sinema

Sinema-TV

Geleceğin Sineması'na başvurular başladı

18 yıldır sürdürülen Geleceğin Sineması projesinde bu yıl 10 projeye 6 bin TL maddi yardım ve danışmanlık desteği verilecek.

Sinema-TV

Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması finalistleri

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın beşinci yılında finalistler belli oldu.

Sinema-TV

İstanbul Modern'in Biz de Varız! film seçkisi 17- 30 Aralık tarihlerinde

İstanbul Modern Sinema, Biz de Varız! programının dokuzuncusunu 17- 30 Aralık tarihleri arasında ilk kez çevrimiçi ve ücretsiz olarak düzenliyor.

Sinema-TV

Otuzüçüncü Avrupa Film Ödülleri verildi

Avrupa'nın Oscarları kabul edilen Avrupa Film Ödüllerinde Danimarkalı yönetmen Thomas Vinterberg'in yönettiği Another Round, en iyi film ödülünü aldı.

Sinema-TV

Harrison Ford 5. kez Indiana Jones olacak

Arkeolog Indiana Jones'un maceralarını konu edinen serisinin son filminde de karakteri ABD'li aktör Harrison Ford canlandıracak.

Sinema-TV

Cambio Uluslararası Film Festivali eserleri bekliyor

25-26 Şubat 2021 tarihinde online düzenlenecek Cambio Uluslararası Film Festivali (CIFF), genç film yönetmenlerine destek olmayı amaçlıyor.

Yaşam

Yeşilçam'ın Zagor'una polis el uzattı

Yeşilçam'da Levent Çakır ismiyle Zagor karakterine hayat veren sinema oyuncusu Şükrü Ocak'ı eve götürecek yakını olmadığı için polisler yardıma koştu

Sinema-TV

Malatya Film Festivali 1-5 Aralıkta yapılacak

Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl 1-5 Aralık 2020 tarihleri arasında 10. kez gerçekleşecek. Türkiye’nin Cinsiyetsiz İlk Oyuncu Ödülü de festivalde sahibini bulacak!

Sinema-TV

Frankfurt Türk Film Festivali 2020 Ödülleri belli oldu!

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin birincileri açıklandı.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film vizyona girecek. İşte vizyondaki yeni filmler:

Sinema-TV

Frankfurt Türk Film Festivali'nin en iyi 10 filmi belli oldu

20. Uluslar arası Frankfurt Türk Film Festivali'nde jüri her kategoride büyük ödüle aday 10 filmi belirledi. Frankfurt Türk Film Festivali’nin ödülleri 6 kasım’da açıklanacak.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 5 yeni film var

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli olmak üzere 5 yeni film gösterime girdi. İşte bu hafta vizyondakiler: