sirket

Teknoloji

Peak Games rekor satışla ilk unicorn Türk Şirketi oldu

Türk Oyun Şirketi Peak Games, 1,8 Milyar Dolara Zynga'ya Satıldı ve Türkiye’nin ilk unicorn yani 1 milyar dolar üzerinde işlem gerçekleştiren girişimi olmayı başardı.

Ekonomi

YKKD iş dünyasına eşitlik çağrısı yaptı

YKKD 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi iş dünyasına eşitlik çağrısı yaptı.

Şirket

Türk mobil oyun şirketi Gram Games satıldı

Gram Games, 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga tarafından satın alındı.

Teknoloji

Microsoft'tan güncel yazılım uyarısı

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz, kamuda güncel yazılım kullanmama oranının yüzde 90'ın üzerinde olduğunu belirterek, "Güncel yazılım kullanılmaması...

Ekonomi

13 şirket EPDK'dan lisans aldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrik ve petrol piyasalarında faaliyet gösterecek 13 şirkete lisans verildi.

Ekonomi

Kiralık araç firmalarına 4 milyon lira ceza kesildi

Emniyet Genel Müdürlüğünce ülke genelinde kiralık araç firmalarına yönelik denetimlerde 474 iş yeri sahibine 4 milyon 16 bin 884 lira idari para cezası kesildi.

Ekonomi

Vergi kanununda neler değişti?

Vergi Usul Kanunu, Emlak Vergisi Kanunu ve Sosyal Sigortalar Yönetmeliği’nde değişiklik içeren torba yasa hakkında bilinmesi gerekenler.

Şirket

2017'de 1090 enerji şirketi kuruldu

Şirketlerin 603'ü elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında, 487'si madencilik ve taş ocakçılığı alanında faaliyete geçti.

Şirket

Michelin ve Sumitomo Corporation ortak şirket kuruyor

İki şirketin yarı yarıya ortaklığıyla kurulacak girişimin ismi NTW olacak.

Şirket

Mükemmel iş yeri nasıl olur?

Mükemmel iş yeri; çalışanların yöneticilerine güvendikleri, yaptıkları işten gurur duydukları ve çalıştığı takım arkadaşlarından keyif aldığı yer, olarak tanımlanıyor.

Ekonomi

Maaşlar da Bitcoin ile ödemeye başladı

Bir şirket çalışanlarını maaşlarını Bitcoin ile ödemeye başladı.

Sinema-TV

Walt Disney, 21st Century Fox'u satın aldı

Ünlü sinema şirketi 21st Century Fox, 52,4 milyar dolar karşılığında ABD eğlence endüstrisinin büyük şirketlerinden Walt Disney' satıldı