gaziantep

Turizm

Çingene Kızı'nın kardeşi Belkıs Gaziantep turizmini tetikledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'in 2018 yılı için olan "1 milyon turist" hedefini tutturduklarını belirtti.

Kültür Sanat

İşte Çingene Kızı'nın yurda dönen arkadaşları

Çingene Kızı mozaiğinin Türkiye'ye dönen 12 parçası, sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi'nde ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Yurt

Gaziantep'te tarihi eser operasyonu

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde bir evde yapılan aramada, 13. yüzyıla ait İbranice el yazması iki kitap ele geçirildi.

Kültür Sanat

Panorama 25 Aralık Müzesi'nin kaba inşaatı bitti

Gaziantep halkının Kurtuluş Savaşı'nda verdiği destansı mücadelenin dört mevsimi, yapımı süren Panorama 25 Aralık Müzesi'nde 360 derecelik yağlı boya tablo ile anlatılacak.

Kültür Sanat

Gaziantep UNESCO'da kalıcı olmak istiyor

Gastronomi dalında UNESCO tarafından "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen kentin, kalıcı listeye alınmasıyla turizm pastasından daha fazla pay alması planlanıyor.

Güncel

Adıyaman'da deprem: 13 hafif yaralı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası bir saat içinde büyüklükleri 1,4 ile 2,7 arasında değişen 8 artçı sarsıntı yaşandı.

Turizm

Antep'in Saklı Konağı

Gaziantep'te 'Saklı Konak' ziyaretçilerine nostalji yaşatıyor

Spor

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz kimdir?

Galatasaray'ın olağanüstü genel kurul toplantısında Dursun Özbek'e karşı başkanlık yarışını kazanan Mustafa Cengiz, kamuda ve özel sektörde saygın bir isim.

Şirket

Prontotour yurt dışı turlarla büyüyor

Prontotour, Gaziantep’te gerçekleştirdiği Acenteler Toplantısı ile 2017 yılı değerlendirmesi yaptı, büyüme rakamlarını ve 2018 hedeflerini açıkladı.

Yurt

Cami avlusunda yeni doğmuş bebek bulundu

Gaziantep'te cami avlusunda yeni doğmuş kız bebeği bırakıldı.

Ekonomi

Gaziantep yumurtaları Ortadoğu pazarında

Gaziantepli yumurta üreticileri, Irak, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Libya, Afganistan, Bahreyn ve Kuveyt'e aylık 3 milyon dolarlık ihracat yapıyor.

Mutfak

Son 5 yılda yemek için turist sayısı arttı

Yemek turizminin geliştiğini belirten Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tufan, dünyada gastronominin çok revaçta olduğuna ve büyük ilgi gördüğüne dikkati çekti.