istanbul

Yurt

İstanbulkart kullanıcılarına HES kodu uyarısı

İstanbulkart'ta HES kodu eşleştirilmesi 15 Ocak'a kadar yapılmazsa, kart sahipleri toplu ulaşımları kullanamayacak. Peki, İstanbulkart'a HES kodu nasıl tanımlanacak?

Yurt

İstanbul barajlarındaki su seviyesi yüzde 22'ye düştü

İstanbul'un barajlarındaki kalan ortalama su miktarını açıklayan İSKİ kaynaklardan sağlanan su miktarının sa ters orantılı şekilde artış gösterdiğini belirtti.

Güncel

10 Kasım'da 9'u 5 geçe Türkiye'de hayat durdu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölüm yıldönümünde yurdun dört bir yanında anıldı

Yurt

İstanbul'da 9 - 11 Kasım tarihlerinde trafiğe kapanacak yollar

İstanbul'da düzenlenecek Formula 1 yarışlarının tanıtımı ve tanıtım filmi çekimleri için 9-10 ve 11 Kasım tarihlerinde bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Yurt

42. İstanbul Maratonu koşuldu

Marotonda erkeklerde Kenyalı atlet Benard Cheruiyot Sang ipi göğüslerken, kadınlarda kazanan Kenyalı sporcu Diana Chemtai Kipyogei oldu.

Kültür Sanat

Tarihi Yedikule Hisarı böyle restore ediliyor

Bizans’tan Osmanlı’ya kadar bir çok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul'un efsanevi mekanlarından Yedikule Hisarı, restorasyon sürecine giriyor.

Yaşam

İstanbul'da 4,2 şiddetinde deprem

Marmara Denizi'nde merkez üssü Marmaraereğlisi açıkları olan 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı başta İstanbul olmak üzere çevre il ve ilçelerde de hissedildi. İstanbul Valiliği, bildirilen herhangi...

Yaşam

İstanbul'da servis ücretlerine zam oranı belli oldu

İstanbul'da öğrenci ve personel servislerinde yüzde 11,50 oranında zam teklifi UKOME toplantısında kabul edildi.

Yaşam

İstanbul'da 'Asya Kaplan Sivrisineği' paniği

Sıtma, Dang humması, Batı Nil Virüsü gibi pek çok hastalığı taşıdığı bilinen sivrisineklerden sonra, şimdi de İstanbul için ''Asya Kaplan Sivrisineği'' türüne dikkat çekildi.

Yaşam

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nda ilk tren raylara indi

İstanbul Havalimanı'nı şehir merkezine bağlayacak Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nda ilk tren setinin imalatları tamamlanarak raylara indirildi.

Kültür Sanat

İstanbul Caz Festivali koronavirüs tedbirleriyle başladı

İstanbul Caz Festivali yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri doğrultusunda, Swissotel The Bosphorus’ta kısıtlı seyirciyle, sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleştirildi.

Kültür Sanat

İstanbul Devlet Operave Balesi sezon açılışına hazır

İDOB'un 9 ve 11 Eylül'de Büyükyalı Fişekhane'de sanatseverlerle buluşturağı kolaj etkinlik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleriyle gerçekleşecek.