festival

Kültür Sanat

Balkan festival geleneği Koleda Kırklareli'nde kutlandı

Kırklareli'nin Babaeski ilçesine bağlı Büyükmandıra beldesinde teması "korkutmak" olan Balkan geleneği "Koleda" gecesi düzenlendi.

Kültür Sanat

İzmir Mizah Festivali 20 Aralık’ta başlıyor

2022 Aziz Nesin Mizah Ödülleri’nin verileceği 6. İzmir Uluslararası Mizah Festivali, 20 Aralık Salı günü başlıyor.

Kültür Sanat

AKM’de Kadın Oyun Yazarları Tiyatro Festivali başladı

Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen Uluslararası Kadın Oyun Yazarları Tiyatro Festivali, Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği "Periferi" oyunuyla Atatürk Kültür Merkezinde başladı.

Sinema-TV

İkinci Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali ödülleri verildi

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde sinema dünyasını buluşturan törende, Vefa Ödülleri ünlü oyuncu Türkan Şoray ve yönetmen Osman Sınav’a verildi.

Sinema-TV

2. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'nde neler var?

Bu yıl 1-5 Kasım tarihleri arasında 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’da düzenlenecek Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'ni. tanıtım toplantısı yapıldı.

Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali 2022 Ödülleri verildi

10. Engelsiz Filmler Festivali ödüllerin açıklandığı gece ile sona erdi. Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması kategorilerinde ödüle layık görülen isimler ödül sevinci yaşadı.

Sinema-TV

Antakya Film Festival'nde Altın Defne Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ödül töreni ile sona eren Antakya 10. Uluslararası Film Festivali, Antakya Belediyesi ev sahipliğiyle, Ansam Kültür Derneği ve FotoFilm organizasyonu ve gerçekleşti.

Kültür Sanat

Kadın Şiiri Festivali Feminİstanbul Başladı

Dünyanın birçok ülkesinden şair ve yazarın katılımıyla, ‘Küresel Krize Karşı Küresel Şiir’ manifestosuyla bu yıl 6’ncısı düzenlenen, ‘Uluslararası Kadın Şiiri Festivali Feminİstanbul’ Kartal’da başladı....

Sinema-TV

Antalya Altın Portakal Film Festivali onur ödülleri verilerek başladı

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış töreninde Altın Portakal sahibi oyuncular Perihan Savaş ile Erkan Can'a Onur Ödülü, Zerrin Tekindor'a Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi.

Sinema-TV

Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali ödülleri verildi

Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin ödül töreni, Uluslararası CGI, Uluslararası Uzun Metraj ve Ulusal Uzun Metraj ve NFT Ödüllerinin verilmesi ile gerçekleştirildi.

Sinema-TV

Filmekimi Sinema Festivali'nde 150 film gösterilecek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 21. kez düzenlenen Filmekimi 7-16 Ekim'de İstanbul'da sinemaseverlerle yeniden buluşacak.

Kültür Sanat

Dünya Kültür Festivali, Ankara CerModern'de başladı.

Dünya Kültür Festivali, 30 ülkenin Ankara Büyükelçiliklerinin katılımıyla Ankara CerModern'de başladı.