istanbul

Kültür Sanat

İBB Kültür Merkezlerinin Kasım ayı etkinlikleri

İBB'nin Kültür Sanat merkezleri, Kasım ayında sanatseverleri; konser, atölye, sergi, tiyatro ve dans gösterilerini kapsayan 300’den fazla etkinliğe davet ediyor.

Yurt

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Balıkesir, eşzamanlı , tari

Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Balıkesir'de eşzamanlı düzenlenen tarihi eser operasyonunda 14 kişi yakalandı, 11 metal arama detektörü, 560 sikke, 83 tarihi nitelikli olabilecek obje, 2 tüfek, 3 tabanca ele...

Dünya

En yaşanılabilir 38 kent içinde İstanbul sonuncu

Yaşanabilir Şehirler 2022 raporuna göre, Avrupa’da Viyana 99.1 puanla en yaşanabilir kent olurken, İstanbul 57.7 puanla listede son sırada yer aldı.

Güncel

İstanbul'da 7 deniz hattı daha devreye girecek

İstanbul'un her iki yakadaki raylı sistem ve otobüs taşımacılığını entegre etmek amacıyla İBB'nin UKOME’ye 7 ayrı yeni deniz hattı oluşturulması teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Kültür Sanat

Brand Week Istanbul, 10. YIlında bu sene 5 ayrı sahnede!

Brand Week Istanbul, 7-11 Kasım tarihlerinde, “Time To Reset” teması ile Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Marka ve iş dünyası festivali Brand Week Istanbul, 10’uncu yılında 5 ayrı sahnede izleyicisi ile...

Kültür Sanat

İBB Şehir Tiyatroları 2022 -2023 sezonu oyunları

İBB Şehir Tiyatroları, 5 Ekim’de başlayacak yeni sezon repertuvarını kültür-sanat dünyasıyla paylaştı.

Kültür Sanat

Yusuf İslam: Türkiye konserimde sevilen şarkılarımı seslendireceğim

Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında ilk kez Türkiye’de konser verecek İngiliz müzisyen Yusuf İslam, ailesiyle İstanbul'a geldi.

Kültür Sanat

İstanbul'da bilezik ve çıngırakla gömülmüş çocuk mezarı bulundu

Bathonea antik liman kazılarında 1500 yıllık olduğu tahmin edilen çocuk mezarı bulundu. Arkeologların içinde bilezik ve çıngırak bulduğu mezarın, bir kız çocuğuna ait olduğu tahmin ediliyor.

Kültür Sanat

İstanbul Bienali başladı

İKSV tarafından düzenlenen 17. İstanbul Bienali sanatseverlerle buluştu. 2022 İstanbul Bienali etkinlikleri 20 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.

Güncel

Bosphorus Cup 2022, 22 Eylül'de başlayacak

Bosphorus Cup, bu yıl 22-25 Eylül tarihleri arasında yapılacak. İstanbullular, yarışları Arnavutköy Akıntı Burnu’nda kurulan izleme noktasından yarışları takip edebilecek.

Kültür Sanat

Mevlanakapı ve Silivrikapı Kara Surları Ziyaretçi Merkezleri açıldı

İstanbul Kara Surları Açık Hava Müzesi çalışmalarının ilk bölümünü tamamladı. Mevlanakapı ve Silivrikapı Kara Surları Ziyaretçi Merkezleri törenle ziyarete açıldı.

Kültür Sanat

17. İstanbul Bineali'nin tanıtımı yapıldı

İKSV tarafından 1987 yılından beri düzenlenen İstanbul Bineali bu sene 17. kez gerçekleştirilecek.