istanbul

Kültür Sanat

Dini Yayınlar Fuarı Ankara ve İstanbul'da açılacak

Ankara'da Hacı Bayram Veli Camii, İstanbul'da ise Büyük Çamlıca Cami ile Fatih Camisi'nde gerçekleşecek, 40. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı 31 Mart'ta başlayacak

Kültür Sanat

İstanbul'un tarihi mabedleri ve Selatin Camileri Ramazan'a hazır

Ramazan 21 ilçede 1.315 ayrı tarihi yapıya bakım yapan İBB Miras Ekibi; 2020’den bugüne 165 çeşme, 327 hazire, 12 türbe ile 18 Osmanlı dini yapısının bakım ve onarımını yaptı.

Kültür Sanat

İstanbul Caz Festivali 7 Temmuz'da başlayacak

30. İstanbul Caz Festivali 7-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşitirilecek

Kültür Sanat

Kız kulesi binası yeniden ayağa kaldırıldı

Kız Kulesi'nde restorasyon çalışmaları sürüyor. Çalışmalar II. Mahmud döneminde ahşap kubbesinin yeniden yapılarak yerine konulmasının ardından tamamlanacak.

Kültür Sanat

Bir Zamanlar'a soyut bakışlar

Cem Onat, Farzin Rahneshin ve Nursun Hafızoğlu’nun eserlerinden oluşan Bir Zamanlar Sergisi 29 Mayıs 2023 tarihine kadar gezilebilir.

Yurt

Büyükçekmece Gölü'ndeki su azlığı İstanbul için susuzluk tehlikesi alarmı gibi

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan kaynaklardan Büyükçekmece Gölü'ndeki su oranının son 9 yılın en düşük seviyesine inmesi

Teknoloji

IO Interactive Türkiye ofisini kuruyor

Oyun dünyasının dev firmalarından IO Interactive’in İstanbul ofisi faaliyetlerine başladı ve farklı alanlarda görev yapacak takım arkadaşları aradığını duyurdu.

Güncel

İstanbul Mücevher Fuarı 16 Martta İstanbul Fuar Merkezi’nde başlıyor

Istanbul Jewelry Show, 16-19 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 53’üncü kez düzenlenecek

Güncel

İstanbul'da sıcaklıkla aninden düşecek, fırtına uyarısı yapıldı

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak.

Güncel

Semt semt, ilçe ilçe İstanbul'un deprem riski yüksek ve düşük ilçeleri

Deprem korkusu ile yaşayan illerin başında gelen İstanbul’da, deprem riskli en yüksek ilçeler ve semtler ile, nispeten daha güvenli bölgeler hangileri?

Güncel

İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi Final Maçının topu tanıtıldı

10 Temmuz'da İstanbul'da oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nde kullanılacak top resmi olarak tanıtıldı. Adidas’ın ürettiği topun üzerinde Türkiye'ye ait motifler dikkat çekiyor.

Yurt

Deprem bölgesinde htiyaç duyulan malzeme listesi

İBB deprem bölgesindeki afetzedelere ulaştırılmak üzere ‘Afet Yardım Kampanyası’ başlattı. Yardımda bulunmak isteyen ler, ALO 153 ‘Deprem Hattını’ arayarak ihtiyaç listesi bilgisine ulaşabilirler.