Dünya

Dünya

Fransa'da polis dur ihtarına uymayan genci vurdu, ortalık karıştı!

Fransa'da bir gencin polis ateşiyle ölümünün ardından birçok araç ateşe verildi. Fransız polisinin genç sürücüyü öldürmesinin ardından çıkan olaylarda 31 kişi gözaltına alındı

Dünya

Elon Musk, Mark Zuckerberg'i kafes dövüşüne davet etti, o da kabul etti!

Sosyal medyanın ünlü kabadayıları kozlarını kafes dövüşünde paylaşmaya karar verdi

Dünya

Nabibya turistleri korkutan timsahları satışa çıkardı!

Doğal güzellikleri ve vahşi hayvanları ile insanların görmeye can attığı Güney Afrika ülkesi Namibya, insanları tehdit ettiği gerekçesiyle 40 timsahı satışa çıkardı.

Dünya

Şengen vizesinde dijital dönem başlıyor

Şengen vizelerinin dijital hale dönüştürülmesi konusundaki yeni yasa tasarısı konusunda Avrupa Birliği Konseyi ile Avrupa Parlamentosu anlaşmaya vardı.

Dünya

Silvio Berlusconi için başsağlığı mesajı yağdı

İtalya'da hayatını kaybeden eski Başbakan Silvio Berlusconi için cenaze merasiminin devlet töreni olarak yapılacağı bildirildi.

Dünya

BioNTech davasının ilk duruşması iptal edildi

Almanya'da bir sağlık çalışanının, Kovid-19 aşısının yan etkileri olduğu iddiasıyla Alman biyoteknoloji firması BioNTech aleyhine Hamburg Eyalet Mahkemesi'nde açtığı davanın ilk duruşması iptal...

Dünya

NATO'ya yeni genel sekreter aranıyor

NATO'nun yeni genel sekreterinin kim olacağı sorusu cevabını arıyor.

Dünya

BioNTech'e açılan Koronavirüs davalarının ardı arkası kesilmiyor

Almanya'da Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarafından kurulan BioNTech şirketi, aşı sonrası kalıcı hasarlardan dolayı açılan tazminat davalarıya karşı karşıya.

Dünya

UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Manchester City oldu, kupayı İlkay Gündoğan kaldırdı

İstanbul'da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde İtalya ekibi Inter'i 1-0 mağlup eden İngiltere temsilcisi Manchester City, kupanın sahibi oldu.

Dünya

Fransa'da emeklilik yaşı 64'e yükseldi

Fransa'da emeklilik yaşını 2 yıl uzatan ve nisanda yasalaşan tartışmalı reformun uygulanmasına ilişkin kararnameler, Resmi Gazete'de yayımlandı.