Galeriler

"Her Pedal Bir Kitap" etkinliğiyle köy okulları için kitap...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ'nin düzenlendiği bisiklet etkinliğine katılan 2 bin 500 kişinin beraberinde getirdiği kitaplar, köy okullarına gönderilmek üzere toplandı.

Eyüp Sultan'ın Bitlisteki kardeşi

İstanbul Eyüp'te gömülü olduğuna inanılan Sahabe Ebu Eyyüp El Ensari'nin (Eyüp Sultan) kardeşi olduğu rivayet edilen Feyzullah El Ensari'nin Bitlis'teki türbesinin restorasyonu...

"Tarladan laboratuvara" sloganı ile tıbbi bitki üretimine...

Yükseköğretim Kurulu'nun hazırladığı projede, sağlık ve çevre alanında pilot üniversite seçilen Düzce Üniversitesi'nde çiftçilerle birlikte tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriliyor.

Asboğa Gölü turizme kazandırılacak

Türkiye'de kış turizminin önde gelen merkezlerinden Kars Sarıkamış Asboğa Gölü'nün turizme kazandırılarak yöredeki turizmin 12 aya yayılması amaçlanıyor.

Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı...

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının komutasındaki kahraman Türk ordusunun Eskişehir'i düşman işgalinden kurtarmasının 96'ncı yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Kemençeler 62 yıldır Hasan Sancak'ın ellerinden...

Trabzon Sürmene'de yaşayan 62 yıllık kemençe ustası Hasan Sancak, ilerleyen yaşına rağmen Karadeniz yöresi ve müziğiyle özdeşleşen kemençe yapımından vazgeçmiyor.

Mimari dokusunu 700 yıldır koruyan kent: Birgi

İZMİR (AA) - HALİL ŞAHİN - Yaklaşık 3 bin yıllık geçmişinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan İzmir'in tarihi mahallesi Birgi, koruduğu mimari geleneğiyle ziyaretçilerini adeta zamanda...

Mısır Çarşısı 351 yıldır tarçın ve karanfil...

Mimarisi ve kemer taşlarına sinen tarçın ve karanfil kokusuyla büyüleyen 351 yıllık Mısır Çarşısı, tarihi boyunca her derde deva olan kurutulmuş bitkilerin, çeşit çeşit otların ve yüzlerce tür...

Milli Mücadele Karargahı

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, ziyaretçilerine Milli Mücadele ruhunu adeta yeniden yaşatıyor.

Safranbolu'nun Ters Konağı

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir girişimci tarafında yapılan ve "Tepetaklak Konak" adı verilen yapı, vatandaşların ilgisini çekiyor.