Galeriler

Yemen'de Belkıs'ın Tahtı'nın korunması isteniyor.

Yemen'deki savaş Sebe Kraliçesi Belkıs adına inşa edilen Arş-ı Belkıs (Belkıs'ın Tahtı), Avam Tapınağı (Mahrem Belkıs) ve Seddi Ma'rib (Antik Magrib Barajı) adına korkutuyor.

İşte dünyanın en büyük tek parça taban mozaiği

Hatay'da 2010 yılında bir otel inşaatı sırasında bulunan, geometrik figür çeşitliliğiyle dikkati çeken 1200 metrekarelik tek parça taban mozaiği ziyaretçilerle buluşmayı bekliyo.

Aylin Örücü'nün Düşlü Geçmiş Zaman sergisi...

Aylin Örücü'nün ‘Düşlü Geçmiş Zaman’ sergisi, 31 Temmuz 2019 tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 Katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Sıcak hava balonlarıyla kuş bakışı Kapadokya

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, sıcak hava balon turları alternatif turizm etkinliklerinin başında geliyor.

Turistlere isyan eden kent

Belçika'nın tarihi kenti Bruges, şehire gelen günlük turist sayısını azaltmaya hazırlanıyor.

Türkiye'den yaz-kış manzaraları

Bir yarısı kar, diğer yarısı yemyeşil bahar ve yaz manzaralarından oluşan fotoğraflarda Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine özellikle orman ve yollardaki mevsimsel değişiklikler...

65 yaşındaki emekli öğretmenin arkeoloji aşkı

65 yaşındaki emekli öğretmen Aynur Kaçıra, arkeoloji merakı dolayısıyla girdiği Mersin Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü hem erken hem de ikincilikle bitirdi.

Efsanevi yeraltı kenti: Gel Gör Şehri

Efsanelere göre; yeraltı şehrinin bazı odalarda değerli eşyalar ve yılanlar bulunduğunun rivayet ediliyor ancak kimse buraları açmaya cesaret edemiyordu.

Sivas'ın mimari şaheseri Gökmedrese açıldı

1271 yılında Sivas'ta inşa ettirilen mimari şaheser Gök Medrese, uzun yıllar süren ve yılan hikayesine dönen restorasyon macerası tam olarak bitmeden ziyarete açıldı

Gizemli Mar Ahron Manastırı

Elazığ'ın Baskil ilçesindeki Mar Ahron Manastırı'nın yapılış tarihi tam olarak bilinmiyor ama isminden dolayı 10. yüzyılda Süryaniler tarafından yapıldığı tahmin ediliyor.