turkiye

Kültür Sanat

Türkiye'den ABD'ye kaçırılan 12 tarihi eser yurda geri dönüyor

Anadolu'ya ait 12 tarihi eser, Kültür ve Turizm Bakanlığının yürüttüğü çalışmalar sonucu mahkeme kararıyla Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu yetkililerine teslim edildi.

Yurt

YSK, başvurusu kabul edilen Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, cumhurbaşkanı adaylığı için seçmenler tarafından aday gösterilen isimler Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilan edildi.

Yurt

Seçimlerde oy kullanılacak gümrük kapılarını belirledi

Gümrük kapılarında oy verme işlemi, 27 Nisan Perşembe günü saat 08.00'de başlayacak ve 14 Mayıs Pazar günü saat 17.00'ye kadar sürecek.

Yurt

Türkiye'de 14 Mayıs seçimlerine katılacak 36 parti açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerine 36 siyasi partinin katılmaya hak kazandığını açıkladı.

Yurt

Türkiye genelinde yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balkanlar üzerinden gelecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney ve iç kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağını açıkladı.

Teknoloji

Dünya'nın teknoloji denince akla gelen ilk ülkeleri

Teknoloji alanında Çin ve ABD dünyanın önde gelen ülkeleri olurken, 44 teknoloji alanının 37'sinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin Amerika Birleşik Devletleri'nin önünde yer alması dikkat çekti

Dünya

Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye yeni sayfa mesajı

AB kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, "Bence bu deprem trajedisi, özellikle Türkiye ile ilişkilerimizde yeni bir sayfa açmak için bir fırsattır." dedi.

Güncel

12 Dev Adam, Letonya'ya 83-74 mağlup oldu

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı kendi sahasında Letonya'ya yenildi. Milli takım bu yenilgi ile 6'ıncı mağlubiyetini aldı.

Güncel

İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi Final Maçının topu tanıtıldı

10 Temmuz'da İstanbul'da oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nde kullanılacak top resmi olarak tanıtıldı. Adidas’ın ürettiği topun üzerinde Türkiye'ye ait motifler dikkat çekiyor.

Yurt

Depremlerdeki ölü sayısı 40 bin kişiye ulaştı

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli depremlerde can kaybı sayısı 40 bin kişiye ulaştı.

Dünya

Meksika'dan Türkiye'ye 100 ton insani yardım malzemesi gönderdi

Meksika'da, depremlerin ardından Türkiye için başlatılan uluslararası kampanya kapsamında toplanan 100 ton insani yardım malzemesi uçakla Adana'ya ulaştırıldı.

Bilim

Türkiye'nin deprem hareketleri sayesinde yeni bir magma tabakası keşfedildi

Jeologlar, Dünya'nın tektonik plakalarının altına gizlenmiş erimiş kaya tabakası tespit etti. Jeolojik keşif, acı bir tesadüf sonucu, Türkiye'de asrın felaketine yol açan depremlerin olduğu gün...