Galeriler

Kırgızistan'dan gezi notları

Yaklaşık 5,5 milyon nüfuslu ülke, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan ve Çin ile çevrili. Denize kıyısı olmayan ülkede çok sayıda göl bulunuyor.

İşte Erzurum'da bulunan Sultan Alaaddin yazılı sanduka

Erzurum'un Pasinler ilçesindeki kümbette yapılan kazıda bulunan ve üzerinde Sultan Alaaddin yazan ve Selçuklu Sultanı 2. Alaaddin Keykubat'a ait olduğu düşünülen sanduka Anadolu Ajansı ekibi...

Oleg Cassini'nin iddialı yaz abiyeleri

Gelinlik ve abiye tasarımının gözde markalarından Oleg Cassini'nin koleksiyonunda; canlı ve parlak renkler, pul ve payetler, derin V Yakalar, iddailı siyah tasarımlar, zamansız puantiyeler dikkat...

Ahmet Güneştekin'in Mitoslar Evreni

Bank Austria Kunstforum Wien Ahmet Güneştekin’in 3 Ağustos’ta başlayan Mitoslar Evreni adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Teşkilatçı, adaletli ve kahraman lider: Osman Gazi

Teşkilatçı, adaletli ve kahraman lider: Osman Gazi

Basit bir matematik işlemi, sosyal medya kullanıcılarını...

Basit bir matematik işlemi, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü: Cevap kaç?

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi sizi bekliyor

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi, 22 Aralık 2019 tarihine kadar, çarşamba günleri hariç her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Tekfur Sarayı Müzesi

Müzeye çevrilen Tekfur Sarayı, interaktif ve dijital uygulamalarla ziyaretçilerini farklı bir deneyim yaşamaya davet ediyor.

Yemen'de Belkıs'ın Tahtı'nın korunması isteniyor.

Yemen'deki savaş Sebe Kraliçesi Belkıs adına inşa edilen Arş-ı Belkıs (Belkıs'ın Tahtı), Avam Tapınağı (Mahrem Belkıs) ve Seddi Ma'rib (Antik Magrib Barajı) adına korkutuyor.

İşte dünyanın en büyük tek parça taban mozaiği

Hatay'da 2010 yılında bir otel inşaatı sırasında bulunan, geometrik figür çeşitliliğiyle dikkati çeken 1200 metrekarelik tek parça taban mozaiği ziyaretçilerle buluşmayı bekliyo.