istanbul

Yaşam

Karadeniz ve İstanbul'un yeni kabusu: Kahverengi kokarca böceği

Kahverengi kokarca böcekleri İstanbul ve Karadeniz sakinlerinin yeni korkulu rüyası oldu: Yaydığı koku ile rahatsızlık veren böcekler eşek arıları gibi sesler çıkartarak da insanları korkutuyor.

Yeniçağ

Sağlığın geleceğinde Yeniçağ akımları öne çıkıyor

Sağlık ve sağlık teknolojilerini içeren The Future Healthcare İstanbul 2021 Konferansındaki görüşler, Yeniçağ Akımlarının gelecekte etkisini artıracağını işaret etti.

Moda

Fashion Week Istanbul 2021 sona erdi

Dijital ortamda gerçekleşen Fashion Week Istanbul 2021 sezonunu da geride bırakırken modanın görsel sanatla buluştuğu 29 kısa filmi 4 gün boyunca modaseverler ile buluşturan

İslamiyet

Yeni İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş oldu

İstanbul Müftülüğü görevine, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Safi Arpaguş getirildi.

Yurt

2021 kışı sert geçecek, 2022'de havalar aniden ısınacak

Kış aylarının soğuk geçeceği özellikle şubat ayının çok soğuk olacağı tahmin edilirken. Mart ayında sıcaklıklar mevsim normallerinin üstüne çıkacak. İstanbul’da daha fazla kar yağışı...

Moda

Gül Ağış'ın İlkbahar / Yaz 2022 koleksiyonu

Ünlü tasarımcı Gül Ağış, Lug Von Siga markasıyla Timescape adını verdiği İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunu Fashion Week Istanbul moda haftası kapsamındaki defile ile tanıttı.

Moda

Mehtap Elaidi 2022 İlkbahar / Yaz koleksiyonu: Kalkhedonriviera

Tasarımcı Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonu ile hayranlarını kendi çocukluğunun geçtiği 60’lı ve 70’li yılların Kalamış’ına doğru bir anılar yolculuğuna çıkarıyor. Mehtap Elaidi, koleksiyonunu Fashion Week...

Moda

Niyazi Erdoğan 2022 İlkbahar / Yaz koleksiyonunu

Niyazi Erdoğan’ın Fashion Week Istanbul moda haftasında sergilediği 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonu, dünyada yaşanan iklimsel değişimlerden yola çıkıyor ve yerel hikayelerle besleniyor.

Moda

Fashion Week Istanbul başladı

Bu yıl üçüncü kez moda hayranlarına dijital ortamdan seslenen Fashion Week Istanbul moda haftasında, 38 tasarımcının koleksiyonunu 29 moda şovuyla fashionweek.istanbul adresinde tanıtıldı

Güncel

Formula 1 Türkiye Grand Prix'ini kim kaçıncı sırada bitirdi?

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sini Fin pilotu Valtteri Bottas kazandı. Pilotlar klasmanında Red Bull pilotu Max Verstappen ilk sıraya yerleşti. Takımlar klasmanında Mercedes birinci sırada yer aldı.

Kültür Sanat

Zeytinburnu'da bir çift 1600 önce aynı mezara gömülmüş

Kazlıçeşme'de 1600 önce bir lahite yanyana gömülmüş çift bulundu. Zeytinburnu Mozaik Müzesi çalışmaları esnasında bulunan Roma dönemine ait bir lahitten çıkan iskeletler şaşırttı.

Kültür Sanat

16. Contemporary İstanbul başladı

16. Contemporary Istanbul'un (CI) ön izlemesi gerçekleşti. Contemporary İstanbul, 7-10 Ekim'de genel ziyaretçiye açılacak.