Galeriler

Türkiye'nin hava kirliliği algısı araştırıldı

Temiz Hava Hakkı Platformu ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye’de Hava Kirliliği Algı Araştırması’nın sonuçları

Avanos'taki anıt ağaç 530 yaşında 6 metre eninde ve 36...

Sonbaharda yaprakları sarı ve yeşilin farklı tonlarını yansıtan 36 metre boyundaki ağaç, 610 santimetre çapındaki gövdesiyle dikkati çekiyor.

Emniyet'in kurbağa adamları Marmara denizinde antik kent...

Yalova Emniyet Müdürlüğüne bağlı kurbağa adamlar, Çınarcık'ta eğitim dalışı sırasında antik kent kalıntılarına rastladı.

ABD 6 tarihi eseri Türkiye'ye geri verdi

Lucius Verus heykeli, Attis heykelciği, Apollon heykelciği, Kusura tipi idol, düver pişmiş toprak levhası ve 4 parçalı sütunlu lahit kaçırıldığı ABD'den Türkiye geri döndü.

Form_At’ sergisi Goba Art&Design'da

Mimar fotoğraf sanatçısı Enis Öncüoğlu’nun ‘’Form_At’’ sergisi Goba Art&Design sanat galerisinde sanatseverleri bekliyor.

Ara Güler'in fotoğrafladığı ünlüler

Ara Güler Müzesi’nin yeni sergisi “Bir Avuç Güzel İnsan” pazartesi günleri hariç Salı-Cumartesi 10:00-18:00, Pazar 12:00-18:00 saatlerinde Bomontiada’da ziyaret edilebilir.

Atatürk'ün vefat ettiği oda

Milli Saraylar Başkanlığınca, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 84 yıl önce hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'ndaki 71 numaralı odada yürütülen bakım ve...

Musluklara takılan kelepçeler de hırsızları...

İzmir Saat Kulesi'nin çeşme muslukları çalınınca çare olarak musluklar kelepçe ile kuleye sabitlendi ama hırsızlar kelepçeleri sökerek muslukları çalmayı başardılar.

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta Sezai Karakoç Sempozyumu...

Sezai Karakoç, vefatının birinci yılında Zeytinburnu Kültür Sanat’ta iki gün sürecek büyük bir sempozyumla anılacak

Konya'nın meram ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmasında ...

Konya'da arkeologların ve tarihçilerin bugüne kadar nerede olduğunu merak edilen Selçuklu dönemi seramik fırınları kentsel dönüşüm kazısında keşfedildi.