kuran-i-kerim

İslamiyet

Kur’an-ı Kerim basımında uyulacak esaslar yönetmeliği değiştirildi

Kur'an-ı Kerim Basım ve Yayım Kriterleri Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Esere bandrol müracaatı yapılmadan önce Kuruldan mühür/onay/izin belgesi alınması zorunlu oldu.

Kültür Sanat

Kütahya'daki Cafer Paşa Darülkurrası hizmete açıldı

Kütahya'da 440 yıllık Cafer Paşa Darülkurrası'nın restorasyonu tamamlandı. Dualarla açılışı yapılan darülkurrada, hafızlık eğitimi alan öğrenciler Kur'an-ı Kerim okudu.

Yurt

Antalya'da Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık soruşturması

Antalya'nın Serik ilçesindeki bir lisede Kur'an-ı Kerim'e tekme atmak suretiyle inançlara saygısızlık yapan öğrenciler Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Kültür Sanat

Kutsal Risâlet Yazma Mushaf Sergisi AKM’de açıldı

AKM’de ziyarete açılan Kutsal Risâlet Yazma Mushaf Sergisi'nde ciltleri, yazı karakterleri ve süslemeleri ile her biri ayrı sanat şaheseri olan 70’ten fazla el yazması Kur’an-ı Kerim sergileniyor.

İslamiyet

Kuran ayetlerinde yer alan kadınlar kimlerdir?

Kuran'da hangi kadınların adı geçmektedir. Kuran'da hangi kadınlar yer almaktadır? Hz. Havva kimdir? Hz. Meryem kimdir? Hz. Hacer kimdir? Hz. Fatıma kimdir? Züleyhâ, Asiye, Belkıs, Vâhile kimdir?

Kültür Sanat

Dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'i

Ürdün'ün Salt şehrindeki müzede Dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim nüshası sergileniyor.

Yeniçağ

Hayati Sır: Muallak Kayası olmadan Süleyman Tapınağı yapılamaz

Süleyman Tapınağını yeninden inşa etmek isteyen İsrail'in Mescid-i Aksa'yı yıkma isteğinin asıl nedeninin Muallak Kayası'nın bulunduğu alan olduğunu savunuyor.

Xfiles

Mehmet Ali Bulut'tan geleceği görmenin sırları

Ezoterizm konusunda Türkiye'nin en yetkin isimlerinden Mehmet Ali Bulut, Havvanur İncekara ile Mistikalem programına konuk oldu.

İslamiyet

Mukabele geleneği camilerde yaşatılıyor

Yurt sathındaki camilerde 14 asırlık mukabele geleneği, bu Ramazan ayında da genç yaşlı pek çok müminin katılımıyla sürdürülüyor.

Astroloji

Astroloji ile gelecek ve Sirius yıldızı ile inanç ilişkisi

Kur'an-ı Kerim'deki 'Şira (Sirius) yıldızının Rabbi de Allah'tır' ayetinin Hikmeti nedir?

Astroloji

Sirius yıldızının astrolojik açısı inancı etkiliyor

Ünlü yazar Mehmet Ali Bulut, Kuran-ı Kerim'de Şira olarak zikredilen Sirius yıldızının doğum haritasında inançla ilgili olduğunu belirtti.

Kültür Sanat

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi sizi bekliyor

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi, 22 Aralık 2019 tarihine kadar, çarşamba günleri hariç her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.