaya

En İyi Şarkı Kategorisi

  • Affet Beni Sevgilim – Ege Balkız – Burry Soprano
  • Alaz Alaz – Buray
  • Başa Sar- Ege Can Sal
  • Ben Bilmem – Ebru Yaşar
  • Bilmem mi? – Sefo
  • Dünyadan Uzak – Pinhani
  • Hay Hay – Hadise
  • Kahraman – Cemal Can
  • Martılar – Edis
  • Seni Dert Etmeler – Madrigal

En İyi Influencer Kadın Kategorisi

  • Berfu Yenenler
  • Cemre Solmaz
  • Ceren Yaldız
  • Damla Altun
  • Danla Biliç
  • Eylül Öztürk
  • Pelin Akil
  • Pqueen (Büşra Pelin Baynazoğlu)
  • Rachel Araz Kiresepi
  • Şeyda Erdoğan 

En İyi Influencer Erkek Kategorisi

  • Aykut Elmas
  • Cemal Can Canseven
  • Czn Burak
  • Enes Batur
  • Kafalar
  • Kerimcan Durmaz
  • Nusret
  • Orkun Işıtmak
  • Tuğkan Gönültaş
  • Uberkuloz (Berk Keklik)

En İyi Magazin Programı Kategorisi

  • Bloomberg HT Life
  • Bloomberg HT Magazin
  • Canlı Masa – UÇANKUŞ TV
  • Cumartesi Magazin – UÇANKUŞ TV
  • Cumartesi Sürprizi – UÇANKUŞ TV
  • Magazin D Cumartesi – KANAL D
  • Magazin D Pazar – KANAL D
  • Magazin Hattı – TV 100
  • Pazar Sürprizi – SHOW TV
  • Söylemezsem olmaz – BEYAZ TV

En iyi Proje Albümü Kategorisi

  • 1977 Sezen’li Şarkılar – (Emir Ersoy)
  • 4 Miras (Rubato)
  • Akustik Hikayeler (İlhan Şeşen &Vedat Akman)
  • Benim İçin Söylenenler (Mazlum Çimen)
  • Cenk Eren Repertuvar: Barış Manço Şarkıları
  • Ezginin Günlüğü 40 Yıllık Şarkılar
  • Şimdi 90’lar 2
  • Söz & Müzik Tan Taşçı
  • Teoman ve Piyano
  • Vasiyet (Haluk Levent)

En İyi Çıkış Yapan İsim Kategorisi

  • Berk Coşkun
  • Burak Bulut&Kurtuluş Kuş
  • Cemal Can
  • Ece Mumay
  • Ekin Uzunlar
  • Kerimcan Durmaz
  • Madrigal
  • Sakiler
  • Sefo
  • Zehra

Oylamaya katılmak için 8 Kasım tarihine kadar; Pantene Altın Kelebek Ödülleri resmi internet sitesi www.pantenealtinkelebekodulleri.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Yorumlar