Galeriler

Günpınar Şelalesi: Bozkırın yeşil cenneti

Türkiye'nin 243. tabiat parkı ilan edilen Malatya'nın Darende ilçesindeki Günpınar Şelalesi, el değmemiş doğası, kanyonu ve bitki örtüsüyle misafirlerini ağırlıyor.

Tedavi edilen iki yavru baykuş doğaya bırakıldı

Antalya'da farklı zamanlarda yaralı halde bulunan iki yavru baykuş, 7 aylık rehabilitasyon süreçlerinin tamamlanmasıyla doğaya salındı.

Mersin'de dikenli incirin hasat zamanı geldi

Halk arasında "kaynana dili" olarak da bilinen dikenli incirin hasat süreci başladı. Hasadı özel çaba gerektiren meyvenin kasası 50 liradan satılıyor.

Kaunos Antik Kenti'nin tarihi güzellikleri

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan 2 bin 400 yıllık kaya mezarları ziyaretçileri büyülerken, 3 bin kişilik tiyatro, bazilika, hamam, agora ve Demeter Kutsal Tapınağı ile 1300 yıllık...

Karpuzun faydaları nelerdir?

Diyet ve Beslenme Uzmanı Serap Güzel karpuz tüketirken dikkat edilmesi gerekenleri ve karpuzun faydalarını anlattı. Güzel, "Günde ortalama 2-3 porsiyon karpuz tüketilebilir ama bu miktar kişiye göre...

Şehirler isimlerini nereden alıyor?

Prof. Dr. Musa Şaşmaz, Türkiye’nin en kapsamlı araştırmalarından birine imza attı. Şaşmaz, 10 yıl süren çalışmasının ardından “Türkiye’nin İdari Taksimatı (bölmeleri)” adlı 15 ciltlik araştırmasını...

Yılın Köpek Fotoğrafçısı 2018'in kazananları belli oldu!...

National Geoghraphic'in düzenlediği Yılın Köpek Fotoğrafçısı 2018 (Dog Photographer Of The Year 2018) yarışmasının kazananları belli oldu! İşte yılın en iyi köpek fotoğrafları!

Hollanda'nın Venediki: Giethoorn köyü

Giethoorn köyü üç yıldır "Monopoly Dünya Şehirleri" oyununda, İstanbul'un da bulunduğu 22 şehir arasında yer alıyor.

Aya Yolculuğun Tarihi

Astronot Neil Armstrong'un Ay'a ayak basmasının üzerinden 49 yıl geçti. Uzay, bu tarihi adımdan sonra özel şirketlerin de katıldığı bir rekabet alanı haline geldi.

Filistin'de 103 yıldır sahibini bekleyen paralar

Osmanlı askerinin emanetine 103 senedir gözü gibi bakıyor