Kültür Sanat

Klarnet üstadı Selim Sesler Şehnaz Longa ile anılıyor

Usta klarnet sanatçısı Selim Sesler, ölümünün 8. yılında yayınlanan single’ı ile anılıyor. Single Tosun Paşa ve Süt Kardeşler filmlerinden tanınan bir eser içeriyor.

Klarnet üstadı Selim Sesler Şehnaz Longa ile anılıyor

Selim Sesler,  ölümünün sekizinci yılında Türk müziğinin en tanınmış eserlerinden Şehnaz Longa ile yeniden sevenleriyle buluşuyor.

Keşan'ın İbriktepe köyünden klarnetiyle çıkarak Trakyalı Romanların müziğini dünyaya tanıtan, The Guardian gazetesinin "Klarnetin Coltrane’i" diye nitelendirdiği Selim Sesler, Santuri Edhem Efendi’nin sevilen eseri Şehnaz Longa ile ölümünün sekizinci yılında bir kez daha sevenleriyle buluşuyor.

Tosun Paşa ve Süt Kardeşler filmlerindeki kullanımı ile Türkiyeli müzikseverlerin hafızasında unutulmaz bir yer edinen Şehnaz Longa’nın, Gloss Müzik etiketiyle 9 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yer aldı.

Usta klarnet sanatçısı Selim Sesler, İstanbul’da, 9 Mayıs 2012 tarihinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Kalp rahatsızlığı nedeniyle dokuz yıl boyunca tedavi gören sanatçı, dünyanın en küçük yapay kalbi ile yaşıyor ve kalp nakli için sıra bekliyordu. Cenazesi memleketi Edirne’nin Keşan ilçesine götürülen Sesler, 57 yaşındaydı.

Yorumlar