katar

Yurt

İstanbul yalıları Ortadoğulu zenginlerin yazlığı oldu

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran'ın açıklamasına göre; Boğaz hattındaki yalı ve köşklere yabancılardan yoğun talep var ve en fazla ilgi gösteren alıcılar da Ortadoğulular.

Spor

Trabzonspor Kulübü satılacak iddiası

Trabzonspor Kulübünün satılacağı yönündeki iddialara cevap veren Bordo-mavili kulüp açıklamasında, "'Katarlılar kulübü satın alıyor' haberleri gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

İnançlar

13. Doha Dinlerarası Diyalog Konferansı

Katar'da "Dinler ve insan hakları" temasıyla düzenlenen "13. Doha Dinlerarası Diyalog Konferansı"nda dini değerlere daha çok rol verilmesi çağrısı yapıldı.

Dünya

BAE, Katar'ı haritadan sildi

Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Fransa'dan isim hakkını alarak kurduğu Abu Dabi Louvre Müzesi'nde, komşusu Katar'ı müzenin çocuk bölümündeki "haritadan kaldırdığı" bildirildi.

Spor

Sneijder'in yeni takımı El-Gharafa

Katar ekibi El-Gharafa, Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder'i transfer ettiklerini açıkladı.

Spor

Bülent Uygun, Sneijder'i takımına istiyor

Galatasaray'da bir dönem forma giyen Wesley Sneijder, rotayı Katar'a çevirdi. Geçtiğimiz günlerde Al - Gharafa takımının başına geçen Bülent Uygun'un, Hollandalı yıldızı radarına aldı.

Sinema-TV

BeIN Media Türk dizileri için TV kanalı kuruyor

Digiturk’u satın alan Katarlı BeIN Media Group’un sadece Türk dizilerini yayınlamak üzere Katar’ın başkenti Doha’da bir TV kanalı hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Şirket

PTT ile Katar'a ihracat kolaylığı

PTT AŞ ile yapılan iş birliğiyle hizmete açılan "www.turkishsouq.qa" e-ticaret sitesinden satın alınacak ürünler, en fazla 7 gün içinde müşterilere ulaşacak.

Ekonomi

Expo Turkey by Qatar'a 150 Türk firması katılacak

MÜSİAD, ana partnerliğini üstlendiği 2. Expo Turkey by Qatar’la Katar’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Dünya

Suudi Arabistan, Katar sınırını kapattı

Suudi Arabistan yönetiminin, Katar ile olan tek kara sınırı Selva Sınır Kapısı'nı önceki gün kapattığı bildirildi.

Dünya

Katar, ABD'den 1,1 milyar dolarlık askeri alış yaptı

ABD Dışişleri Bakanlığının, Katar'ın kendi bünyesindeki F-15QA uçaklarının dizayn ve inşaat hizmetleri konusunda 1,1 milyar dolarlık askeri alım talebini onayladığı bildirildi.

Spor

Trabzonspor El Sadd ile oynadığı özel maçta 2-1 galip

Hava sıcaklığının oyuncuları zorladığı mücadeleye ev sahibi taraftarlar fazla ilgi göstermezken Türk taraftarlar, bordo-mavili takımı yalnız bırakmadı.