sicak-hava

Sağlık

Sıcak havalarda migren ataklarından korunmak gerekiyor

Migreni olanların, sıcak havalarda dikkatli olması gerekiyor. Yaz aylarında hafif beslenerek bol su için. Egzersizler, bol su içimi, günlük rutinlerin dışına çıkmamak ilk alınabilecek tedbirler.

Dünya

Dubai çareyi yapay yağmur yağdırmakta buldu

Dünyanın en kurak bölgelerinden Dubai’de sıcaklarla mücadele için yapay yağmur yağdırıldı. 50 santigrat dereceyi bulan sıcaklarla uğraşan şehirde, dronelar yardımıyla yağmur yağdırıldı.

Yaşam

Sıcakta maske takarken nasıl rahat edilebilir?

Koronavirüs salgınından dolayı insanların yüzünü kapatırken, serinlik hissetmesi zor olsa da işe yarayacak bazı tavsiyeler var.

Sağlık

Sıcak Havalarda Spor Yaparken Bu 6 Hataya Dikkat Edin!

Bu Alışkanlıklar Sakatlıkla Sonuçlanabilir! Yaz Sıcağında Spor Yaparken bu 6 ataya Dikkat!

Sağlık

Yaz aylarının öne çıkan 5 hastalığı

Güneşli günlerin keyfini çıkarırken unutulan bazı kurallar, önemli sağlık problemleri gelişebiliyor ve kronik hastalıklar kötüleşebiliyor.

bilimsel

Sıcak hava zararlı böceklerin iştahını arttırıyor

Hava sıcaklıklarındaki artışın zararlı böceklerin metabolizmasını hızlandırdığı ve böylece enerjiyi daha çabuk yakan haşerelerde beslenme ve çoğalmanın arttığı ortaya çıktı.

Turizm

Karamanastır Şelalesi: Toros dağlarının doğa harikası

Yüksek hava sıcaklığı ve nemin etkili olduğu Mersin'de vatandaşlar, bir nebze de olsa serinleyebilmek için Bozyazı ilçesindeki Karamanastır Şelalesi'ni ziyaret ediyor.

Eğitim

Sıcak hava notları düşürüyor

Sıcak geçen yıllarda notlar düşüyor. ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosunun araştırması, sıcak havanın öğrencilerin sınavlardaki başarılarının düşmesinde etkili olduğunu gösterdi.

Yurt

Güney Marmara'ya sıcaklık hava müjdesi

Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale'de Hafta içinde yükselecek hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerine çıkacak.